Fenomen serii HALO ...

brattanek

Ojciec dyrektor
Członek Załogi
Administrator
XBF
Xbox One
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Świeżak
Po premierze czwartej części HALO zastanawiam się nad fenomenem tej gry. Osobiście uważam ją za słabą (jak i całą serię). Fabuła jest na średnim poziomie w porównując do innych FPP. Grafika ładna ale bardzo prosta i nie przemawia do mnie. Przeciwnicy "komiczni" kosmici w żadne sposób mnie nie przerażają i nie motywują do ich likwidowania, a bardziej bym ich traktował jako prywatne zmieraczki maskotki. Nie wiem co ludzie widzą w tej serii, możecie przedstawić swój punkt widzenia?
 

SymbianX

Użytkownik
Użytkownik
Dokladnie mam takie same wrazenia co do gry. Jak mi ktos wyjasni ten fenomen likwidowania kosmicznych wyrostków to moze zrozumiem skad ten zachwyt.
 

newuser1

Użytkownik
Użytkownik
Ja nigdy nie grałem w Halo dłużej niż 10minut. Nie lubię tego typu gier. Fenomen polega na tym, że jest to jedyna Dobra gra S-F w dodatku exclusiv co podwaja jego wartość.
 

P.O.D.

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Nie trollujcie, ja móglbym spytac o fenomen innych słabych gier, a ludzie lgną do nich jak muchy do g..wna :

-seria fifa
-seria god of war
-mass effect
-gran turismo
 

PokerFacowaty

Użytkownik
Użytkownik
God of War i Gran Turismo to Exclusive'y na PlayStation, a tu temat jest o XKlocu.
 

SNR

Użytkownik
Użytkownik
także nie rozumiem zachwytu nad halo, dla mnie zwykły średniak...
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Żeby poznać fenomen tej gry trzeba by zagrać w jej pierwszą odsłonę a więc w Combat Evolved,ale nie teraz gdy już nie robi ona takiego wrażenia,ale 10 lat temu.Tak było ze mną,gdy zdecydowałem się na zakup pierwszej konsoli Microsoftu.Przede wszystkim muzyka-rewelacja,grafika-jak na tamte czasy-rewelacja,różnorodność gry-rewelacja,sposób wczytywania gry tzw. loading-rewelacja,klimat od początku-rewelacja.
Grałem zawsze tylko późnym wieczorem i do późnej nocy.Kośmici zwłaszcza te popiskujące knypki nie były straszne,ale jako,że byli to poplecznicy tych groźniejszych kreatur to się do nich chętnie strzelało.Te groźniejsze kreatury zwłaszcza posiadające w swoim orężu potężny miecz świetlny były bardzo niebezpieczne i cwane.I tu się kłania inteligencja przeciwników w tej grze-rewelacja.Niestety tak jak pisałem w dzisiejszych czasach ta gra już takiego wrażenia nie robi i Ci,którzy dziś próbują swych sił z tą serią nigdy nie zrozumieją jej fenomenu,bo to już nie to pokolenie.Fani Halo wywodzą się z czasów o których pisałem a więc mają dziś grubo po trzydziestce a w tamtych czasach Xbox co by nie mówić był sukcesem a seria Halo pomogła konsoli wydatnie w sprzedaży zwłaszcza w USA.Ja ze swej strony mogę tylko podziękować Bungie za tą wspaniałą grę,a Microsoftowi za wspaniałą konsolę jaką z pewnością był pierwszy Xbox.
 

DJDIDO88

Użytkownik
Użytkownik
dla mnie to samo, nie przepadam za grami S-F.
Halo dla mnie to mocny średniak, którego mogę sobie odpuścić. Przeszedłem Reach na raty bo jak nie miałem w co grać brałem się za reach.
Ale chcę sobie sprawić pierwsze Halo i spróbować czy podejdzie mi do gustu.
 

Hawok

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
najnowsze HALO 4 podobno single to tylko 5 godzin gry ;p
 

BaXik

Użytkownik
Użytkownik
Strasznie smętne to całe Halo, dla mnie fenomenalna grą jeżeli chodzi o kosmiczną rozwałkę jest seria Gears of War, klimat, grafika, grywalność o kilka klas wyżej jak w Halo.
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
co do tematu to co kto lubi, ja nie rozumiem fenomenu GTA, ta gra jest dla mnie nudna, z zerowym modelem jazdy, kiepska fabula i durnymi wydluzaczami czasu jak jakies idiotyczne gierki czy fryzury a tutaj na forum ludzie wytrzymac nie moga jak jakies nowe info bedzie o grze i tak samo jest z HALO, jezeli ktos lubi taki typ gier to bedzie to dla niego cos super, tymbardziej ze tak jak juz ktos tu napisal fani nie narodza sie po zagraniu w 4 czesc tylko sa nimi od premiery pierwszej gry, tak samo z innymi seriami, fanom FIFY nie da sie powiedziec ze tegoroczna wersja jest slaba i gorzej sie w nia gra, przyklady mozna by mnozyc
 

PokerFacowaty

Użytkownik
Użytkownik
Ja sobie w święta dostanę Combat Evolved, zobaczymy. Mam pozytywne nastawienia, słuchałem kilkanaście razy podcastu na temat całej serii i mnie zaciekawiło. Ale to tylko moje zdanie.
 

