Poradnik Zewnętrzny dysk USB 3.0 do Xbox One

jaszczurka23

Użytkownik
Użytkownik
Witam i sie przywitam.
Mam taki problem kupilem obudowe verbatim 2,5' usb 3.0 z ta szeroka wtyczka gdzie zasilanie jest dodatkowo na wtyczce z sygnale no czyli na bank usb 3.0... Do srodka dysk 500gb/7200 i lipa dioda swieci ale dysku nie widac ntfs wsystkie lapy widza i nawet dekoder n-ki widzi a XO nie... XO widzi zwykle dyski usb 2.0 a mojego 3.0 nie???czy bedzie to wina obudowy i XO jest wybredny do jakis kontrolerow, prosze o pomoc.
sprawdź na dysku wartości na jakim napięciu i natężeniu pracuje ten dysk , jeśli są za duże wartości wtedy XO nie obsłuży go , na pewno na takich wartościach działa dysk wd 7200 rpm 2,5 cala napiecie dc 5volt , natężenie 0.55A lub inny dysk wd 5400rpm 2.5 cala napiecie dc 5volt , natężenie 0.7 A ,gdzieś czytałem że natężenie max do 1 Ampera lub nieco mniej,sprawdź też kabel zrób test na wydajność dysku pod pc/laptopem w tej obudowie zrób mu format na fat 32 i dopiero podłącz do konsoli , ja miałem kupione osobno 2 kable usb 3.0 z zasilaniem w jednym do obudowy verbatim usb 3.0 u jednego sprzedawcy takie same i jeden był jakiś za wolny właśnie XO go nie widział wtedy

http://xboxforum.pl/sprzet-256/dysk-zewnetrzny-xbox-one-203311/#post1417761
 

sowa39

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A czy ktoś mi podpowie czy cos takiego będzie działać http://proline.pl/?p=WDBMWV0020BBK-EESN
 

bugneth

Świeżak
Świeżak
Swego czasu na profilu Majora Nelsona była informacja, że dyski z serii WD My Passport są kompatybilne z XONE. Posiadam ten dysk w wersji 1TB ale nie używam go jeszcze z konsolą. Wiem, że podczas pierwszego podłączenia jeśli dysk ma być wykorzystywany jako dodatkowy magazyn to konsola sformatuje go na swój sposób.
 

bonio4

Użytkownik
Użytkownik
A czy ktoś mi podpowie czy cos takiego będzie działać http://proline.pl/?p=WDBMWV0020BBK-EESN
Posiadam taki dysk i nie było najmniejszego problemu z działaniem.
 

sowa39

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dzięki już kupiony, wszystko działa jak trzeba
 

mowe

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jaszczurka23
Dziekuje Ci za wyczerpujaca odpowiedz.
Dysk to HGST 7mm czyli calliem przyjemny dosyc szybki dysk. Prad jaki pobiera to 800mA, sformatowany jest na NTFS, wydajnosc pod winda z obudowa usb2.0 srednia predkosc to 100MB/s...tu jest cos dziwnego ten sam dysk w obudowie usb2.0 widziany jest przez XO ale jak wlaczam filmy to dziwnie klatkuja ??? a taki szybki dysk !! Gdy odpalam stary Hitachi 7200obr ten sam pobor pradu w tej samej obudowie dziala idealnie nawet MKV 1080P no nic obudowa wyslana, zobaczymy co bedzie...
Pozdrawiam.
 

Haas366

Świeżak
Świeżak
Witam serdecznie, myślę ze może się przydać niektórym osobom. Otóż kupiłem sobie dysk :Samsung 2TB D3 Station 3,5'' czarny USB 3.0 Po podłączeniu widział mi go tylko, jako dysk do multimediów.
Zacząłem sporo szukać w necie i natknąłem się tylko na innego człowieka, który też miał ten sam problem z tym dyskiem. Format tego dysku i pusta partycja NTFS też nic nie dała. Jednak udało mi się rozwiązać ten problem w usunąłem całkowicie wszystkie partycje na dysku i podłączyłem go do xboxa (na supporcie microsofta piszą, że dysk MUSI posiadać partycję) i wtedy zadziałał, xbox odpalił kreatora i jest git. Także jak ktoś będzie miał podobny problem, radzę spróbować tego rozwiązania, u mnie działa, mogę instalować gry i wszystko śmiga :)
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
witam, mam maly problem z moim dyskiem, mam taki sam jak Brattanek pokazal w pierwszym poscie tylko ze pojemnosc 750 GB i wyszystko dziala ok tylko raz na jakis czas Xbox traci jakby polaczenie z nim, wywala mnie z gry a po chwili jest komunikat ze dysk zewnetrzny jest gotowy do dzialania, zdarza sie to w roznych grach i w roznych momentach, ktos wie o co moze chodzic lub spotkal sie z podobnym problemem??
 

