lagi xbox live netia

Maxdil

Użytkownik
Użytkownik
Mam taki problem, od paru dni mam spore lagi podczas grania online. Dotyczy to grania w Fife 10. Mam internet z netii i router Edimax, nigdy nie było problemow zawsze gra była płynna a teraz praktycznie nie da sie grać w ogóle. Dodam jeszcze że podczas logowania sie do xbox live trwa to dłużej niż kiedyś ale przechodzi i normalnie aktualizacja nawet ściąga. Neta mam 1,5 mb niby mało ale zawsze było ok. Ma ktoś jakieś wskazówki co może być nie tak?
 

emil 92

Użytkownik
Użytkownik
Nie wiem, ale ja mam neta 512 kb/s, radiówkę ;P
I jakoś idzie grać ;)
 

Suteq

Użytkownik
Użytkownik
Może masz zablokowane porty?
 

emil 92

Użytkownik
Użytkownik
Może masz zablokowane porty?
Bardzo możliwe, odblokuj porty i powinno być git, ale nie wiem może coś w tym głębszego siedzi.
Spróbuj otworzyć porty.
 

Maxdil

Użytkownik
Użytkownik
A jak to zrobić?
 

-Torreno-

Banned
Użytkownik
o ile wiem trzeba skontaktować się z tymi od neta i pogadać o portach.
 

mr-roba

Użytkownik
Użytkownik
Już nie przesadzajcie z tymi portami. Providerzy nie blokują takich portów. Często te na których chodzą P2P.
Rozumiem, ze podczas grania nikt inny nie korzysta z netu, kompa masz wyłączonego?
 

Maxdil

Użytkownik
Użytkownik
Tak komp wyłaczony, od dziś mam neta 4mb ale lagi jak były tak dalej są.
 

mr-roba

Użytkownik
Użytkownik
W routerze ostatnio nic nie zmieniałeś? (nowy firmware itp.)
Możliwe, że lagi są spowodowane problemem z uploadem.
Jak wiesz przy graniu on-line dane przychodzą i wychodzą z Twojej konsoli.
Zapytaj neti czy czegoś nie zmieniali.
A tak w ogóle jaki masz upload?
Bo często download jest 2 lub 4 mbit a upload 128 kbit. Ewentualnie sprawdź na jakieś stronie z testowaniem przepustowości łącza i podaj dane.
Osobiście zauważyłem, że F10 ma dużo większe wymagania co do prędkości łącza niż F9, a ostatnio coś się pogorszyło bo czasami miewam małe lagi a to nigdy się nie zdarzało. Moje parametry łącza to 2048/256.
 

emil 92

Użytkownik
Użytkownik
Nic nikogo nie pytaj, bo odpowiedź dostawcy będzie taka, że nic nie trzeba robić i bla, bla ,bla..

Też miałem problem z kompletnym połączeniem z XBOX LIVE, otworzyłem sobie SAM porty na routerze i teraz mogę się z wszystkimi na XBL łączyć, bo wcześniej czasami tak nie mogłem.

EDIT:
Oo! Znalazłem, z tego tutoriala korzystałem. Trzeba niektóre polecenia wziąć na logikę, odblokuj sobie porty i daj znać jak to wyszło.
Link do tutoriala
 

hydro

Użytkownik
Użytkownik
ja mam w neti internet i zadnych problemow
 

Maxdil

Użytkownik
Użytkownik
Dzięki za podpowiedzi, niestety problem leży chyba po stronie Netii.
Zawsze było ok więc czemu nagle było by coś nie tak z portami. Zresztą łaczy sie normalnie i grać też moge tylko że jakość jest taka że po 15min przeciwnicy się rozłączają bo lagi są tak wielkie.

Zaobserwowałem jedną dziwną rzecz, jak ściągam jakiś plik to pokazuje transfer np 310 KB/sek ale ta prędkośc stoi w miejscu przez jakies 10sek i dopiero po tym czasie zmienia się i idize dalej. Tak naprawdę to te niby ich 310 KB/sek idzie wolniej niż jakbym mial ściągać normalnie prędkością 130 KB/sek. Myśle że to coś moze ma związek z pingiem?

Dzwoniłęm do netii, załamka - ja mówie że coś jest nei tak i gram przez router a ten mi otym abym wyłączył gg ******** itp ... żal

Dane ze speedtest.net
Ping - 45ms
download speed - 2.29 Mb/s
upload - 0,37 Mb/s
 

mr-roba

Użytkownik
Użytkownik
Nic nikogo nie pytaj, bo odpowiedź dostawcy będzie taka, że nic nie trzeba robić i bla, bla ,bla..

Też miałem problem z kompletnym połączeniem z XBOX LIVE, otworzyłem sobie SAM porty na routerze i teraz mogę się z wszystkimi na XBL łączyć, bo wcześniej czasami tak nie mogłem.

EDIT:
Oo! Znalazłem, z tego tutoriala korzystałem. Trzeba niektóre polecenia wziąć na logikę, odblokuj sobie porty i daj znać jak to wyszło.
Link do tutoriala
Heh, mój ruter ma opcję Xbox mode :)
Xbox Live obsługuje porty 88 i 3074. Odblokuj je i zobacz czy będzie lepiej.
 

emil 92

Użytkownik
Użytkownik
No to kurde odblokuj porty, mówiłem że jak zadzwonisz do gucio Ci powiedzą.
 

Do góry Bottom