Poradnik Zewnętrzny dysk USB 3.0 do Xbox One

Gruberek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Nie lepiej ST1000LM048? Jest tańszy i dużo szybszy. Mam takiego w laptopie i jestem z niego zadowolony.
 

x X x

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Z tego co widzę to ma takie same parametry jak 035 ;) A wspomniany można znaleźć na Allegro za 146 PLN, więc chyba takiej ceny nie przebije żaden inny nowy dysk 1TB.

Poza tym nie wiem, czy wydajność jaką oferuje dysk na laptopie będzie można porównać do tego jak to zadziała na konsoli. Pamięć cache jest przydatna do kopiowania dużej ilości małych plików, ale czy XOX ją w tak dużym stopniu wykorzystuje? Właśnie to chciałbym ustalić ;p
 

Gruberek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
można znaleźć na Allegro za 146 PLN
Można, ale są to dyski wyjmowane z laptopów. Wolę dołożyć 40 zł i mieć dysk z dwuletnią gwarancją producenta.
 

x X x

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Można, ale są to dyski wyjmowane z laptopów. Wolę dołożyć 40 zł i mieć dysk z dwuletnią gwarancją producenta.
A mi to różnicy nie robi.

Nadal myślimy nad kwestią parametrów, kto może i wie niech się wypowie, może ktoś miał podobny dylemat ;)
 

Gruberek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Jeżeli chodzi o cache to między 64 a 128 MB różnicy raczej nie odczujesz. Skup się na prędkości odczytu, bo to w przypadku XBOX'a jest najważniejszy parametr.
 

x X x

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jeżeli chodzi o cache to między 64 a 128 MB różnicy raczej nie odczujesz. Skup się na prędkości odczytu, bo to w przypadku XBOX'a jest najważniejszy parametr.
Różnica cenowa już się robi spora w przypadku dysków 7200 RPM. A może by tak hybrydę? W XO Elite siedział taki (nie wiem jaki model w tym momencie) i muszę przyznać, że widać różnicę poomiedzy nimi - oczywiście na korzyść Elite.
 

Gruberek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ja mówię o szybkości odczytu, a nie prędkości obrotowej. Dysk dyskowi nie równy. Niektóre dyski 5400 RPM są dosyć szybkie.
 

x X x

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja mówię o szybkości odczytu, a nie prędkości obrotowej. Dysk dyskowi nie równy. Niektóre dyski 5400 RPM są dosyć szybkie.
Prędkość odczytu jest przecież powiązana z szybkością obrotową. Ale prawda, dysk dyskowi nierówny i jest tak jak piszesz, pamiętam jak kiedyś badałem ten temat w kontekście zakupu dysku do laptopa i różnice między dyskami bywały znaczne.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Czym wydajniejszy dysk tym lepiej, szybciej będę ładować się dane. Nie będę rzucał modelami ale przykładowo HGST w moim laptopie przy kopiowaniu danych ~60MB/s gdy Seagate o podobnych parametrach ~100 a Toshiba gdzieś pośrodku. Nie wiem czy istnieje jakaś tabelka z dyskami które ktoś porównywał pod kontem wydajności, mogła by ona pomóc.
Dobrym wyjściem cena/pojemność jest dysk SSHD ale trzeba sobie zdać sprawę jak to działa i jakie posiada ograniczenia. W moim przypadku jak miałem Seagate SSHD 500GB 5400 8GB pod XO/XOS to wrzucałem na niego dwie gry w które często grałem i odczułem różnice ale jak na Seagate 1000GB 5400 4GB wrzuciłem wiele gier to nie było żadnej różnicy. Gry na dysku USB pod XO = jedna gra to jeden plik + mały pliczek prawdopodobnie z sumą kontrolną.
 

Gruberek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
SSHD w XBOXie sprawdza się może jako główny dysk na którym jest system. Wtedy na pewno czuć różnicę. W przypadku gier które zajmują kilkadziesiąt GB różnicy na pewno się nie odczuje. Co do producentów dysków to tak jak @krzys1190 napisał - najszybsze są Seagate. Nie bez powodu wszystkie "oryginalne" dyski do XBOX'a czy PS4 są właśnie tej marki.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
U mnie w PS4 (1216b) był HGST 1TB a w PS4 Slim (2016a) miałem Toshibę 500GB którą wymieniłem na większego Seagate. Akurat w PS4 szybkość dysku nie ma aż takiego dużego znaczenia. Do konsoli pakuje się dyski które są najtańsze, w jednej partii mogą być Seagate a w innej Toshiba nie ma reguły, WD raczej nie spotkamy bo są to najdroższe dyski na rynku. Z moich obserwacji na dziesiątkach dysków, Seagate wygrywa pod względem wydajności.

