zwarcie we wtyczce od napędu

Filo301

Użytkownik
Użytkownik
Witam.
Przez własną głupotę zrobiło się zwarcie we wtyczce od napędu, a dokładniej 5v poszło na http://i3.photobucket.com/albums/y64/faranheit/No_DVDROM_bridge.jpg tą zworkę.
teraz mam Rrod'a i grzeje się nand (mogę odczytać i zapisać),ana i tranzystor pod nand'em
Da się go jeszcze odratować?
Z góry dzięki
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Raczej nie, sam tak uwalilem kiedyś slima. Musiałbys najpierw wymienić tranzystor a potem szukać dalej. Jednak uważam że koszty przewyższa koszt konsoli.

Wysłane z mojego LG-P920 za pomocą Tapatalk
 

Filo301

Użytkownik
Użytkownik
a po zmianie tranzystora: ana i nand nie powinny się grzać? nie ma napięcia 3.3v w gnieździe kart, a chyba ono też zasila nand i ana?
A po wymianie tranzystora ,mostka, ana i nandu powinna chodzić?
Ps.mam wrażenie że tranzystor jest padnięty i daje za duże napięcia na ane i nand
 

boby2pc

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
nie napisałeś jaki kod błedu. wymień tranzystor i sprawdz napięcia, później pewnie mostek do wymiany. NAND jeszcze nie widziałem uszkodzny, a skoro możesz go odczytac to jest ok
 

Filo301

Użytkownik
Użytkownik
kod 0021, nie działa po flash'u xella ani orginalnego nandu
nand odczytałem do 20 bloku i wgrałem xella
@EDIT:
Po odlutowaniu i przylutowaniu 2-ch nóżek tranzystora grzanie nandu i tranzystora ustało, lecz ana dalej się grzeje
Ps. cpu i gpu też ale chyba tak jak normalnie
 

boby2pc

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
skoro 0021 to podstawowe zasilanie działa dobrze, ale jak sie grzeje to może być gdzieś zwarcie na liniach sygnałowych. 0021 wskazuje że coś jest z bootwaniem GPU, ale być może HANA jest spalony i daje zwarcie.
 

Filo301

Użytkownik
Użytkownik
Wiem że to nie było zbyt mądre, ale zrobiłem zwarcie jeszcze raz i wyskoczył 0002 i po jeszcze 1 zwarciu jest 0020 i nie zmienia się.
Chyba będę musiał wymienić mostek i ane.
Ps. dlatego podejrzewam mostek bo linia sygnałowa z napędu idzie właśnie do niego
 

RuNNerka

Banned
Użytkownik
Masz z prockiem cos.

Wysłane z mojej XPERII Neo V za pomocą Tapatalk.
 

Filo301

Użytkownik
Użytkownik
dzięki za wszystkie odpowiedzi. Wymiana mostka i any powinno rozwiązać sprawę? czy jest możliwość uszkodzonego gpu/cpu?
@RuNNerka: co z prockiem?
 

RuNNerka

Banned
Użytkownik
0020 zimne luty pod cpu.

Wysłane z mojej XPERII Neo V za pomocą Tapatalk.
 

Filo301

Użytkownik
Użytkownik
na 100% nie
 

RuNNerka

Banned
Użytkownik
A dlaczego wg ciebie nie? Zwarcie moglo uszkodzic cpu.

Wysłane z mojej XPERII Neo V za pomocą Tapatalk.
 

Filo301

Użytkownik
Użytkownik
uszkodzenie cpu raczej nie, gpu możliwe ale na 100% nie przez zimne luty
 

majster323

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli miałeś na początku kod 0021 to najprawdopodobniej należało wymienić XSB. Co do kodu 0020 to w zdecydowanej większości GPU do wymiany. Reballing mało kiedy pomagał. Dociśnij podczas startu GPU. Jeśli 0020 wyskoczy od razu po włączeniu, tak powiedzmy do 2 sekund to do wymiany grafika.
 

Filo301

Użytkownik
Użytkownik
kod zawsze ten sam a xbox przed zwarciem działał zawsze i nie było oznak Rroda
@EDIT: teraz mam kod 0023 i coś mostek zaśmierdział i cpu i gpu się nie grzeją
 

majster323

Użytkownik
Użytkownik
Za napięcia w głównej mierze odpowiedzialny jest XSB. Jeśli zaśmierdział to ewidentnie do wymiany.
 

Filo301

Użytkownik
Użytkownik
a mam jeszcze 1 dylemat czy oddać go do gościa od którego mam nand i cpukey żeby przelutował nand i ane czy kpić hotaira za 300zł, ale chyba sam nie wymienie mostka hotairem a ten koleś ma fajny sprzęcik tylko wiedzy mu troszkę brak... ale myślę że jest w stanie wymienić mostek
 

majster323

Użytkownik
Użytkownik
Samym HotAirem mostka nie wymienisz, wiem z autopsji:) Koniecznie podgrzewacz do kompletu. I uważaj na drobnicę wokół układu;) Polecałbym jednak udać się do kogoś kto dysponuje stacją na podczerwień.
 

Filo301

Użytkownik
Użytkownik
właśnie ten koleś dał za nią 12k pln
 

majster323

Użytkownik
Użytkownik
To jest normalna cena za stację z osprzętem. Są droższe i to duuużo droższe :) Sam dysponuję jedynie samoróbką, która też nie była tania i na dodatek ciągle jest w budowie... Porównując jednak IR do Hot Air to uwierz nie ma co porównywać:) Daj znać o efektach!
 

Do góry Bottom