Zwarcie na Lini 12v

drag_op

Użytkownik
Użytkownik
Witam.
Mam taki problem.
Jakiś Tydzień temu gdy miałem rozkręconego Klocka to wyciągnąłem sobie z wtyczki zasilania Linie 12v.
Wszystko ładnie chodziło, dodatkowe wentylatorki śmigały itp.
Aż do dzisiaj gdy wziąłem się za montaż wentylatorów na stałe w obudowie i po podłączeniu wentylatorów i sprawdzeniu przyrządem czy nie ma zwarcia pojawił się problem tzn zwarcie na Lini.
Odłączyłem wentylatory, uciąłem kawałek przylutowanego kabla (myśląc że wtyczki robią zwarcie), nic to nie pomogło dalej zwarcie było tzn. jak dotykałem przyrządem + i - to przyrząd wykrywał zwarcie.
Odlutowałem całkiem wyprowadzoną linie 12v.
I problem dalej jest taki sam zwara dalej występuje nawet gdy dotkne masy (tzn tego złotego obramowania) płyty głównej i styku odpowiadającego biegunowi +.
Patrząc na gołe oko z dobrym doświetleniem nie widze, aby te luty do których były kabelki przyczepione ze sobą zwierały ew z innymi.

I teraz takie pytanie czego to może dotyczyć, co sprawdzić? Na płycie głównej nie mam oznak jakiś lutów które przypadkowo mogły by się znalesc przy zakladaniu wentylatorów.. brak pomysłow..
Jeszcze jedno: Prawdopodobnie jeśli teraz podlacze xboxa do prądu to coś sie spali, ale czy napewno?
 

gipadam86

Użytkownik
Użytkownik
zrob zdjecia tego co dokonales i podeslij mi na maila tylko w dobrej rodzielczosci
a i nie podlaczaj do pradu
 

drag_op

Użytkownik
Użytkownik
Podaj e-maila i zdjecia czego dokładnie ?
Płyte mam teraz wykręconą i wszystko z niej odłączone.
 

gipadam86

Użytkownik
Użytkownik
zdjecie plyty jak masz cala wykrecona to z jednej i z drugiej strony i tego wiatraka i miejsce w ktore go przylutowales
 

drag_op

Użytkownik
Użytkownik
Sendspace.pl - Darmowy hosting plików

Tutaj jest kilka zdjec w dobrej rozdzielczosci mam nadzieje ze wszystko ujełem.
 

gipadam86

Użytkownik
Użytkownik
ok, zaraz sciagne i lukne:)
 

Do góry Bottom