Granie online - jedne gry działają, drugie nie

qoonieczko

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam,

Z kolegą kupiliśmy sobie xboxy one i chcielibyśmy od czasu do czasu pograć sobie online, ale jak zawsze są jakieś problemy:) Bez problemu możemy grać w Battlefielda 4, a także w tryb współpracy w Fifie16. Nie możemy zagrać w gry/tryby na których nam najbardziej zależało, czyli Garden Warfare(żaden tryb) i w tryb online gdzie gramy między sobą w Fife16. Macie może pomysł co może być problemem? W obu przypadkach wyskakuje, że połączenie zostało przerwane czy coś takiego.

Będę wdzięczny za podpowiedzi.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Sprawdźcie sobie status NAT w konsoli w ustawieniach. Powinien być otwarty i wtedy nie ma żadnych problemów ;)
 

qoonieczko

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Sprawdźcie sobie status NAT w konsoli w ustawieniach. Powinien być otwarty i wtedy nie ma żadnych problemów ;)
Ja mam zamknięty, a kolega otwarty. Za Chiny nie mogę zmienić na otwarty. Próbowałem UpnP, DMZ, otwieranie portów. Mam router wi-fi podłączony do modemu. Dostawca INEA. Wszystko robiłem na routerze wifi. Może muszę coś w modemie pogrzebać? Może jeszcze jakieś porty muszę odblokować? Jakie powinny być odblokowane? Konsoli przypisałem stałe IP, na routerze również zarezerowałem te IP dla konsoli(podałem MAC itd.). Myślicie, że jak zadzwonię do Inei to oni coś pomogą?
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
To jak Tobie nie pomogło odblokowanie portów to dostawca Ci te porty raczej będzie blokował :) Ja po odblokowaniu portów i przypisaniu konsoli do DMZ, UPnP włączone i mam NAT otwarty. Jeśli masz zamknięty NAT to jest to powodem tego, że nie możesz grać ze znajomym. Na umiarkowanym byś zagrał, ale najlepiej mieć otwarty. Mając zamknięty jesteś w kaczej duupie.

Lista portów do odblokowania: http://support.xbox.com/pl-PL/xbox-one/networking/network-ports-used-xbox-live
 

qoonieczko

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
To jak Tobie nie pomogło odblokowanie portów to dostawca Ci te porty raczej będzie blokował :) Ja po odblokowaniu portów i przypisaniu konsoli do DMZ, UPnP włączone i mam NAT otwarty. Jeśli masz zamknięty NAT to jest to powodem tego, że nie możesz grać ze znajomym. Na umiarkowanym byś zagrał, ale najlepiej mieć otwarty. Mając zamknięty jesteś w kaczej duupie.
Ja czytałem, że jak mam ip konsoli do dmz to upnp powinno być wyłączone, ale spróbuje jeszcze tak jak piszesz :)
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Spróbuj, po zmianie ustawień zresetuj urządzenie w prądzie i zobacz czy sie coś zmieniło, bo u mnie zazwyczaj po ponownym uruchomieniu routera zaskakują ustawienia ;)
 

BialyGTi

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
po pierwsze to masz Ip zewnętrzne czy współdziele (wewnetrzne) ??
 

qoonieczko

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A gdzie to mogę sprawdzić?? I zmienić ewentualnie?
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Dostawca Ci powie jakie masz. Tylko dostawca może Ci zmienić IP na zewnętrzne. Biały ja póki co mam stale wewnętrzne i wszystko działa odkąd mi zmienili router na inny :)
 

qoonieczko

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Inea mi zmieniła właśnie na adres publiczny- jak wrócę do domu to sprawdzę i dam znać czy to pomogło :)
 

BialyGTi

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
juz sam adres zewnętrzy powinien otworzyć porty

u mnie pare dni było Nat otwarty teraz od paru miesięcy mam Umiarkowany tyle ze mi wszystko działa wiec nie chce mi sie kombinować

na IP wewnętrznym nie bylo opcji otwarcia Natu
 

qoonieczko

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ustawili mi adres zewnętrzny i wszystko jest ok :) Nat jest otwarty i spokojnie możemy grać w Gardena :p
 

BialyGTi

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
No to miłego grania
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
No to świetnie ;-) Plantsy są zaajebiste :D
 

Do góry Bottom