Zamiana dysku na ssd xbox one x

bld

XBOX MANIAK
XBF
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Bardzo dobra robota. Możesz opisać bardziej szczegóło, odnośnie przystosowania ssd przez ten program??

To jest ten poradnik: https://www.techaddict.pl/wymian-hdd-na-ssd-xbox-one/?fbclid=IwAR3pomFQ56CpxbwnQCRsdRiadBGvcyQx8-XZuFtT6YbZaz65jfgSnVVO_4c
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ktoś na fb mi ostatnio pisał że przy XOX wymiana dysku na taki o tej samej pojemności jest banalna bo nie trzeba kombinować, wystarczy podmienić dysk następnie podłączyć pendrive z plikami aktualizacji systemu offline OSU1 5,5GB i wieść w tryb naprawy na konsoli (parowanie + napęd trzymamy i uruchamiamy) gdzie zainstalujemy system na nowo.

Ktoś to potwierdza ?
 

ahdianek

Użytkownik
Użytkownik
Ktoś na fb mi ostatnio pisał że przy XOX wymiana dysku na taki o tej samej pojemności jest banalna bo nie trzeba kombinować, wystarczy podmienić dysk następnie podłączyć pendrive z plikami aktualizacji systemu offline OSU1 5,5GB i wieść w tryb naprawy na konsoli (parowanie + napęd trzymamy i uruchamiamy) gdzie zainstalujemy system na nowo.

Ktoś to potwierdza ?

właśnie zrobiłem tym sposobem o którym mówisz i wszystko działa :D

Tutaj łap link -->
Postanowiłem również jak kolega wyżej wziąć crucial mx500 ale w wersji 500 GB. Również wyciągnąłem dysk z xbox one x i włożyłem go w kontroler sata usb 3.0 i zamierzam go podpiąć pod USB (padło na Obudowa dysku 2,5" DIREFOX 7600DBO25G1B). Dzięki temu nowe gry i bardziej wymagające lądować będą na ssd, a te które nie potrzebują tego na hdd zewnętrznym.

Dodatkowo zmieniłem pastę termoprzewodzącą. Powiem wam, że nieźle się namęczyłem bo nie robie takich rzeczy codziennie, ale ostatecznie się udało. Straszne jest jednak jak w tej konsoli jest to zrobione, że połowę trzeba rozgrzebać by wymienić dysk, a całą dosłownie by wymienić pastę masakra :D. Zaraz testuje konsole jak się będzie wszystko wczytywać i jak z kulturą pracy.

Nie wiem tylko czemu po zmienie na ssd zniknęło mi logo xbox przy włączaniu konsoli
 
Ostatnia edycja:

bld

XBOX MANIAK
XBF
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
właśnie zrobiłem tym sposobem o którym mówisz i wszystko działa :D

Tutaj łap link -->
Postanowiłem również jak kolega wyżej wziąć crucial mx500 ale w wersji 500 GB. Również wyciągnąłem dysk z xbox one x i włożyłem go w kontroler sata usb 3.0 i zamierzam go podpiąć pod USB (padło na Obudowa dysku 2,5" DIREFOX 7600DBO25G1B). Dzięki temu nowe gry i bardziej wymagające lądować będą na ssd, a te które nie potrzebują tego na hdd zewnętrznym.

Dodatkowo zmieniłem pastę termoprzewodzącą. Powiem wam, że nieźle się namęczyłem bo nie robie takich rzeczy codziennie, ale ostatecznie się udało. Straszne jest jednak jak w tej konsoli jest to zrobione, że połowę trzeba rozgrzebać by wymienić dysk, a całą dosłownie by wymienić pastę masakra :D. Zaraz testuje konsole jak się będzie wszystko wczytywać i jak z kulturą pracy.

Nie wiem tylko czemu po zmienie na ssd zniknęło mi logo xbox przy włączaniu konsoli
Akurat ten link jest POD XOX ;-) ja mam jeszcze FATA więc trzeba będzie pobrać 2x firmware chyba OSU 2 i OSU 3
 

ahdianek

Użytkownik
Użytkownik
a wie ktoś czemu po tej instalacji z Offline przed pendrive zniknęło logo xboxa przy włączaniu konsoli i zamiast tego jest ciemny ekran?
 

jejek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Straszne jest jednak jak w tej konsoli jest to zrobione, że połowę trzeba rozgrzebać by wymienić dysk, a całą dosłownie by wymienić pastę masakra :D. Zaraz testuje konsole jak się będzie wszystko wczytywać i jak z kulturą pracy.
Ja pierwszy raz rozbierałem one x i zajęło mi to z 15 minut max. Paste trzeba musowo wymieniać. Xbox one x chodził jak odkurzacz aż byłem w szoku jak to głośno chodzi a wcześniej miałem one s i tam nic nie było słychać. Po wymianie pasty cichutko.
 

BadBoy475

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
a wie ktoś czemu po tej instalacji z Offline przed pendrive zniknęło logo xboxa przy włączaniu konsoli i zamiast tego jest ciemny ekran?
To taki "feature" od microsoftu że paczka aktualizacji offline OSU1 nie zawiera pliku bootanim.dat

A by odzyskać animację przy uruchomieniu macie 2 opcje:
1. Poczekać na update konsoli.
2. Wgrać plik bootanim.dat na partycję System Update do folderów A i B.

