Flash Liteon 83850c + JungleFlasher 0.1.66b / wydobycie klucza

lunarred2

Użytkownik
Użytkownik
W związku z tym iz już coraz częściej natrafiam na nowego lit-eon w konsolach po wymianie w MS. Postanowiłem spolszczyć pewnego tutka którego znalazłem w necie dotyczącego przeróbki nowego napędu.

Bardzo proszę moderatora o późniejsze przeniesienie go do odpowiedniego działu.
Sprzet> poradnik


Niezbędne rzeczy

Sterowniki karty sata VIA 6421A
zainstalowane PortIO32
JungleFlasher 0.1.66b
Odpowiedni FW Ixtreme dla napedu 83850C
Napęd Philips Liteon DG-16D2S 83850c
Xecuter CK3 Pro ( przynajmniej ja go używam)​

1. - instalujemy sterowniki VIA oraz PortIO32 znajdujący sie w paczce JF 0.1.66b

2- podpinamy naszego Liteona do kontrolera SATA oraz zasilania / Włączamy Napęd

3-Uruchamiamy JungleFlasher 0.1.66b a następnie przechodzimy do zakładki DVDKey 32



Na gorze po lewo , należy ustawić poprawny port podłączenia napędu.
Gdy będzie prawidłowy na dole po lewo powinniśmy zobaczyć informacje o naszym liteonie oraz wersje FW 83850C​


4- klikamy LO83info


wyskoczy okno​


5- wysuwamy tackę napędu po czym ja wsuwamy i podczas wsuwania dajemy POWER OF .
TAK BY TACKA ZATRZYMAŁA SIĘ W POŁOWIE.
Po czym włączamy napęd POWER ON i Klikamy O.K. w oknie

Ujrzymy kolejne okienko​


6- Wysuwamy tackę napędu do końca i Klikamy O.K.

7- Okienko z punktu 5 i 6 ujrzymy jeszcze raz i analogicznie powtarzamy w.w. punkty. Az do momentu gdy pojawi sie okno zapisu plików
Identify
Inquiry
dummy



8- w tym momencie JungleFlasher zapyta się czy chcemy by automatycznie połączył klucz napędu z nowym FW iXtreme.
Jeśli w folderze JungleFlasher>Firmware> ......... mamy umieszczony już plik z odpowiednim iXtremem dla naszego napedu Klikamy TAK.
W przypadku jeśli chcemy zrobić to ręcznie dajemy NIE


9- Przechodzimy do zakładki FIRMWARE TOOL 32

Jeśli w punkcie 8 wcisnęliśmy TAK, zobaczymy okno jak poniżej. Wystarczy wcisnąć Save to File w celu zapisania nowego FW LITE_CFW​



Jeśli w punkcie 8 wcisnęliśmy NIE, w zakładce FIRMWARE TOOL 32 będziemy musieli ręcznie pokazać FW jakiego chcemy użyć.
Używamy opcji Open Target Firmware i pokazujemy nasz plik
Następnie klikamy przycisk Spoof Source to Target, teraz wszystko powinno sie zgadzać jak na screenie po wyżej.
Klikamy Save to File w celu zapisania nowego FW LITE_CFW​



Nastepnie przechodzimy do zakładki MTK Flash 32 i postępujemy dalej jak przy zwykłym Liteonie​
 

adriatyk64

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
super tutek :D za 1 razem sie udało wielkie dzięki :D
 

lunarred2

Użytkownik
Użytkownik
Nie ma za co :)
 

octoprotector

Świeżak
Świeżak
czyli dosflash dziala z tym napedem normalnie
 

grzech1991

Banned
Użytkownik
1.8 tak

ta metoda która tu jest opisana jest ryzykowana na dodatek nie napisałeś że jungleflasher nie działa na systemach 64 bitowych
 

kondud

Świeżak
Świeżak
Zbadałem dzisiaj to wszystko jeszcze raz i wydląda to tak. Jeśli wyłączam konsolę to zawsze wyłącza się z otwartym napędem.

I teraz pierwszy przypadek:
Jeśli ją włącze przyciskiem Eject to klapka się zamyka a na TV jest "Otwórz napęd". Jeśli znowu wcisnę Eject to na TV wyświetla się "Otwieranie" i otwiera tackę, potem samo zamyka i podczas zamykanie wyświetla się "Zamykanie". Klapka już tak zostaje w pozycji zamkniętaj i na TV jest "Otwieranie". Cały czas mruga dioda "power".

Drugi przypadek:
Jeśli włącze konsolę przyciskiem Power to tacka się zamyka i sama otwiera. Jest otwarta a na TV jest "Otwieranie". Jeśli teraz dam Eject to wyświetla "Zamykanie" i zamyka tackę a potem otwiera i już tak zostaje, na tv wyswietla "Otwieranie". Dioda power mruga cały czas.

