Drugie życie starego Xboxa

TheLatos

Świeżak
Świeżak
Witam wszystkich :)
W domu mam tak, że telewizor razem z X-em 360 są zawsze zajęte i nie ma kiedy grać, dlatego sobie chciałem skombinować jakąś konsolę do swojego pokoju, gdzie jest telewizor z dupą. Gdzieś 2 tygodnie temu kupiłem od kolegi rzeczonego xboxa oraz psx-a ze wszystkimi kablami, a do psa nawet z drugim padem za 50 zł. Szybko chciałem sobie skombinować jakieś wyścigi (forza, gt) na którąkolwiek z konsol, ale jak się pewnie domyślacie w 2015 roku są one raczej trudno dostępne. Więc spędziłem jakieś 4 godziny na dowiadywaniu się, co mogę w tej sytuacji zrobić. I okazuje się, że klocek to świat możliwości, tylko najpierw trzeba go przerobić. Czytałem właśnie o tym trochę, i z tego co wyczytałem to można zrobić z niego praktycznie komputer :) tylko właśnie niewiele oprócz tego się dowiedziałem. I tutaj przychodzę do was z kilkoma pytaniami:
1. Jak dokonać przeróbki, aby pograć w dowolną grę ściągniętą z internetu?
2. Jak wyciągnąć klucz z HDD?
3. Czy można jeszcze dostać jakieś chipy do przerabiania (najlepiej we własnym zakresie do wlutowania, nie żadne usługi w serwisach)?
4. Jak emulować gry?
5. Jak sprawdzić wersję xboxa?
Starałem się szukać, różnymi hasłami, lecz niestety interesujących mnie odpowiedzi nie znalazłem. Liczę na waszą pomoc :) jeśli operuję jakimiś niewłaściwymi słowami lub coś w tym stylu, miejcie litość, dziś zaczynam przygodę ze starym Xem :)
O, i jeszcze przy okazji, jeśli ktoś w okolicach bydgoszczy miałby Gran Turismo 2 lub Forzę, Richard Burns Rally czy jakieś inne fajne wyścigi na jedną z konsol to jestem zainteresowany :) zainteresowany również będę laserem do playstation 2, SPCH-50004. Pierwotnie chciałem sobie przypomnieć dzieciństwo i popykać w gran turismo 3, niestety w szafie leżą dwie konsole z laserami, które tylko czytają CDki, a przy DVD wyskakuje error.
Z góry dziękuję za uwagę :)
 

Do góry Bottom