Zakup używanego Xboxa One X Parę pytań

lukaszkulpinski

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Sprzedaje PS4 Pro i planuje zakup One X aby przetestować coś nowego. Na początku brałem pod uwagę zakup bezpośrednio ze sklepu nowej sztuki ale na OLX są wystawione używane średnio około 7ms za 300 zł mniej niż cena sklepowa a do tego jakieś gry na płycie. Tylko zastanawia mnie jedna rzecz, mianowicie 90% wystawiająch sprzedaje konsole kupione na przełomie października i listopada. Zastanawiam się czy nie są to w takim razie jakieś wadliwe partie itd. Będę wdzięczny za odpowiedź

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
Raczej nie słyszałem o jakiś bardziej wadliwych partiach z tego okresu - ale może ktoś ma jakies inne info to niech się wypowie.
Ja sam kupiłem konsolę zakupioną w październiku 2018r. w sklepie MS z tym że kupiłem ją w marcu (jeszcze jako fabrycznie zapakowaną od handlarza). Konsola do dziś dnia hula bez problemów, a sporo ją przez te 2mc. eksploatowałem. Nie raz zdarzyło mi się że nie wyłączałem jej przez dobre kilka dni (sporo gier ściągnąłem i grałem)...

AlienGBL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A to nie jest echo BF? :D

torawa

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
używane średnio około 7ms za 300 zł mniej niż cena sklepowa
Zastanawiam się czy nie są to w takim razie jakieś wadliwe partie
Partie wadliwych mózgów.

Naprawdę trzeba być szalonym żeby kupić używaną konsolę w tak szaleńczej cenie. Przecież zawsze jest ryzyko oszustwa, ryzyko wad ukrytych, ryzyko że na gwarancję nie przyjmą, ryzyko bana (kto wie co menel robił w necie), jak też typowe zużycie konsoli (w tym niewidoczne gołym okiem).

I to jeszcze w tych czasach, gdy sprzęt się psuje (i ma złośliwe postarzanie). Dawniej PSX czy N64 można było brać, ale też nie aż tak drogo.

szefol84

Użytkownik
Użytkownik
Partie wadliwych mózgów.

Naprawdę trzeba być szalonym żeby kupić używaną konsolę w tak szaleńczej cenie. Przecież zawsze jest ryzyko oszustwa, ryzyko wad ukrytych, ryzyko że na gwarancję nie przyjmą, ryzyko bana (kto wie co menel robił w necie), jak też typowe zużycie konsoli (w tym niewidoczne gołym okiem).

I to jeszcze w tych czasach, gdy sprzęt się psuje (i ma złośliwe postarzanie). Dawniej PSX czy N64 można było brać, ale też nie aż tak drogo.
Co do bana to otrzymujesz bana na konto nie na konsolę, także ta info jest wprowadzające w błąd.
Kupowanie używanego sprzętu zawsze niesie jakieś ryzyko ale kolega troszkę przesadzasz.
Kolega który chce zakupić używany sprzęt zawsze może szukać ofert gdzie sprzęt jest na gwarancji wtedy jego problemy ze sprzętem będą naprawiane z gwarancji.
Osobiscie kupiłem używany sprzęt był to Xbox One S ( od kolegi tu z forum) i nie miałem z tym żadnych problemów.
Zasada jest zawsze taka sama ostrożność w kupowaniu używanego sprzętu.
Co do wadliwych XO One to mam akurat z początku produkcji i nie zauważyłem do tej pory by coś się z nim działo.

