Zapasowe kopie sie wieszaja...

piotraspl

Świeżak
Świeżak
Witam,

Mam maly problem gdyz czesc wypalonych gier mi sie wiesza: standardowe 'wyczysc plyte' itp.

Na samym poczatku nagrywalem na Verbatimach pakowanych pojedynczo i bylo OK (kupywalem w sklepie i dalej by to robil ale cena juz nie jest ok). Nastepnie kupilem paczke 10 Verbatimow (cake) z allegro i zaczely sie schody... Nagrywalem najpierw na x2,4 pozniej na x2 i ciagle wtopa, moze ktos mial podobny problem? Zastanawiam sie czy to nie wina plyt, bo chociaz maja byc identyczne to moze jednak jakies lewe kupilem?
Teraz planuje wyprubowac Philipsy i zobaczymy ale jak juz mam te Verbatimy to tez bym jakos wykorzystal.

Co do nagrywarki to mam Optirac DVD RW AD-7540A - jakas prosta laptopowa no ale jednak nagrywa co jest najwazniejsze.

Myslicie ze nagranie x1 moze cos zmienic? Aha, X'a jest przwrobiony i chodzi na odczycie x12 - moze to jakos wplywa na ten problem....

Bede wdzieczny za podpowiedzi, z gory dzieki :)
 

Isil

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

po raz: ta nagrywarka to jakiś dziwoląg
po dwa: Verbatimy są moim zdaniem najlepsze
po trzy: x2,4 wystarcza do nagrania DVD+DL no i jest zalecana
po cztery: może napęd w konsoli siada
 

peku

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

Może to być wina nagrywarki jeżeli nie... To polecam moj poradnik w dziale poradniki mi (Regulacja Lasera) mi pomogło ^^
 

cris14

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

Napewno nie jest to wina płytek. Obstawiałbym na Nagrywarke.
 

piotraspl

Świeżak
Świeżak
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

Nagrywarka wydaje sie OK (wiem ze nazwa jakas dziwna ale taka dostalem z laptopem i nie wybrzydzam :) ), pierwsze Verbatimy ze sklepu wypalilem x2.4 i bylo super, tez z allegro to juz kiszka , pozniej kupilem 1 TDK (tez ze sklepu) i raz na samym poczatku X wywalil ten blad (ale wczesniej robil jakis update wiec moze to mu preszkodzilo) i dalej gra smigala jak szalona - bez problemow.

No i dzisiaj kupilem Philipsy i znowu dupa :/ wypalilem x2.4 w nocy sprobuje nagrac na x1 i jak nie to sie troche wkurze....

Przeczytam jeszcze ten poradnik i zobaczymy.

Co do napedu konsoli to chyba nie, konsola ma raptem 6 miechow i nie byla jakos specjalnie eksploatowana, dopiero teraz zostala przerobiona i zaczynamy pogrywac w jakies gierki co-op.
 

peku

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

pewnie wina nagrywarki... a jak nie to x-a
 

Bartuzzi 2.0

Świeżak
Świeżak
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

mam te same plyty i tez czasem jest ten problem
 

pawelacb

Świeżak
Świeżak
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

A jakiego używasz programu do nagrywania?

Ja używałem 2 , imgburn e clone cd ale 2 gry nagrane clonem się wieszają. Jedna zawsze w tym samym miejscu ( info że by przeczyścić płytkę ) a druga się wiesza ( dosłownie, obraz staje ) w róznych miejscach.
Z tego wnioskuje że clone może się przyczyniać do takich sytuacji . Z imgburnem nie miałem takich kłopotów.
 

