Zapowiadanie dlc przed premiera gry

roxes

Użytkownik
Użytkownik
Po przeczytaniu tego tekstu "Wygnany książę" jako DLC do DA2 | PPE.PL - Portal PSX Extreme jaki i wielu podobnych o zapowiedziach płatnych dlc jeszcze przed premiera gry to się dziwie ze nikt na to nie narzeka jeszcze się cieszą ze będzie więcej do grania a ze takie coś powinno być od razu na płycie i coraz więcej producentów tak postępuje jak dla mnie to zero szacunku do graczy a wy co o tym sadzicie.
 

adrian1389

Użytkownik
Użytkownik
Wyciąganie kasy nah jeszcze z 10 lat temu nie było DLC.Nikt nie płakał, skok na kasę, tak samo jak Map Packi.
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
I płakanie że nikt im gier nie kupuje. Jak każdy się namyśli: po co mam kupować grę którą chce pełną, a tu już kilka płatnych DLC a gra ledwo do wyszła :D. I tak za nie długo będzie.

Za chwilę wpadną na pomysł by gry z dobrym multi tak sprzedawać że będzie Serial przypisany pod konsolę. (By nie można było gry odsprzedać).
 

luk4sek

Świeżak
Świeżak
W dawnych czasach jak zapowiadali pierwsze dlc to pomysł ten uznawałem za rewelacyjny, przedłużenie zabawy z samym produktem, wspieranie go i nie pozwolenie mu umrzeć po krótkim czasie. Jednak ta szlachetna idea została zaprzepaszczona jako maszynka do robienia kasy i doszło do wycinania fragmentów z gotowego kodu gry. Niechlubnym przykładem tego niech będzie chociażby Mafia 2, DA 2, samochody do TDU 2, czy jeden z prince of persia albo RE 5 ze swoim premierowym dlc. Oczywiście są też te chlubne wyjątki, od razu nasuwa mi się tutaj firma Rockstar z dodatkowymi genialnymi przygodami do GTA 4 czy Undead Nightmare do RDR. Dodatki te nie zostały na pewno wycięte z gotowego kodu gry i zakładam, że tworzono je po premierzy podstawek.
Wg mnie dlc tak, ale nie w formie która ostatnio się przyjmuje
 

tysonic

Użytkownik
Użytkownik
Eksperyment Milgrama

Warto przeczytać by zrozumieć dlaczego większość ludzi myśli, że skoro "spece od gier i developerzy oraz wydawcy" mówią że dlc jest okej, to rzeczywiście jest okej i należy się cieszyć że za "jedyne 30zł" kupimy "wspaniały dodatkowy miecz do dragon age". Ludzie w zdecydowanej większości to owce, po prostu.

Jaka jest moja opinia o dlc? A co to jest dlc? Nigdy żadnego nie kupiłem więc nie bardzo się orientuję...chyba nigdy się nie dowiem bo prędzej umrę zanim jakies kupie.
Co myślę o gotowych dlc przed premierą gry? Jak ktoś w życiu za bezczelność nigdy jeszcze nie dostał w ryj, to nie wie gdzie leży granica dobrego smaku.
 

freeq_

Użytkownik
Użytkownik
Za chwilę wpadną na pomysł by gry z dobrym multi tak sprzedawać że będzie Serial przypisany pod konsolę. (By nie można było gry odsprzedać).
W zasadzie po części już tak jest. Spójrz na "online passy" w najnowszym NFS'ie, FIFIE11, czy choćby Bulletstormie... To totalna padaka.

Wracając do DLC, cóż, myślę, że mamy tu doczynienia z typowymi zagrywkami psychologicznymi. Jeżeli gracz 'x' dowie się, że już przed premierą będzie miał dodatek, to pomyśli "hmm, świetnie, to kupię tę grę, później dokupię DLC i bd wypasik, dużo grania itd." Oczywiście tyczy się "masy" a nie indywidualnych graczy, bo np. ja mam wyjeb.ane na to, czy to DLC bd miesiąc przed premierą, dzień po niej, czy Bóg raczy wiedzieć kiedy...
Jeżeli tytuł mnie interesuje, to kupię go tak czy siak, bez względu na to, czy będzie miało DLC i bez względu na to kiedy ono wyjdzie.
Reasumując. Takie akcje celowane są głównie do dzieciaków w Stanach i Anglii w wieku 13-16, które rzucają się na wszystko jak na mięso, a jak wiemy ceny gier tam są nie porównywalne.
Tak, więc trzeba się dzielnie trzymać i nie dawać się dziadom :D
 

roxes

Użytkownik
Użytkownik
Jedyne co kupiłem to trial hd ta i limbo te gry są dobre szykowałem się tez na zakończenie do prince of persja ale po recenzji w psx extreme odechciało mi się co do Rockstar to epizody do gtaIV grało mi się bardzo dobrze ale już Undead Nightmare mimo ciekawego początku był nudny ciągła walka z zimbie na które wystarczyła sama pochodnia i nudne misje.
 

Do góry Bottom