Aaron Greenberg wspomina o strategii Microsoftu. Gears of War 4 również trafi na PC-ty?

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl



Microsoft kontynuuje swój plan zintegrowania graczy z dwóch platform – Xboksa One i komputerów osobistych. W tej sprawie postanowił wypowiedzieć się szef marketingu Xboksa, który prawdopodobnie powiedział kilka słów za dużo. Gears of War 4 może również trafić na blachę.

Patrząc na aktualną sytuację nikogo nie powinna dziwić ta wiadomość. Microsoft wprowadził na PC-ty niemal wszystkie wielkie nadchodzące hity, a ponadto przygotowuje specjalne edycje wcześniej wydanych. Aktualnie z wielkich hitów Amerykanów na komputerach zadebiutowały lub trafią na te platformę następujące tytuły:

  • Gears of War: Ultimate Edition
  • ReCore
  • Fable Legends
  • Sea of Thieves
  • Quantum Break
  • Forza Motorsport 6: Apex
  • Killer Instinct: Season 3
Natomiast Aaron Greenberg w rozmowie z dziennikarzem francuskiego Gameblog wypowiedział bardzo ciekawe słowa:

„Naszym interesem nie jest blokowanie graczom produkcji, które tworzymy. My naprawdę zamierzamy upewnić się, że nasze tytuły są grane przez jak największą liczbę graczy. Takie postępowanie pozwala odnosić grom większy sukces, a to oczywiście przekłada się na możliwość inwestowania w kolejne produkcje. Kiedy myślisz, że gra pokroju Quantum Break zadebiutuje zarówno na Xboksie One i Windows 10, to wiesz, że to pomaga Remedy i pomaga nam. To jest nasza wizja. Mając na uwadze powyższe, nadal będziemy inwestować w tworzenie wielkich konsolowych gier na wyłączność takich jak Gears of War 4, ReCore, Halo War 2 i podobnych. Wierzymy w stworzenie jednego wielkiego ekosystemu gier.”
Następnie dodał:

„Wiemy, że wielu ludzi lubi grać na konsolach i nadal będziemy oferować im wspaniałe gry. I istnieje wiele tytułów, w które można grać jednocześnie na Xboksie One i PC. Weźmy takiego Quantum Break, w którym jeśli złożysz zamówienie przedpremierowe na wersję cyfrową na Xboksa One, to otrzymasz za darmo edycję na Windows 10 – na tym zyskują gracze. Zapisy stanów gier są wspólne, możesz kontynuować rozgrywkę na PC w tym samym miejscu, gdzie skończyłeś na konsoli. Istnieje wiele korzyści na tym poziomie dla graczy. I wiemy, że istnieje wielka wspólnota graczy, która nie mogła dotychczas grać w nasze tytuły. My chcemy zwiększyć tę wspólnotę i pozwolić graczom poznawać nasze produkcje na urządzeniach, które już posiadają.”
Są to bardzo ciekawe słowa, które pokazują, że Microsoft zamierza stworzyć jedno wielkie środowisko graczy. Firma nie chce tworzyć więcej podziałów, ponieważ nawet twórcy gier skorzystają na większej liczbie klientów. Warto zauważyć, że Gears of War 4 pojawia się wśród zapowiedzianego na PC ReCore… Choć czytając powyższe słowa nikt raczej nie powinien mieć problemów ze zrozumieniem wizji Amerykanów.


 

Lied

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Właściwie jak na spokojnie pomyślę to dobrze. Teraz chciałbym mieć Xbox One i PS4, a w kolejnej generacji wystarczy PS5 :) Dziwna taktyka, po co komuś kto ma porządnego pc'ta będzie Xbox, jeśli nawet exclusive'ów nie będzie. Mnie przekonała tak naprawdę Forza do kupna xbox one, bo stałem w sklepie i podjąłem decyzję w parę minut która konsole wybrać, gdyby nie to pewnie skończyłbym na PS4 a po takich newsach już na pewno x'a bym nie dokupił a o PS4 ciągle myślę.
 

Piotr Kołakowski

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Bardzo dobra decyzja Microsoft. Takie rozwiązania faktycznie pozwolą lepiej sprzedać daną grę na PC i na Xbox One. Biadolenie że po co kupować konsole jak ma sie PC ? Proste. W PC musisz co 3 miesiace wlozyc jakies 600 zl zeby grac a nie kazdego na to stac. Konsole odpalasz i grasz, zadnych glupich sterownikow, zadnych systemow nie mowiac juz o multiplayerze ktory na PC kuleje i jest pelen cheaterow. PS4? Smiech na sali, na ta konsole nie ma gier. Mialem i sprzedalem. Pad jak z bazaru, konsola wyje w nocy jak szalona, ciagle jakies probelmy z onlinem i ogolnie usluga sieciowa Sony jest do dupy. To takie moje przemyslenia na goraco.
 

Lied

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Bardzo dobra decyzja Microsoft. Takie rozwiązania faktycznie pozwolą lepiej sprzedać daną grę na PC i na Xbox One. Biadolenie że po co kupować konsole jak ma sie PC ? Proste. W PC musisz co 3 miesiace wlozyc jakies 600 zl zeby grac a nie kazdego na to stac. Konsole odpalasz i grasz, zadnych glupich sterownikow, zadnych systemow nie mowiac juz o multiplayerze ktory na PC kuleje i jest pelen cheaterow. PS4? Smiech na sali, na ta konsole nie ma gier. Mialem i sprzedalem. Pad jak z bazaru, konsola wyje w nocy jak szalona, ciagle jakies probelmy z onlinem i ogolnie usluga sieciowa Sony jest do dupy. To takie moje przemyslenia na goraco.
Co do PS4 się nie wypowiadam, bo po prostu nie posiadam. Kupując komputer za ~3-4k spokojnie za 3 lata będzie można spokojnie grać w gry na high w fullhd. Więc nie przesadzałbym z tym 600zł co trzy miesiące. Ja kupiłem ok. 2 lata temu, w Wieśka 3 na high/ultra grałem teraz bez problemu. A na Xbox One mimo, że bardzo szanuje właśnie brak cheaterów, to patrząc na spadki klatek w takich produkcjach jak Sleeping Dogs czy Far Cry 4, to aż mnie telepie ;) Więc osobiście uważam, że taka decyzja na pewno xbox one nie pomoże, komputer aby odpalać gry w takich detalach jak na xbox one to obecnie nie jest duży wydatek.
 