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Ski to akurat bym nie brał bo Ski z fabryki wychodziły w 38% spaprane co nawet widać tu na forum, ile ludzi pisze że coś się dzieje.
Używanej za 300 zł mniej niż nowa? Nie opłaca się tego brać wgl, idź do sklepu i kup nową, przynajmniej będziesz wiedział co kupujesz a nie kota w worku od kogoś kto nie wiadomo co z tym robił i dlaczego akurat sprzedaje, bo powody typu ''zmieniła mi się sytuacja finansowa'' albo ''dziecko przestało się uczyć'' to można to można między bajki wpakować...
Jest też opcja że ludzie kupują konsole pograją i wychodzi bolesna prawda że gry drogie i po prostu albo szkoda dać komuś 300 PLN za tytuł albo go nie stać ale nigdy tego nie napisze...
Osobiście posiadam X scorpio edycje z preorderu, jak narazie żadnych wad.
Naprawdę trzeba być szalonym żeby kupić używaną konsolę w tak szaleńczej cenie.
Tu akurat popieram jakby kosztowała z 700 mniej ale nie 300 gdzie za 300 masz jeden tytuł na premierę. Ale to i tak jest ryzyko że coś może być nie tak z taką konsolą i będzie się bujać z nią potem. A tak nowa w sklepie oddaje i nara. Ewentualnie wysyla na gwarancje po numerze seryjnym.

Co do bana to otrzymujesz bana na konto nie na konsolę, także ta info jest wprowadzające w błąd.
Ty akurat wiesz że nie ma banów na konsole... Pierwsze XO bany wyrywały nawet za wprowadzanie je w tryb developerski i podłączenie je na dziko do PartnerNetu MS... I co można? Można... Wiedziałeś o tym? Ktos podłączy konsolę i po 2-3 tyg. leci ban na device ID mało tego jak coś bardziej pokombinuje to ustrzelą po adresach IP pół osiedla... tak jak robili na X360 po podłączeniu pod ''wykupione emulatory'' przed serwerów maskujących konsole z JTAG i RGH... Tylko tam wystarczyło zmienić KV, a z Xo raczej nic nie zrobisz... cyfrowa cegła...

szefol84

Użytkownik
Użytkownik
O tym że bana na konsole można otrzymać nie wiedziałem, znaczy na XO.
Także bije się w pierś :)
Jednak co do reszty to trzymam dalej po swojej stronie że kupowanie używanego sprzętu wcale nie musi oznaczać problemów z owym sprzętem.
Najbezpieczniej dla kolegi który chciałby kupić ową konsolę to pozostają raty w jakimś Euro RTV AGD lub Media Expert (poleciłem specjalnie te dwie sieci ponieważ to polskie marki).

AlienGBL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Kupiłem uzywke za 600zl z dwoma padami. Jeden mial analoga do wymiany, ale to wiedzialem wczesniej. Konsola to xone s 500gb. Jestem zadowolony - dziala juz od pazdziernika.

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
Kupno używanego sprzętu zawsze niesie jakieś ryzyko, są oczywiście plusy i minusy. Jednak każdy kto się decyduje na taki zakup pewnie jest tego świadom.
Piszecie że 300zl taniej przy zakupie używki nie ma sensu i lepiej kupić nową... Jednak w dzisiejszych czasach dla jednego 300zl to sporo, a dla drugiego to nie problem wydać więcej - stąd są zwolennicy kupna nowych jak i używanych rzeczy.
Sam wolę kupić nówkę bo mam pewność że sprzęt nie kombinowany jednak czasem także skuszę się na używany jeśli cena atrakcyjna i sprzęt ma jeszcze jakąś gwarancję.

AlienGBL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tu nie chodzi ogólnie czy 300zl to duzo. W momencie jak używka kosztuje 600, a nowka 900 to jednak roznica 1/3 ceny. Generalnie uwazam, ze na odleglosc nie ma co ryzykowac, ale przy odbiorze osobistym warto sprawdzic opcje kupienia uzywki ;)

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
Wiadoma sprawa, odbiór osobisty zawsze był i będzie najbardziej bezpieczną metodą. Tym bardziej że wtedy oglądamy sprzęt i możemy go sprawdzić i przetestować przed zapłatą...

Do góry Bottom