Różnica jest w przypadku SSHD pod USB ale jak pisałem gdy grasz głównie w jedną grę na raz, trzeba zdać sobie sprawę z tego że cache SSD jest ograniczone np. w przypadku Seagate 500GB było to 8GB a w modeli 1000GB już tylko 4GB. Często odczytywane pliki lądują do tej pamięci co przyśpiesza odczyt przy kolejnych użyciach, jeśli ktoś często zmienia gry to nie zobaczy różnicy ale jak będzie grał tylko w np. Horizon 3 to odczuje że ładowanie gry skróciło się jakieś 50%.

Najlepiej byłoby zamontować SSHD jako dysk systemowy co przyśpieszyłoby ładowanie systemu z zimnego startu lecz i tak większość dash-u ładuje się z internetu wzięć zakładam że aż tak dużej różnicy nie ma.
 

x X x

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
U mnie w PS4 (1216b) był HGST 1TB a w PS4 Slim (2016a) miałem Toshibę 500GB którą wymieniłem na większego Seagate. Akurat w PS4 szybkość dysku nie ma aż takiego dużego znaczenia. Do konsoli pakuje się dyski które są najtańsze, w jednej partii mogą być Seagate a w innej Toshiba nie ma reguły, WD raczej nie spotkamy bo są to najdroższe dyski na rynku. Z moich obserwacji na dziesiątkach dysków, Seagate wygrywa pod względem wydajności.

Różnica jest w przypadku SSHD pod USB ale jak pisałem gdy grasz głównie w jedną grę na raz, trzeba zdać sobie sprawę z tego że cache SSD jest ograniczone np. w przypadku Seagate 500GB było to 8GB a w modeli 1000GB już tylko 4GB. Często odczytywane pliki lądują do tej pamięci co przyśpiesza odczyt przy kolejnych użyciach, jeśli ktoś często zmienia gry to nie zobaczy różnicy ale jak będzie grał tylko w np. Horizon 3 to odczuje że ładowanie gry skróciło się jakieś 50%.

Najlepiej byłoby zamontować SSHD jako dysk systemowy co przyśpieszyłoby ładowanie systemu z zimnego startu lecz i tak większość dash-u ładuje się z internetu wzięć zakładam że aż tak dużej różnicy nie ma.
Ostatecznie wychodzi na to, że w przypadku dysku zewnętrznego czego nie będzie to będzie ok, byle tylko transfery miał przyzwoite. Ten wspomniany przeze mnie na początku Seagate (ten z XOX) osiąga okolice 90 - 100 MB/s, więc to chyba wystarczająco. 128 MB cache też zrobi robotę. Więc nie będę kombinował tylko wezmę ten, lub 2 TB ;)
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ja w końcu przestałem gonić za liczbami. Używałem Adate HV620 1TB którą po powiedzmy roku wymieniłem na Seagate Expansion Portable 1,5TB, drugi identyczny w którym popsuł się kontroler USB wyłuskałem z obudowy i zapakowałem do PS4. Mam dwie Adaty HV620 w środku siedzą dyski Toshiby. Ogólnie w XOX szybkość ładowania gier wzrosła i to po trochę wpłynęło na koniec kombinowania u mnie.
 

Gruberek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Do konsoli pakuje się dyski które są najtańsze, w jednej partii mogą być Seagate a w innej Toshiba nie ma reguły, WD raczej nie spotkamy bo są to najdroższe dyski na rynku.
Pisałem o dyskach zewnętrznych ( Seagate Game Drive ).
 

baziu123

Świeżak
Świeżak
Witam mam pewien problem z dyskiem na usb posiadam dysk 1tb konsola go widzi moge grac w gry w nim zainstaliwane ale od pewnego czasu jak dysk jest podpiety pod usb to nie mam internetu w konsoli jak tylko dysk odepne to za chwile juz jest dostep do internetu ktos mial taka przypadlość?
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Dysk się gryzie w wifi, co i jak chyba nawet sam MS nie wie.
 

baziu123

Świeżak
Świeżak
Pozostaje wymiana dysku na inny badz internet podpiac kablem do xboxa
 

sernik92

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jak wygląda sprawa ewentualnej reklamacji dysku ADATA HV620S? Z tego, co wyczytałem w tym temacie, to jest to polecany model, jednak u mnie w mieście nie ma go w żadnym sklepie i jestem zmuszony zamówić go przez internet. Czy jest jakaś gwarancja door-to-door czy trzeba odsyłać dysk do producenta na swój koszt?
 

rycek0

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam, szukam dobrej kieszeni do dysku ssd Samsung Evo 860 dla xbox one x. Ktoś coś poleci by dobrze współgrał z konsola i dyskiem?
 

MirBarPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Czy można do konsoli podpiąć dwa dyski usb? np 2x 1Tb - jako magazyn dla gier? czy działa to bez problemu? jakoś niespecjalnie chcę kupować nowy duży skoro mam w domu kilka 1tb :D
 

Do góry Bottom