Dodam, że podczas odczytywanie klucza tackę wsuwałem bardzo delikatnie więc raczej ząbki w napędzie nie przeskoczyły, chociaż już sam nie wiem.
 

lunarred2

Użytkownik
Użytkownik
Jak pisałem stosowałem do tego CK3 pro a nie zasilania konsoli, sposób jak na razie nie zawodny. Co do systemów 64 bit to nie mam pojęcia jak zachowuje się jf na nim bo nie uzywam , ale nie pisałem również do jakiej wersji systemu jest ten tutek. Jak jf ci nie działa zmieni windę lub miej pretensje do twórców programu ze na 64 nie chula:p
 

bliss

Użytkownik
Użytkownik
nie, w tym napedzie potrzebny tylko kabel sata + zasilanie z konsoli/zewnętrzne.
 

marcin3city

Użytkownik
Użytkownik
no nie do końca idzie to na wszystkich napedach, mam juz 2 sztuki które nie idą. :(
 

lunarred2

Użytkownik
Użytkownik
Ja osobiscie zrobilem ich ponad 10 i kazda idzie, moze mam fart na razie:) tfu zeby nie zapeszyć:p
 

dzemik2009

Użytkownik
Użytkownik
Nie działa z napędami lite-on z datą AUGUST,2009
 

adriatyk64

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie działa z napędami lite-on z datą AUGUST,2009
No to ładnie właśnie trafiłem na ten litek i się zastanawiałem dlaczego nie poszło mi z nim, czy wogóle rozwiąże się ten problem ? jak myślicie a może wyjdzie JungleFlasher nowy co pozwoli na wydobycie key z tego v2 AUGUST,2009
 

lunarred2

Użytkownik
Użytkownik
robiliscie z pod ck3 pro czy zasilania konsoli
 

novak512

Użytkownik
Użytkownik
ja robilem z ck3 pro

spróbuj ściągnąć sobie usb do flasha (taka paczka była w dziale download). Program nie dość, że sczytuje oprogramowanie to jeszcze przygotowuje nowy fw. Cała przeróbka dzięki temu trwa 10 min (z rozkręceniem konsoli i odklejeniem/przyklejeniem plomb). :D
 

adriatyk64

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
a ja robiłem za pomocą xtractora mam 2 na usb + 360 pur unit i starszy xtractor 1.0 szper no i na żadnym z nich sie nie udało, zaznaczam że 2 LiteOny v2 przerobiłem ale z tą datą sierpnia mi sie nie udało :(
Jakim programem idzie wyciągnąć jeszcze key z tego napendu albo jakiś inny sposób ??
 

pawelecc

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Mam napęd AUGUST 2009 HW-A0A2 FW 83850C. Czy jest szansa jego przerobienia? Czy zasilanie napędu musi być z konsoli aby otwierać i zamykać tackę? Czy może ręcznie trzeba ją otwierać i zamykać?

PS

Chyba jednak lipa bo przeczytałem na innym forum:

LiteOn v1 DG-16D2S 74850c -robiony igłą
LiteOn v2 DG-16D2S 83850c -robiony od dosflasha 1.8 ,otwieranie tacki/zamykanie.half open itp
LiteOn v3 DG-16D2S-09C z firmware 83850c -Brak odczytu
LiteOn v3 DG-16D2S-09C z firmware 93450c -(Nie potwierdzone,ponoć robiony jak v2)


Ja mam LiteOn v3 DG-16D2S-09C:(
 

gargamell

Świeżak
Świeżak
Ja mam LiteOn v3 DG-16D2S-09C:(
Też mam DG-16D2S-09C 83850c (z tym, że lipiec), więc próbuj.

Jak dostaniesz taki klucz: "14 0F 0F 10 11 B5 22 3D 79 58 77 17 FF D9 EC 3A" to bedzie ZŁY!

PS
Robiłem bez CK

Pozdrawiam.
 

tilas21

Świeżak
Świeżak
Mam X360 z datą produkcji 27 Sierpień 09 i... udało się go zrobić bez problemów bo... miał napęd Lipca :p. Wiem że to nie to samo, ale przynajmniej wiadomo że konsole z Sierpnia nie są aż tak groźne jak się wydawało.
 

darekmarta1975

Użytkownik
Użytkownik
Witam ja mam taki problem posiadam naped z czerwca DG-16D2S-09C,jak to jest w koncu czy da sie ten naped przerobic czy nie wszyscy pieszecie ze po sierpniu nieda sie przerobic,a moj czerwcowy po podaniu mu zasilania zawiesza mi kompa co moze byc nie tak konsola zakupiona swiezo a takie chocki mi robi naped,moze ktos zna przyczyne takiego zachowania
 

sobektg

Użytkownik
Użytkownik
Napęd można przerobić bezproblemu
 

Do góry Bottom