Zrywanie połączenia z XBL

damian7154

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Zacznę od tego, że router mam tam gdzie komp (oczywiste), a xboxa w drugim pokoju oddalonym o ok. 10 metrów (większy TV z HD). Zasięg mam na 3/4 kreski, niestety często podczas gry zrywa mi połączenie. Już ciężko mi to wytrzymać. Router jest maksymalnie wychylony (na krańcu biurka, żeby ten zasięg był największy) no, ale dzieje się jak dzieje.

Przed chwilą dla testu przyniosłem konsolę do siebie i odpaliłem na moich śmiesznych 14 calach. Wszystko idealnie śmiga, zasięg na maksa, demko Crysisa właśnie ściągam z full prędkością, 0 zrywania połączeń.

Tutaj pojawia się moje pytanie: macie jakieś pomysły na zwiększenie tego zasięgu sieci? Wiadomo, kompa nie przeniosę, a Ethernet idzie od kompa do routera i od modemu do routera. Z iksem łapię sygnał bezprzewodowo. Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.
 

kubax360

Użytkownik
Użytkownik
Moze jak robisz cos na kompie i na xboxie naraz, czyli cos tyrasz z internetu, a na xboxie grasz to moze byc zerwanie polączenia. Wyłącz kompa i tylko na xboxie graj.
 

blazejp

<a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto
V.I.P
Użytkownik
Jaki ten router?
Zmień kanał wifi na którym pracuje. Pewnie masz channel 6 na którym jest dużo innych sieci i mogą byc problemy
 

jakubkameleon

Użytkownik
Użytkownik
Podaj jaki masz router, jeśli masz jak to okreśłiłeś 3 kreski na xbox w sieci to nie powinno być żadnych problemów, kolejna rzecz jak masz komputerek włączony i jeszcze coś ściągasz to na pewno będzie to utrudnienie do gry sieciowej. Ostania rzecz czy jak ci zrywa połączenie to wyrzuca cię z live i musisz się zalogować czy tylko z gry sieciowej tracisz połączenie z serwerem, ja tak mam nieraz grając w Black Ops ale to wina serwerów gry nie routera....
 

damian7154

Użytkownik
Użytkownik
Podaj jaki masz router, jeśli masz jak to okreśłiłeś 3 kreski na xbox w sieci to nie powinno być żadnych problemów, kolejna rzecz jak masz komputerek włączony i jeszcze coś ściągasz to na pewno będzie to utrudnienie do gry sieciowej. Ostania rzecz czy jak ci zrywa połączenie to wyrzuca cię z live i musisz się zalogować czy tylko z gry sieciowej tracisz połączenie z serwerem, ja tak mam nieraz grając w Black Ops ale to wina serwerów gry nie routera....

O widze profesjonalna odp ;), to drugie, grałem w EA MMA, w połowie oglądania filmiku rozłączyło mnie, ale nie musiałem resetować routera tylko jeszcze raz wszedłem do LIVE w grze i było OK.

Dzisiaj np. w FIFE grało się ok, co prawda 2-3 razy były chrapnięcia, nie wiem czy z mojej winy ( 3 kreski cały czas )

Wczoraj dla testu przyniosłem iksa do siebie i podłączyłem pod stary TV. Ogólnie oprócz obrazu wszystko było idealne. Rozegrałem 5 meczy w fifie, na żadnym nie było ani chrupnięcia (co prawda wszystko z jedną osobą, może trafiłem na porządnego opponenta), 4 kreski cały czas. A jak przenoszę do drugiego pokoju to z powrotem 3, czasem raz na jakis czas złapie na 4. Nie wiem już sam
 

blazejp

<a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto
V.I.P
Użytkownik
Ciągle nie odpowiedziałeś na pytania wyżej
 

damian7154

Użytkownik
Użytkownik
TP-LINK WR-340G bez wymiennej anteny. Channel mam automatic
 

blazejp

<a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto
V.I.P
Użytkownik
Ustaw tak jak tu

 

jakubkameleon

Użytkownik
Użytkownik
Model routera jest dobry ( może być feralna sztuka ale takie przypadki to rzadkość ) spróbuj konfigu podanego powyżej przez kolegę.
Odpowiedz mi na moje pytanie bo to istotne może nie wyraziłem się jasno albo nie zrozumiałem twojej odpowiedzi więc ponowie:

Xbox live ( jesteś zalogowany ) ---> grasz w FIFA mecz z kimś --- > bach rozłaczyło --> ??? Ale czy masz komunikat że wylogowano z xbox live czy tylko mecz przepadł???
Jeśli nie wylogowało cię z xbox live to temat stary jak świat obciążenie serwera, wysoki ping i oto skutek :( jeśli wylogowano z xbox live wtedy trzeba poszukać rozwiąznia z konfiguracją routera.

Pytanie pomocnicze :) jak masz skonfigurowaną kartę wi fi w xbox automat czy ręcznie? Jak masz automat ( zakładam że tak ) jak umiesz przypisz mu jakieś ip wewnętrzne np. 192.168.0.4 dla konsoli w routerze ustaw aby MAC adresowi konsoli zawsze przydzielał to ip no i przekieruj na to ip potrzebne porty do tego można ustawić DMZ ( chociaż przekierowane porty to rozwiązują ) no i UnP włącz na routerze.
 

damian7154

Użytkownik
Użytkownik
Tylko w grze mi wyskakuje że np rozłączyło z usługą xbox live, ale nie mam tego napisu jakby z tą ikonką xboxa na dole i dźwiękiem PYK, nie umiem określić, ale w podanych przez Ciebie opcjach wybieram to drugie. Jeszcze jutro to sprawdzę.

Jutro porobię konfiguracje do końca i powiem jak wszystko wygląda. Dodam, że dziś z 3 razy chrupnęło w FIFIe, natomiast wczoraj jak do siebie konsole przyniosłem to śmigało
 

jakubkameleon

Użytkownik
Użytkownik
W takim razie jeśli z tego co obeserwujesz wina jest zasięgu routera, spróbuj konfiguracji ręcznej druga rzecz jaką masz kossolę Slim czy starą z podpinanym wi fi ?
 

damian7154

Użytkownik
Użytkownik
Slim 250

Pytanie pomocnicze :) jak masz skonfigurowaną kartę wi fi w xbox automat czy ręcznie? Jak masz automat ( zakładam że tak ) jak umiesz przypisz mu jakieś ip wewnętrzne np. 192.168.0.4 dla konsoli w routerze ustaw aby MAC adresowi konsoli zawsze przydzielał to ip no i przekieruj na to ip potrzebne porty do tego można ustawić DMZ ( chociaż przekierowane porty to rozwiązują ) no i UnP włącz na routerze.
Gdybyś to mógł dokładniej opisać
 

jakubkameleon

Użytkownik
Użytkownik
Wiesz to zabawa taka w odbijanie piłeczki .... jeśli nie wiesz o czym mówię nie poradzisz sobie z ustawieniami routera i konsoli ( choć to drugie jest prostsze ) proponuje ci oddać to komuś kto się zna. Przykro mi ale to długa i mozolna zabawa w tłumaczenie krok po kroku....
 

damian7154

Użytkownik
Użytkownik
ref
 

Do góry Bottom