Philips84

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

piotraspl napisał:
Co do nagrywarki to mam Optirac DVD RW AD-7540A - jakas prosta laptopowa no ale jednak nagrywa co jest najwazniejsze.
Ja wypalam gry w img burn za pomocą nagrywarki z mojego HP'ka i nie mam problemów :) a może to wina twojego lapa? :p
 

peku

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

raczej jego nagrywarki... Co to za firma optirac... .
 

johan0

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

hej mam podobna nagrywarkę w laptopie i muszę powiedzieć ze miałem problemy z nagrywaniem płyt 'mniej znanych firm' :), wiec może jest jakieś powiązanie miedzy słabymi możliwościami nagrywarki i niska jakością płyt z allegro, choć teoretycznie to oryginały verbatima jednak cena jest o polowe niższą niż w sklepie...
 

cris14

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

Nie zawsze jakaś nieznana firma jest zła.
 

czarodziej

Świeżak
Świeżak
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

witam zakupilem na allegro plytki verbatima 44zl za 10 sztuk , wypalam w imgburn jak sie nagra zawsze czekam z jakies 10 minut i jest ok zawsze moze to wina ze nie czekasz kiedys nie czekalem i 1sztuke zepsulem nie wiem jak inne programy bo nie testowalem jestem zadowolony z imgburn i wypalam tylko na verbatimach
a gierki sciagam z
http://oslozone.be/modules.php?name=News&new_topic=47&pagenum=1
a okladki do gierek z tad
http://www.cover-paradies.to/?Module=SimpleSearch

polecam pudełka zielone sa na allegro i macie w 99% kopie zapasowa : )
 

piotrek213

Świeżak
Świeżak
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

JA mam ten sam problem ale na płytkach PLATINIUM bo na verbatim jest wszystko ok
 

konoo

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

moze to wina ze nie czekasz
a po co czekać?? głupotka rozpowszechniona w necie
 

incubus

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

Na 99 % zdycha ci naped w konsoli podejrzewam że masz samsunga a on jest fest awaryjny (sprawdzone z autopsji pomogla wymiana optyki u Juchego).Co do palenia na 360 technicznie wypalic razy 1 ci sie nieuda bo palnik i tak na to niepozwoli.Ja nagrywam na pionku 112 i 115 z prędkościa razy 4 i niemam z żadna kopia problemu zarówno na verbatimkach jak i na omegach.
 

deepdarek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

witam ja zamierzam sobie nagrac gry mam 2 nagrywarki jedna to LG a druga to Samsung na jakiej polecacie nagrywarce nagrywac gry
 

pawelkrak

Banned
V.I.P
Użytkownik
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

ja pale na SAMSUNG , taki z lightscribem. Pale 2.4x na verb. + img burn. wszystko smiga ;) Pamietajcie nieraz jak sciagniecie obraz iSO z netu ,ze trzeba sprawdzic plik .dvd bo nieraz zmiast nazwy obrazu pisze kill.iso albo bone.isi itp. tak wiec przed paleniem sprawdzcie czy wszystko jest ok!!!
 

Mati_8881

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

ja cały czas gram na kopiach zapasowych i jakoś mi się nie wieszają może jak nagrywasz robisz coś na kompie
 

szlose

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

Ja zawsze starannie podchodze do nagrywania gier na płyty. Robie to w takich punktach mzoe glupich ale przynajmniej na 25~ gier kazda działa.
1.Sprawdzam dokladnie obraz gry programem XDVDMulleterBeta10.2 zeby byc pewnym ze obraz jest 100% good.
2.Dodatkowo sprawdzam plik .dvd czy wszystko napisane dobrze.
3.Wsadzam byle jaka płyte do napedu DVD zeby "rozruszac naped" (.) a potem dopiero wsadzam Verbatimke.
4.Nagrywam imgBurnem z predkoscia 2.4x i ustawiam "verify"
5.Nastepnie nie wyjmuje z napedu plyty przez jakies 3-5 minut (przezorny zawsze ubezpieczony wiec nie wazne czy to tylko plotki-5min mnie nie zbawi) a potem wsadzam do eleganckiego pudełka i mozna grac na xboxie :)
 

Do góry Bottom