Zamknięty typ NAT

szymoni11

Użytkownik
Użytkownik
Witam,
domyślam się, że pojawiło się już dużo wątków na ten temat ale swój przypadek uważam co najmniej za "dziwny". Otóż moim dostawcą internetu jest Toya, w domu mam jeden główny modem do którego kable Ethernet poprowadzone są na 3 piętra, każdy do innego routera. Z jednego z nich jest pociągnięty Ethernet do XOne'a. Tutaj zaczyna się cała jazda. Pogrywam ostatnio w MHW (Game Pass oczywiście) ale przez swój NAT praktycznie niemożliwe jest dobieranie innych graczy do pomocy. Próbowałem zapewne wszystkiego - ustawienia stałego IP, forwardowania portów dla Xboxa i samej gry i jak dotąd nic. UPnP też nie działa, a z poziomu routera (TP Link MR3420) nie mam w ogóle takiej możliwości (podobno w najnowszym softwarze usunęli tę opcję, a sam router korzysta z systemu Gargoyle). Moje pomysły skończyły się na kontakcie z samym dostawcą internetu ale w ciągu 3 dni weryfikują dopiero mój kod abonencki.

Czy ktokolwiek ma jakieś pomysły co z tym zrobić albo czy robię coś źle? Pomocy.

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Zakładając że posiadasz publiczne Ip to najprawdopodobniej Twój modem to tzw. modemorouter np. Cisco EPC3825 (na którym zaczynamy konfiguracje) i pozostałe routery dostają prywatne IP na WAN i jesteś za podwójnym natem, dla potwierdzenia możesz wrzucić fotkę zakładki WAN któregoś z routerów.

Ostatnia edycja:

p_bladek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Witam,
domyślam się, że pojawiło się już dużo wątków na ten temat ale swój przypadek uważam co najmniej za "dziwny". Otóż moim dostawcą internetu jest Toya, w domu mam jeden główny modem do którego kable Ethernet poprowadzone są na 3 piętra, każdy do innego routera. Z jednego z nich jest pociągnięty Ethernet do XOne'a. Tutaj zaczyna się cała jazda. Pogrywam ostatnio w MHW (Game Pass oczywiście) ale przez swój NAT praktycznie niemożliwe jest dobieranie innych graczy do pomocy. Próbowałem zapewne wszystkiego - ustawienia stałego IP, forwardowania portów dla Xboxa i samej gry i jak dotąd nic. UPnP też nie działa, a z poziomu routera (TP Link MR3420) nie mam w ogóle takiej możliwości (podobno w najnowszym softwarze usunęli tę opcję, a sam router korzysta z systemu Gargoyle). Moje pomysły skończyły się na kontakcie z samym dostawcą internetu ale w ciągu 3 dni weryfikują dopiero mój kod abonencki.

Czy ktokolwiek ma jakieś pomysły co z tym zrobić albo czy robię coś źle? Pomocy.
Jeżeli jest to rzeczywiście EPC3928, 3925 (nie 3825) to wymuś na operatorze przełączenie modemu z routera w tryb bridge, za nim postaw swój router z przekierowanymi portami dla xboxa, do niego podłącz bezpośrednio konsolę po kablu lub wifi, jeżeli słabo z zasiegiem skorzystaj z repeatera. Reszte sieci zostaw bez zmian. Unikniesz w ten sposób podwójnego nat. Jednego z modemu i drugiego z Twojego routera.

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Można też z routerów zrobić tzw. głupie AP-ki i korzystać z dhcp jednego routera i w ten sposób też się uniknie podwójnego natu. Możliwości jest kilka na rozwiązanie tego problemu, ale autor tematu udzielił za mało informacji i chyba już zapomniał o temacie.

Do góry Bottom