Zemsta Anonymous - strona internetowa hiszpańskiej policji zaatakowana

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik


Każda akcja wywołuje reakcję. W sobotę pisaliśmy o tym, że hiszpańska policja aresztowała trzech tamtejszych członków Anonymous. Grupa hakerów w odwecie zaatakowała stronę internetową stróżów prawa z Hiszpanii.
W sobotę serwis hiszpańskiej policji był nieczynny przez około godzinę. Szybko okazało się, że był to skutek ataku hakerów, do którego przyznało się Anonymous na blogu „komórki operacyjnej” grupy. Jak czytamy w oficjalnej „informacji prasowej”:

Pozdrowienia dla hiszpańskiego rządu

Wiemy, że o nas słyszeliście: jesteśmy Anonymous. Dotarła do nas informacja, że uznaliście za konieczne aresztowanie trzech naszych kolegów… i oskarżacie ich za bycie przywódcami Anonymous i uczestniczenie w atakach DDoS przeciwko różnym stronom…

Po pierwsze – DDoS jest aktem pokojowego protestu w internecie. Działanie to nie różni się w ogóle od spokojnego siedzenia przed wejściem do sklepu i odmawiając wejścia do niego. Tak jak w przypadku tradycyjnych form protestu…

Niezależnie od tego, ile razy wam mówiliśmy, nie chcecie tego zrozumieć. Anonymous nie ma przywódców. Anonymous nie opiera się na indywidualnej osobie…

Aresztowanie kogoś za branie udziału w atakach DDoS jest dokładnie tym samym, co aresztowanie kogoś za uczestniczenie w pokojowej demonstracji w jego rodzinnym mieście. Anonymous wierzy, że prawo do protestu jest jednym z fundamentów każdej demokracji…

Nie zatrzymaliście trzech członków Anonymous. Nie mamy bowiem członków i nie jesteśmy jakąkolwiek grupą. Aresztowaliście jednak trzech obywateli wyrażających swoje opinie…

Dostarczyliście nam paliwa, teraz oczekujcie ognia.


Źródło: cdaction.pl

Wiem że wam już się przejada to całe hakerstwo, bo mnie także już to nudzi, ale to mnie zainteresowało przemówieniem Anonymous i uważam że jeszcze jeden artykuł (właśnie ten) odnośnie ataków można przeczytać : )
 

QwerTaj

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Jestem nimi strasznie zafascynowany. Nie zawsze podoba mi się to, co robią, ale robią to z takim... genialnym stylem. Te całe przemówienie, argumenty, niczym Spartanie przeciwko Persom ;) Wielki szacunek do Anonymous, nie za to co robią, ale jak to robią.
 

dawidek295

Xbox One
Xbox One
popieram poprzednika oni są nieziemscy
 

MixMachine

Użytkownik
Użytkownik
Mnie się nie nudzi, mnie się to podoba, nie ważne co sądzą inni. Przynajmniej się dzieje dużo i można o czymś poczytać w chwili wolnej. Bo co jak co, mają rację, koniec siedzenia w milczeniu.
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
"Dostarczyliście nam paliwa, teraz oczekujcie ognia."
Kozacko i nic więcej :)
Teraz Mad Max wkroczy do akcji :). Widać że postępują z główką. I to mi się podoba!

Brawo Anonymous
 

piotrek95pl

Użytkownik
Użytkownik
a nie mowilem ??
jak co to przeczytaj co pisalem z poprzednim temacie o aresztowaniach
 

Archont666

Użytkownik
Użytkownik
"Po pierwsze – DDoS jest aktem pokojowego protestu w internecie. Działanie to nie różni się w ogóle od spokojnego siedzenia przed wejściem do sklepu i odmawiając wejścia do niego. Tak jak w przypadku tradycyjnych form protestu…"

Jeżeli kradzież kilkunastu tysięcy nr.kart kredytowych uczciwych graczy jest pokojowym protestem lub siedzeniem przed sklepem,to napad z głowica nuklearną na mennicę jest spacerem do sklepu.
Przez takich frajerów obrywa się uczciwym graczom.Wielka walka o wolność internetu, a okradają graczy.
 

Prevell

Użytkownik
Użytkownik
"Po pierwsze – DDoS jest aktem pokojowego protestu w internecie. Działanie to nie różni się w ogóle od spokojnego siedzenia przed wejściem do sklepu i odmawiając wejścia do niego. Tak jak w przypadku tradycyjnych form protestu…"

Jeżeli kradzież kilkunastu tysięcy nr.kart kredytowych uczciwych graczy jest pokojowym protestem lub siedzeniem przed sklepem,to napad z głowica nuklearną na mennicę jest spacerem do sklepu.
Przez takich frajerów obrywa się uczciwym graczom.Wielka walka o wolność internetu, a okradają graczy.
Ogarnij się koleś. Gówno wiesz a stawiasz zarzuty.
Nie wiadomo kto włamał się do SONY, a anonimowi dali oficjalne oświadczenie, że to nie oni, więc po kija piszesz, że to byli właśnie anonimowi? Poza tym sam atak ddos na serwer korporacji, jaką jest sony by nie wystarczył, trzeba czegoś więcej... Więc nie znasz się - nie wypowiadasz się. Prosta zasada.
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Archont, wiem że to jest utopia i bujda, ale uważam że hakerzy (przynajmniej anonymous) nie wykorzystują tych kart kredytowych które wykradli, oni to robią po to by pstryknąć w nos każdej większej korporacji która im zalazła za skórę ( w zasadzie nie im, tylko zwykłym ludziom) robią włam na stronę, wykradają dane i nic z nimi nie robią, bo nie chodzi im o kase, tylko o atak na firmę.
 

H3KKO

Użytkownik
Użytkownik
Jak ja ich kocham ! ;D

Bardzo dobrze robią!
 

AlexX 0ne

Użytkownik
Użytkownik
jak włamią się na serwery Xbox LIVE i będziecie chociaż kilka dni bez multiplayera... to ciekawe czy wtedy też będziecie ich tak chwalić, już to widzę
 

PiotroZ

Użytkownik
Użytkownik
Według mnie przesadzają. Kradzież kart kredytowych to jedno, ale wbicie się na ogólną stronę hiszpańskiej policji to grube przegięcie. Chłopaki sobie biedy narobią. Dojdzie do tego, że zrobią im wjazd i wyplenią ich do zera. Oby nie rozpierniczyli Live'a bo parę dni bez BF-a to dni stracone :/ Możliwe, że niedługo nie będą tacy "Anonimowi" :)
 

neo937

Użytkownik
Użytkownik
Widać u nich słynne powiedzenie "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Nie dają sobie w kaszę dmuchać i każdemu kto z nimi zadrze dają po pysku. I to w pięknym stylu, jak napisał QwerTaj.
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
dokladnie to samo chcialem powiedziec co qwertaj w pierwszym poscie, panowie maja klase i styl, wypowiadaja sie publicznie tak, jakby chcieli przemowic i przekonywac wszystkich do swoich racji JEDNOCZESCIE wplatujac w to grozbe. swoja droga wyparli sie trzech "czlonkow", pewnie maja swoje zasady bycia 'anonymous' ale jednak ciekaw jestem czy cos zrobic w tej sprawie. zostawia chlopakow czy, dajcie mi troche poplynac, tak zhakuja systemy ze policja bedzie bezradna.... w takim dopiero przypadku bedzie mozna mowic o przesadzie.. no i o talencie :D
 

Do góry Bottom