Allegro zaczyna skupować używane telefony. W serwisie sprzedamy także konsole?

Azur

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Użytkownik
Te przenośne na pewno, ale co z większymi sprzętami, takimi jak Xbox 360 czy PlayStation 3?


Jak donosi portal wirtualnemedia.pl, grupa Allegro wystartowała z nowym serwisem - skupujemy.allegro.pl. Zasady są proste: użytkownik chce sprzedać swój używany telefon, ocenia stan techniczny na stronie, po czym otrzymuje wycenę od fachowca z Allegro. Jeśli oferta jest dobra, Allegro opłaca pocztę bądź kuriera (w zależności od ceny telefonu), zabiera urządzenie do siebie, ogląda go na miejscu, by sprawdzić czy wszystko się zgadza, i albo proponuje własną cenę (użytkownik może się nie zgodzić, wtedy sprzęt wraca do domu), albo akceptuje wcześniej umówioną i kasa leci na konto.

Serwis jest ciekawy, ale co ma wspólnego z grami? Ano okazuje się, że sporo, bo telefony to tylko początek.

"Zaczynamy od telefonów, ale w perspektywie mamy wszelki elektroniczny sprzęt: tablety, aparaty cyfrowe, laptopy i przenośne konsole do gier. - mówi Michał Markowski, dyrektor rozwoju Allegro."
- czytamy na wirtualnemedia.pl.

Ale zaraz, zaraz - czemu tylko przenośne konsole do gier? To skrót myślowy czy Allegro odpuszcza Xboksa 360 i PlayStation 3, skupiając się wyłącznie na Vicie, 3DS i tym podobnych sprzętach? Zapytaliśmy u źródła, czy na skupujemy.allegro.pl będziemy mogli opchnąć także używanego Xboksa 360. Taką odpowiedź otrzymaliśmy:

Niczego nie wykluczamy, jednak gabaryty wspomnianych sprzętów utrudniłyby zachowanie aktualnego modelu, który zakłada bezpłatną przesyłkę. Wiąże się to także z kwestiami, takimi jak magazynowanie oraz wycena techniczna. Mamy wiele planów dotyczących nowego serwisu, ale każdy z nich wymaga gruntownej analizy.
Tłumaczenie sensowne, choć z drugiej strony laptop jest podobnej wielkości, co PlayStation 3 Slim czy Xbox 360, więc trochę ten fakt może dziwić. Ale być może Allegro ma takie plany, na razie jest jednak za wcześnie, by o nich mówić i póki co woli skupić się na mniejszych sprzętach.

Gdyby jednak dało się sprzedać stacjonarną konsolę w taki właśnie sposób, to zdecydowalibyście się skorzystać z tej opcji? Czy korzystniejsza wydaje Wam się "tradycyjna" aukcja lub wizyta w miejscowym sklepie z grami?

Link portalu: TUTAJ!


Via:
Gamezilla.pl
 

multicreeper

Użytkownik
Użytkownik
Niewiem ale można spróbować :) akurat mam dwa telefony
 

arkadiusz_89

Użytkownik
Użytkownik
Z ciekawości sprawdziłem jakie ceny oferują na tym sprzedam.allegro a jaka jest cena na aukcjach i... śmiech na sali. Jak ktoś chce oddawać swój sprzęt za połowę ceny a pewnie i mniej bo 'eksperci powiedzą' to droga wolna. Mam nadzieję że mało ludzi się na to nabierze...
 

Azur

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Użytkownik
Za mojego LG GT540 Optimus/Swift dają 60zł :O
 

RuNNerka

Banned
Użytkownik
Taki skup dajacy 50% kasy...

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk
 

Rob1N_PL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
550 za sprawnego SII. Ok powodzenia :D
 

QwerTaj

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
205 zł za Wave 3 :D

Jednak moja stara, poczciwa Avila za 45 zł, to nie tak źle!
 

KaBooM

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Świeżak
205 zł za Wave 3 :D
heh dobre
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Panowie jak za tyle chcecie sprzedać swoje komórki to z chęcią je kupię za te śmieszne ceny ;)

buehehe
SE K800i 25,00zł

Samsung galaxy sIII 840,00 zł --- nie mam pytań..
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
O to widzę, że ciekawe ceny mają, w sumie, jak w każdych komisach. Co za problem kupić na normalnym allegro.pl używany sprzęt?
 

bembenos

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Samsung Galaxy S I 340zł.
 

TigraTeam

Banned
kupa smiechu a po wycenie przez technikow bedzie jeszcze z 50zl mniej:biggrin-new:
 

veins

Użytkownik
Użytkownik
Mogliby chociaż na początku jakieś w miarę rozsądne kwoty proponować. A tu od razu z grubej rury :D
Przynajmniej wiemy, czego się spodziewać, czyli FAIL.
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Zapowiada się hit. Jak to przejdzie to postawie taki sam portal z cenami o 50-100zl wyższymi i zjem ich na starcie :p

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

Krawol

Banned
Użytkownik
Hahhahahahah oddawna to wiadome a idźcie sobie do komisu. IDENTYCZNIE POSTĘPUJĄ rozumiem że chcą zarobić ale nie połowe ceny telefonu.

Wysłano z Galaxy SIII
 

szymek56

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
No to pojechali...
za Moją Nokie n900 dają mi 160 zł haha
 

ad1

Użytkownik
Użytkownik
x8 za 145zł...
 

Bazagazeal

Użytkownik
Użytkownik
900zł za prawie nówkę iPhone 4S. :D
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
Ludzie przeciez oni chca na tym zarobic. Jak kupia po normalnej cenie to nie zarobia. A wy szydzicie z cen

Wysłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk
 

veins

Użytkownik
Użytkownik
@up
Te ceny, to jest szydzenie z potencjalnych klientów.
Chyba jakiś totalny desperat sprzeda swój sprzęt za takie psie pieniądze.
Taki ''interes'', to mogliby jedynie na kradzionych rzeczach zrobić... o_O
 

Do góry Bottom