brattanek

Ojciec dyrektor
Członek Załogi
Administrator
XBF
Xbox One
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Świeżak
witam, mam maly problem z moim dyskiem, mam taki sam jak Brattanek pokazal w pierwszym poscie tylko ze pojemnosc 750 GB i wyszystko dziala ok tylko raz na jakis czas Xbox traci jakby polaczenie z nim, wywala mnie z gry a po chwili jest komunikat ze dysk zewnetrzny jest gotowy do dzialania, zdarza sie to w roznych grach i w roznych momentach, ktos wie o co moze chodzic lub spotkal sie z podobnym problemem??
może sprawdz kabel? odepnij i podepnij ponownie. inny port usb w konsoli sprawdzales?
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
wlasnie kabel juz zmienialem i byl spokoj przez jakis czas a potem zaczelo na nowo, dzieje sie tak samo na tylnich usb jak i na bocznym
 

wojek_gacek

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Mi cos nie łączyło kabla z kieszenią i tak sie właśnie działo ze dysk się wyłączal na chwile po czym zas go bylo widac... doszlo do tego ze najprawdopodobniej mi ta kieszeń dysk zjarala :/ także polecam spróbować inną kieszeń.
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
mnie to sie wydaje ze to chyba winna dysku, mam drugi ale na nim sa dane ale chyba przeniose je na kompa i sprawdze ten drugi dysk, dzieki za zainteresowanie


tak jak podejrzewalem po zamianie dyskow problem ustapil, ale najciekawsze jest to ze pod PC ten dysk dziala poprawnie i nic sie z nim nie dzieje, nie ma bad sectorow itp dlatego nie wiem dlaczego nie chcial wspolpracowac z XO
 
Ostatnia edycja:

mrok

Ryżownik
Ryżownik
Użytkownik
Szukam jakiegos dobrego dysku z jak najwieksza pojemnoscia. :)
 

brattanek

Ojciec dyrektor
Członek Załogi
Administrator
XBF
Xbox One
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Świeżak
Szukam jakiegos dobrego dysku z jak najwieksza pojemnoscia. :)
Wszystkie pod USB 3.0 http://xbf.lt/4it
 

mowe

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Co do rozlaczania dysku mam to samo raz na jakis czas, kiedy ogladam film albo gram to tez wywala mnie i po chwili jest napisane ze dysk jest gotowy i moge kontynuowac swoje boje. Takze problem rozlaczania dysku zewnetrznego wystepuje?!


SN
 

brattanek

Ojciec dyrektor
Członek Załogi
Administrator
XBF
Xbox One
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Świeżak
Co do rozlaczania dysku mam to samo raz na jakis czas, kiedy ogladam film albo gram to tez wywala mnie i po chwili jest napisane ze dysk jest gotowy i moge kontynuowac swoje boje. Takze problem rozlaczania dysku zewnetrznego wystepuje?!


SN
Ja u siebie nie mam żadnych problemów.
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
problem wystepuje ale nie we wszystkich dyskach, ja mam dwa, jeden sie rozlaczal, drugi dziala bezproblemowo, nie mam pojecia od czego to zalezy
 

mowe

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
I zlosci mnie jeszcze to ze dysk caly czas dostaje zasilanie po wylaczeniu konsoli..


SN
 

Sae

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
I zlosci mnie jeszcze to ze dysk caly czas dostaje zasilanie po wylaczeniu konsoli..


SN
To się nie "złość" i w opcjach zasilania zaznacz żeby konsola przy przechodzeniu w instant wyłączała dysk.
 

Do góry Bottom