Plik bootanim.dat można pobrać stąd Link
 

ahdianek

Użytkownik
Użytkownik
To taki "feature" od microsoftu że paczka aktualizacji offline OSU1 nie zawiera pliku bootanim.dat

A by odzyskać animację przy uruchomieniu macie 2 opcje:
1. Poczekać na update konsoli.
2. Wgrać plik bootanim.dat na partycję System Update do folderów A i B.

Plik bootanim.dat można pobrać stąd Link
dzięki, ale wgrać się już chyba nie da jeżeli jest dysk w złożonej konsoli? musiałbym chyba na nowo ją rozebrać i podłączyć dysk pod usb nie?
 

BadBoy475

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
dzięki, ale wgrać się już chyba nie da jeżeli jest dysk w złożonej konsoli? musiałbym chyba na nowo ją rozebrać i podłączyć dysk pod usb nie?
Tak, plik bootanim.dat trzeba wgrać bezpośrednio na dysk.

Posiadając sprawny oryginalny dysk z xboxa znacznie lepiej użyć skryptu create_xbox_drive_gui.bat ver.9 ponieważ zachowujemy całą zawartość oryginalnego dysku oraz wszystkie ustawienia konsoli jak i wszystkich kont. Niema też problemu z przerzuceniem danych zarówno na większy jak i mniejszy dysk. Poza tym możemy wykorzystać dyski o niestandardowych pojemnościach i wykorzystać na nich miejsce do maksimum.

Skrypt prowadzi użytkownika za rączkę i wystarczy wybrać tylko właściwą opcję (tak jak w teście wyboru z odpowiedziami a,b,c,d itd...)

xbox_gui.jpg


Ja wybrałem opcję B "Replace/Upgrade keeping original drive data" dzięki temu pojemność dysku SSD została w pełni wykorzystana i wszystkie dane zostały skopiowane.

Po skopiowaniu danych bardzo ważne jest odpięcie oryginalnego dysku z xboxa (system windows nie toleruje 2 dysków z takimi samymi wartościami GUID ale linux tak) i wybranie ze skryptu opcji:
C "Fix GUID values without formatting the drive"

Po wykonaniu tej czynności dysk jest gotowy do montażu w konsoli.

Aktualizacja offline z wykorzystaniem OSU1 jest dla osób którym padł dysk w konsoli i nie mają backupu. System formatuje dysk domyślnie i wszystko trzeba od nowa instalować i konfigurować...
 

ahdianek

Użytkownik
Użytkownik
Tak, plik bootanim.dat trzeba wgrać bezpośrednio na dysk.

Posiadając sprawny oryginalny dysk z xboxa znacznie lepiej użyć skryptu create_xbox_drive_gui.bat ver.9 ponieważ zachowujemy całą zawartość oryginalnego dysku oraz wszystkie ustawienia konsoli jak i wszystkich kont. Niema też problemu z przerzuceniem danych zarówno na większy jak i mniejszy dysk. Poza tym możemy wykorzystać dyski o niestandardowych pojemnościach i wykorzystać na nich miejsce do maksimum.

Skrypt prowadzi użytkownika za rączkę i wystarczy wybrać tylko właściwą opcję (tak jak w teście wyboru z odpowiedziami a,b,c,d itd...)

View attachment 4912

Ja wybrałem opcję B "Replace/Upgrade keeping original drive data" dzięki temu pojemność dysku SSD została w pełni wykorzystana i wszystkie dane zostały skopiowane.

Po skopiowaniu danych bardzo ważne jest odpięcie oryginalnego dysku z xboxa (system windows nie toleruje 2 dysków z takimi samymi wartościami GUID ale linux tak) i wybranie ze skryptu opcji:
C "Fix GUID values without formatting the drive"

Po wykonaniu tej czynności dysk jest gotowy do montażu w konsoli.

Aktualizacja offline z wykorzystaniem OSU1 jest dla osób którym padł dysk w konsoli i nie mają backupu. System formatuje dysk domyślnie i wszystko trzeba od nowa instalować i konfigurować...
oki, ja już i tak poczekam chyba na update jakiś bo nie chce mi się ponownie konsoli otwierać i bawić :D
 

suki

Użytkownik
Użytkownik
Polecam wymienić HDD na SSD nawet na Xbox one s. Różnica jest kolosalna. System startuje 1.00/1.15. Gry odpalane z tego dysku chodzą znacznie szybciej ot chociażby taka Forza Horizon 4. Szkoda że Xbox one nie dostał SSD na premierę.
 

xbs

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Właśnie stoczyłem bój z dyskiem ssd w xox, po zresetowaniu konsoli wyskoczył błąd e102 powodem tego chyba była zwiększona wielkość partycji. Bo xox cały czas usilnie wracał do 781GB gdy go aktualizowałem
Udało mi się dopiero ustawiając orginalny rozmiar partycji w ssd, bo przy zwiększonej był problem z aktualizacją. Ponieważ na hdd miałem starszą wersję systemu niż na konsoli, bo już jakiś czas temu wymieniłem na ssd i zdążyło się zaktualizować.
Opierałem się na tym filmiku

W przypadku uszkodzonego dysku poniższy film
 
Ostatnia edycja:

jejek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Widzę tuningi na forum idą pełną parą:)
Ja podłączyłem u siebie ssd pod usb.
Zero kombinacji a gry chodzą jak rakieta.
Granie na zwykłym hdd w one x to udręka i nieporozumienie.
Podobno dysk podłączony pod usb jest ciut szybszy od podłączonego w slot sata.
 

Do góry Bottom