Z MKV na WMV

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Witam. Szukam jakiegoś dobrego konwertera, który przekształci mi film z rozszerzeniem MKV 1080p na WMV 720p (Bo Xbox nie ogarnia rozdzielczości 1080p). Próbowałem to zrobić programem Format Factory, ale niestety gdy konwertuje i dochodzi do 1%, nagle wskakuje na 100%, a potem się okazuje, że przekonwertował mi 24 sekundy filmu. Jakiego konwertera byście mi polecili ?
 

t3rror

Użytkownik
Użytkownik
@NikoBellic91:
Takie przekodowanie filmu zwykłeś długości nawet na dobrym procesorze potrafi zając kilka godzin. O wiele prościej byłoby przejść na MP4 (zakładając, że w środku masz film kodowany H.264).

Nie wiem jaki masz problem z rozdzielczością, ale u siebie bez problemu oglądałem film w 1080p.
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Czyli mam spróbować przekonwertować na mp4 ? A nie utraci to na jakości ?

No to masz farta, bo jak ja próbowałem odtworzyć teledysk (!) w 1080p to Xbox gubił klatki.
 

t3rror

Użytkownik
Użytkownik
@NikoBellic91:
Mylisz pojęcia.
  • Kontener multimedialny to kontener w którym znajdują się ścieżki wideo, dźwiękowe lub z napisami. Przykładami mogą być:
    • MKV
    • AVI
    • MP4
  • Ścieżka wideo to obraz kodowany w jakiś sposób, np.:
    • MPEG-4 Part 2
    • WMV
    • H.264
  • Ścieżka dźwiękowa to dźwięk kodowany w jakiś sposób, np.
    • MP3
    • AC3
    • AAC

Jak napisałeś, że masz w film w MKV 1080p, to złożyłem, że mówisz o filmie kodowanym w H.264 (najczęściej x264). Xbox nie potrafi odczytać kontenera MKV, potrafi za to MP4, wystarczy przełożyć obraz do nowego kontenera, potrwa to chwilkę, natomiast przekodowanie całego materiału — wieki.

Nie możesz utracić nic na jakości, bo materiał przechodzi nietknięty (zmienia się jedynie jego opakowanie).

Co do przycinania się materiału 1080p, w jaki sposób go otwierałeś? Streamowałeś go do Xboksa?
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
To ja już się pogubiłem .

wystarczy przełożyć obraz do nowego kontenera, potrwa to chwilkę,
Jak to zrobić ? Da się to przez Format Factory ? A i czy będę mógł wkleić potem w film napisy ?

Co do przycinania się materiału 1080p, w jaki sposób go otwierałeś? Streamowałeś go do Xboksa?
Odtwarzałem z pamięci telefonu przez USB - To pewnie tego wina jest. Ciekawe czy jakbym odtwarzał z płyty czy by nie gubił klatek ?

Sorry za takie pytania, ale zależy mi na tym :)
 

t3rror

Użytkownik
Użytkownik
@NikoBellic91:
Co do USB: Zależy od prędkości odczytu z tego telefonu. Płyta DVD to również nie najlepszy pomysł, filmy w 1080p potrzebują naprawdę szybkiego transferu. Jak możesz, to sprawdź może będzie działać.

Co do zmiany kontenera: Nie znam programu Format Factory, na pewno jednak zrobisz to co potrzebujesz programem GOTSent lub XenonMKV.
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Chyba mam jakiegoś pecha, bo GOTSent wywala błąd po wybraniu filmu, a w XenonMKV, gdy klikam na start to też wywala błąd ;/
 

DJ.Bart

Użytkownik
Użytkownik
Witam poco chcesz się bawić w konwertowanie filmu, lepiej pobrać w AVI 720 są i 1080 + 5.1
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
No tak tylko, że ten film co go ściągnąłem w internecie krąży tylko w dwóch formatach. Właśnie to MKV w 1080p i AVI marnej jakości, z marną rozdziałką.
 

DJ.Bart

Użytkownik
Użytkownik
Aha spoko, a spróbuj programem VirtualDub ????
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Niestety, ale ten program nawet nie widzi mojego filmu, a jak biorę opcję (All Types ".") i wybieram mój film to błąd wyskakuje ; /
 

t3rror

Użytkownik
Użytkownik
@NikoBellic91:
Może napisz jakie błędy występują w GOTSent i XenonMKV. Używasz ich najnowszych wersji?
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
 

t3rror

Użytkownik
Użytkownik
@NikoBellic91:
  • Start
  • Panel sterowania
  • Zmień klawiatury lub inne metody wprowadzania danych
  • Formaty
  • Format zmień na Angielski (Stany Zjednoczone)
  • Zastosuj
Teraz spróbuj. Oczywiście po konwersji możesz powrócić do ustawień poprzednich.
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Zrobiłem jak napisałeś i wyskoczył inny błąd

http://i54.tinypic.com/2nanrwz.jpg

A przy GOTSent taki sam błąd jak wcześniej.
 

t3rror

Użytkownik
Użytkownik
@NikoBellic91:
Może spróbuj zmienić nazwę pliku aby nie zawierała żadnych "dziwnych" znaków (tyld — ~ — itp.), nawiasów.
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Nadal to samo ; /
 

swiatol

Użytkownik
Użytkownik
A nie ma jakiś gotowych linków do takich filmów kiedyś wiem że na tym forum coś takiego istniało był dział z filmami wmv osobiście ogladałem jeden filmi jakość była nie samowita .
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Niestety nie ma. Jest tylko MKV (Full HD) i AVI (SD)
 

swiatol

Użytkownik
Użytkownik
A jakieś linki do mkv full hd i czy nasz xbox to odpali
 

Do góry Bottom