Głośniki od kompa problem

pele321

Użytkownik
Użytkownik
Witam mam problem z głośnikami od kompa polega on tym ze : Kiedys włożyłem mini-jack'a do otworu który jest z tyłu kompa (do tego zielonego na dole
) i niestety połowa mini-jack'a tam pozostała ułamała sie przy wyjmowaniu. I teraz mam problem z mini-jack'iem od głośników nie mam jak to włożyć tam bo ta część od słuchawek tamdalej jest.Próbowałem to wyjąć na wszystkie sposoby ale nie da rady wiec co mam zrobic . ja pomoc z góry dzienkuje a za konkretną pomoc daje
 
Najrozsądniejszą opcją będzie oddanie na serwis konsoli, możesz próbować wyciągnąć go szczypcami np, lekarskimi, zależy to też od tego ile Ci wystaje wtyczka
 

pele321

Użytkownik
Użytkownik
szczypcami próbowałe nic nie da sie zrobic. ale to jest komp a nie konsola
 
cholerka sory, no ale system podłączenia podobny, możesz rozkręcić kompa, sciągnąć tą skrzyneczke aluminiową ktura ochrania wtyczki i wtedy próbować, zakres kombinacji będziesz miał większy
 

HoFi

Użytkownik
Użytkownik
oddać do serwisu ,ale wątpię ze będzie to darmowa naprawa :) albo wyłączyć kartę dźwiękowa w biosie i kupić jakąś na PCI
 

sammael74

Użytkownik
Użytkownik
oddaj do serwisu jak kolega sugeruje,podejzewam ze i tak nie beda sie bawic w wyciaganie tego odlamka tylko wymienia gniazdo
 

castomoto

Banned
Użytkownik
Rozkręć pierw a nie,zobaczysz może bedzie gdzieś tam igłe wepchać i wyjąć to jakoś.
(Wgl jakim cudem to sie urwało ?.)
 

pele321

Użytkownik
Użytkownik
Nie wiem jakim cudem to sie urwało porpostu wyjełem połowe mini-jack'a . A i jeszcze podłączyłem to tego niebieskiego wejscia obok i mam dzwięk na kompie ale jak np wejde na youtube to dziwięku nie ma . czemu
 
wracając do tematu, jeśli nie potrafisz to się sam nie bierz za to, wejscie na jacka powinno mieć po bokach otworki ale na samym końcu wtedy wypchasz bezproblemu, istnieje jeszcze jedna hardcorowa wersja, kropelka srubokręt, walnij troszkę kropelki przyłóż śrubokręt niech sklei i powoli wyciągaj. Inna opcja to karta na USB, groszowa sprawa. Odnośnie serwisu, rzecz jasna, że zadarmo tego nie zrobią, wyjmą to albo wymienią komponent ale teraz nasuwa się pytanie czy będą potrafić :D, bo mogą płytę uszkodzić
 

pele321

Użytkownik
Użytkownik
To nie da rady podłączyc do tego niebieskiego wejscia i słuchac normalnie
 

thomasho

Użytkownik
Użytkownik
To nie da rady podłączyc do tego niebieskiego wejscia i słuchac normalnie
Nie. BTW. Nie wiesz co to znak zapytania?

Interesuje Cie tylko początek-> http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-vista/Connect-a-microphone-music-player-or-other-audio-device-to-your-computer
 

Dragsiu

Użytkownik
Użytkownik
A i jeszcze podłączyłem to tego niebieskiego wejscia obok i mam dzwięk na kompie ale jak np wejde na youtube to dziwięku nie ma . czemu
Dźwięku nie ma, bo to wyjście głośników tylnych (jak masz 5.1 przykładowo), a youtube wysyła dźwięk na głośniki przednie (zielone gniazdo...)
 

jerro

Użytkownik
Użytkownik
po pierwsze nic nie wiemy- oprócz tego że złamałeś jacka.Nie podałeś nawet płyty głownej , jaki dźwięk.Większość płyt głownych ma dodatkowy Front panel audio connector- możesz podłączyć coś takiego niezależnie wprost do płyty i cieszyć się dźwiękiem FRONT PANEL USB/AUDIO/FIREWIRE /VIDEO/CZYTNIK KART (1044696947) - Aukcje internetowe Allegro, te niebieskie gniazdo jest do słuchawek , ale też nie wiadomo jak masz skonfigurowane - może masz 5.1- spróbuj przestawić na stereo .Myślę że jednak najtaniej i najprościej będzie wyciągnięcie jacka - najlepiej udaj się do serwisu i spytaj o cenę, za 10-20 zł nie warto ryzykować rozbierania gniazda i uszkodzenia płyty jak się nie znasz
 

pele321

Użytkownik
Użytkownik
NO ale jak np wejde w panle sterowania ---> realitek konfiguracja HD ---> i jak mam zaznaczone to
TO NIE SŁYCHAC DZIWĘKU na youtube a jak mam zaznaczone to
TO SŁYCHAĆ DZWIĘK tylo tak jak by było echo i co teraz?????
 

Sniko

Użytkownik
Użytkownik
albo kupić kartę dźwiękową pod USB, na allegro za parę groszy, albo taki panel jak polecił jerro, sam se taki zamontowałem i wszystko śmiga, myślę że do serwisu nie warto iść bo za samo otworzenie kompa mogą chcieć ze 30zł... no ale można się spytać ;)
 

mlkgmk

Banned
kropelka i śrubokręt to zły pomysł. jeśli nie masz zdolności manualnych a masz mądrego i obrotnego tatę to poproś go, jeżeli posiadacie lutownicę aby zrobił grot z takim drucikiem na końcu i przy wyłączonym kompie w miarę szybko przylutował do wystającej części mini jacka taki grot tak aby się skleiło. Potem na 100% jeżeli dobrze się sklei wyjmiesz mini jacka. Jest to patent prosty a zarazem skuteczny.pozdr.
 

pele321

Użytkownik
Użytkownik
mlkgmk Dzienx to bardzo dobry pomysł zobacze co da sie zrobićjak nie da se wyjąć to kupie sobbie to co jerro polecił
 

Do góry Bottom