Ewengard

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Wspominają o tym ReCore a jeszcze żadnego gameplayu, screenshota - nic nie pokazali.
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
Bardzo dobra decyzja Microsoft. Takie rozwiązania faktycznie pozwolą lepiej sprzedać daną grę na PC i na Xbox One. Biadolenie że po co kupować konsole jak ma sie PC ? Proste. W PC musisz co 3 miesiace wlozyc jakies 600 zl zeby grac a nie kazdego na to stac. Konsole odpalasz i grasz, zadnych glupich sterownikow, zadnych systemow nie mowiac juz o multiplayerze ktory na PC kuleje i jest pelen cheaterow. PS4? Smiech na sali, na ta konsole nie ma gier. Mialem i sprzedalem. Pad jak z bazaru, konsola wyje w nocy jak szalona, ciagle jakies probelmy z onlinem i ogolnie usluga sieciowa Sony jest do dupy. To takie moje przemyslenia na goraco.
A możesz ściślej i konkretniej wytłumaczyć o co chodzi z tym "że co 3mc. musisz wkładać 600zł żeby grać" i że trzeba kombinować ze sterownikami ?! - chyba nigdy nie miałeś żadnego dobrego PC, tylko jakiś chłam z marketu skoro takie herezje piszesz. Otóż jak masz PC za ok. 3000zł to grasz na FullHD z ULTRA detalami i wierz mi że nie trzeba co 3mc nic dokładać, a sterowniki instalujesz raz i z głowy. Ewentualnie możesz bawić się w aktualizację, wychodzi powiadomienie że wyszły nowe wersję sterowników, wystarczy wtedy kliknąć OK i po sprawie, zresztą aktualizacje podobnie robisz w ONE.
Na PS4 nie ma gier i że są problemy sieciowe ?!?
Ostatnio znów mimo posiadania dobrego PC kupiłem PS4 bo zbliża się oczekiwana prze zemnie premiera UNCHARTED 4 (której dla Twojej wiadomości NIESTETY NIE BĘDZIE NA PC) więc znów sporo gram w multi na konsoli - i wierz mi lub nie ale żadnych problemów z usługą on-line nie zauważyłem, a gram czasem i ok. 8-10h dziennie.
Co do braku gier na PS4 to rozumiem że chodzi Ci o EXy, bo gry multiplatformowe są przecież takie same. Otóż tu spierał się nie będę bo to każdy może mieć inne gusta, ale według mnie ta konsola ma więcej lepszych Ex'ów od ONE, ale jak mówię to moje odczucie i zdanie, Ty możesz mieć inne. Jednak tak między nami Sony przynajmniej nie sprzedaje swoich EXów na blaszaka ;)

A odnośnie tematu to także nie widzę sensu kupowania w tej chwili ONE jeśli ktoś posiada dobry PC - bo niby po co, wszystkie EXy będą dostępne na blaszaku więc jaki teraz sens kupna konsoli ?
Niby co, mam zacząć grać na PC, by później odpalić konsole i na niej kończyć dalej grę lub na odwrót ???
Niby kto tak robi lub będzie robił ? Owszem możliwe że to będzie rozwiązaniem jeśli w domu jest kilku graczy, wtedy jeden gra na konsoli, a drugi na PC - bo tylko taka przydatność tego pomysłu przychodzi mi do głowy.
 
Ostatnia edycja:

Jacław

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
PSforum.pl
Bardzo dobra decyzja Microsoft. Takie rozwiązania faktycznie pozwolą lepiej sprzedać daną grę na PC i na Xbox One. Biadolenie że po co kupować konsole jak ma sie PC ? Proste. W PC musisz co 3 miesiace wlozyc jakies 600 zl zeby grac a nie kazdego na to stac. Konsole odpalasz i grasz, zadnych glupich sterownikow, zadnych systemow nie mowiac juz o multiplayerze ktory na PC kuleje i jest pelen cheaterow. PS4? Smiech na sali, na ta konsole nie ma gier. Mialem i sprzedalem. Pad jak z bazaru, konsola wyje w nocy jak szalona, ciagle jakies probelmy z onlinem i ogolnie usluga sieciowa Sony jest do dupy. To takie moje przemyslenia na goraco.
Hahahaha co za stek bzdur. Co 3 miesiące wymiana sprzętu w pc (ty tak na poważnie?), brak gier na PS4 (a te ekskluzywne plus te któte są i na Xboxie rozumiem się nie liczą?), wyjąca konsola, która jest cicha tak samo jak Xbox z tym, że ma zasilacz w środku (oczywiście nie licząc modelu premierowego) i problemy z psn które są sporadyczne jak i u MS (czy live ostatnio nie leżał?). Te twoje przemyślenia na gorąco są zupełnie odmienne niż rzeczywistość, a twierdzenie myśle więc jestem zdecydowanie do ciebie nie pasuje. Co to w ogóle za propaganda hahahaha i herezje, wróć tam skąd się urwałeś.
 

Do góry Bottom