Apka do ustawek? Potrzebne Wasze opinie...

Panzer Llama

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witajcie,

Chciałbym uzyskać Waszą opinię na temat pewnego małego projektu o którym myślę jakiś czas - chciałbym stworzyć aplikację www (widget) który możnaby umieszczać na stronach www i który pozwalałby na proste umawianie się na wspólną grę.

Widzę to tak, widget będzie wyświetlał się na stronie i będzie wyświetlał listę gier do których można dołączyć + tryb, kto szuka, liczbę szukanych graczy i informacje ogólne coś w tym stylu:


Halo 5 - Warzone
Panzer Llama
Dołączyli: HeniekKiller, Helliodor PL
Szukam 3 graczy (jeszcze 1 wolne miejsce)
Najbliższy Piątek i Sobota – od 21:00
--------------------------------
Halo 5 - Kampania
Panzer Llama
Szukam 2 graczy (2 wolne miejsca)
Wtorek, 21:00 – 23:00
info: gramy od początku na Legendary.
[wyślij wiadomość]
--------------------------------

Kliknięcie na pozycję pozwoliłoby użytkownikowi na dodanie siebie do gry, skompletowane listy znikałyby lub przesuwały się na dół (możliwośc dodania się jako „rezerwa”), Osoba organizująca ustawkę będzie mogła opcjonalnie akceptować graczy lub umieszczać ich na swojej black-liście (wtedy gracze z tej listy nie będą widzieli jej „ustawek”).

Przed grą przypomnienie na e-mail. Po grze może jakieś niewkurzające ocenianie (tzn możliwość +1 gracza przez innych).

Oczywiście widget miałby możliwość rejestracji żeby uprościć proces tworzenia własnych "ustawek", dodawania się do istniejących jak i poźniejszych ew. zmian.

widget możnaby opcjonalnie konfigurować, np podając na jakie gry na danej stronie można się “ustawiać”, kto może (wszyscy, właściciel), gracze w jakim wieku są preferowani etc.


Przede wszystkim nie chcę wyważać otwartych drzwi - może coś takiego już jest?


Na początek coś prostego i działającego, wiadomo że można dodać moc funkcjonalności.

Jak myślicie? Czy coś takiego się przyda? Wydaje mi się że byłoby to nieco wygodniejsze niż szukanie się po forach dla tych co nie mają „swoich” ekip?

Panzer Llama
 

warone

Banned
Użytkownik
Do destiny by się przydało takie cos na wzór LFG tylko po Polsku .Pomysł według mnie bardzo prosty można owszem szukać się po forach i fb ale stronka poświęcona tylko ustawkom była by lepsza niż pisanie we wcześniej wymienionych miejscach i czekanie aż może ktoś się odezwie .Jak mówiłem na wzór LFG do gier było by całkiem spoko i sadze ze dość szybko by się przyjęło w gronie Polskich graczy którzy często szukają ludzi do gry , osiągnięć a nie mogą znaleźć bo są tylko zagraniczne stronki oferowane .
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Moim zdaniem warto spróbować bo to może się sprawdzić.
 

o M a c z 0 S

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
No ciekawe jak zrobisz coś takiego to chętnie proszę linka do tego
 

Panzer Llama

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
OK, pogrzebię w tym, premiera za 2-4 tygodnie bo nie wiem jak z czasem dam radę...

Jedna rzecz którą nie wiem do końca jak rozwiązać:

Każda gra ma zwykle jakieś swoje tryby gry, idealnie byłoby żeby już na etapie tworzenia "ustawki" można było zaznaczyć tryby którę będa grane.
Mając to skonfigurowane globalnie będzie można elegancko wyszukiwać. Nie bardzo chcę żeby to było wpisywane "z palca" przez tworzącego grę bo na 100% będą jakieś wynalazki typu "łorzon", "drużynowy kiler" co utrudni wyszukiwanie po typie ...

Tylko gier jest na tyle dużo na różne systemy że sam tego nie ogarnę. Tak myślę żeby na początek ludzie podsyłali pliki konfig do gier. Format obmyślę, coś prostego typu:

nazwa gry, nazwa trybu gry, maksymalna ilość graczy, poziom trudności (opcja)

w najgorszym razie na początek będzie to trzeba przedyskutowac na forum per gra ;)

Później jakoś z poziomu widgeta będzie można to dodawać i będzie moderowane...
 

warone

Banned
Użytkownik
Radze na początek zacząć z grami które są bardzo popularne i gdzie jest potrzeba szukania graczy .Jeżeli czegoś nie wiesz tzn trybów czy coś pisz tutaj a na pewno ktoś tobie odpowie .Ocenisz czy strona ma zainteresowanie i wtedy będziesz mógł dodawać spokojnie mniejsze tytuły .Ja od siebie powiem ze jest gigantyczne zapotrzebowanie w Destiny na graczy jak byś zrobił coś na wzór LFG było by to coś wspaniałego .Teraz tez masz Forze , Fife Bfy i Cody które są chętnie ogrywane .Nie zaczynaj ze wszystkimi grami jak leci bo powstanie bałagan zapewne .
 

Do góry Bottom