spike1314

Użytkownik
Użytkownik
Grałem w Halo 3 i Reach przeszedłem obie i w sumie bardzo mi pasował taki klimat. Nie jest to na pewno mój ulubiony tytuł ale to uniwersum generalnie na tyle mi się podało, że dzisiaj kupiłem Halo 4. Oczywiście odpalając teraz Halo 3 porównując do trzecich części Gearsów, Killzona , Uncharted można mieć wrażenie, że gramy w coś bardzo starego. Wydaje mi się, że kluczowe jest nastawienie i pierwsze wrażenie w Halo - albo ta gra się spodoba albo odrzuci nas to praktycznie na zawsze i wtedy będziemy głównie zwracać uwagę na dziwne stworki i śmiesznych przeciwników. Być może pomniejsze znaczenie ma tu poziom trudności, jeżeli jest za niski - to gra podobnie jak COD na easy zaczyna być parodią, wg mnie im wyższy tym bardziej można docenić ten tytuł.
 

nortix

Użytkownik
Użytkownik
Parę osób wspomniało już dlaczego Halo wymiata pod względem singla, trudno się nie zgodzić, w tą grę trzeba bylo zagrac 10 lat temu kiedy pierwsza cześć urywala glowe praktycznie każdym elementem rozgrywki. Ale to nie wszystko: z jednej strony mamy genialny klimat w kolejnych częściach w SP a z drugiej mega dopracowany, miodny i chyba najbardziej skillowy MP jeżeli chodzi o FPSy, pozwolę sobie przytoczyć cytat z innego forum: "to nie gra, w której starcie wygrywa ten, który pierwszy zobaczy przeciwnika" jak ma to miejsce w popularnych cyklach typu COD itd...
p.
 

Mnih

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Parę osób wspomniało już dlaczego Halo wymiata pod względem singla, trudno się nie zgodzić, w tą grę trzeba bylo zagrac 10 lat temu kiedy pierwsza cześć urywala glowe praktycznie każdym elementem rozgrywki. Ale to nie wszystko: z jednej strony mamy genialny klimat w kolejnych częściach w SP a z drugiej mega dopracowany, miodny i chyba najbardziej skillowy MP jeżeli chodzi o FPSy, pozwolę sobie przytoczyć cytat z innego forum: "to nie gra, w której starcie wygrywa ten, który pierwszy zobaczy przeciwnika" jak ma to miejsce w popularnych cyklach typu COD itd...
p.
w CoDzie nie wygrywa ten, kto pierwszy zobaczy przeciwnika, w CoDzie wygrywa ten, kto ma lepsze połączenie :D

a co do Halo to po multi grałem we wszystkie części (odst i reach tylko na lanach) a w halo 3 przeszedłem kampanię tylko i wyłącznie z nudów oraz pograłem trochę po multi ale niestety już w chwili gdy ta gra umierała. Nie ma sensu porównywać Halo do CoDa, strasznie mnie wkurzają ci co mówią, że Halo jest bardziej skillowe niż CoD, nieprawda, w Halo się trudniej zabija i trudniej ginie, w Codzie się szybko zabija i szybciej ginie, poziom jest raczej wyrównany. halo by miało przewagę, jeśli nie byłoby tam takiego perfidnego auto aima, który praktycznie sam celuje za nas (nie wiem czy w H4 wciąż tak jest)
 

Tieu

Użytkownik
Użytkownik
W codzie sam nie zabijesz 3-4 przeciwników na raz, a w Halo tak... Co jest bardziej skillowe? (nie liczmy killstreaków)

Halo to - Fabuła, nie żadne ratowanie USA przed Rosją, muzyka! Kto usłyszał ten wie <3.

Zresztą narzekał ktoś tam na przeciwników, zapraszam do gry na Legendary ;).
 

PokerFacowaty

Użytkownik
Użytkownik
Muzyka faktycznie magiczna (jeszcze sam nie grałem, ale słyszałem wyczyny ODonella).
 

monkey222

Użytkownik
Użytkownik
Cała seria halo to jest arcydzieło , jedynie pomyłkowe było halo ODST ( porażka) reszta to majstersztyk, grafika, grrywalność, fabuła no i oczywiście MUZYKA.. dla halo jeden kupiłem xsa bo jak mi kolega pokazał grafike, detale ( kore na drzewie i trawe + gre świateł) to oszalałem a do tego ta oprawa muzyczna .BAJKA
 

nortix

Użytkownik
Użytkownik
Mozna sie sprzeczać, która gra jest bardziej skillowa ale nie taki byl temat, dla mnie przesadne killstreaki w nowszych Codach, strzelanie po plecach - respy, i właśnie wygrywanie szybkością łacza dyskwalfikuje te gry... Temat dotyczył fenomenu uniwersum Halo i zostalo przytoczone sporo argumentów dlaczego warto zglebić świat laserkow - blasterkow, myślę ze pojawienie sie na rynku 4 odsłony gry, która jest rozpoczeciem nowej trylogii fabularnej jest doskonalym momentem no próbę wkrecenia sie w naparzanie do krasnali i innych gnomow, a byc moze po skonczonej kampanii ktos odpali przez przypadek multi i wkręci sie w jego unikalny charakter na dlugie miesiące:)
p.
 

jashimara

Użytkownik
Użytkownik
Kocham serię Halo. To jest jedna z tych gier które od razu albo pokochasz albo znienawidzisz tak ja Fife albo GTA. Podoba mi się przede wszystkim muzyka, skill potrzebny do gry i klimat. No właśnie klimat! To on odpowiada za fenomen tej serii. Chociaż u nas w Polsce mało komu ten klimat pasuje to Amerykanie się w nim kochają. Ja także się w nim kocham.
 

Do góry Bottom