Lutował ktoś kabel od pada?

OneManArmy1991

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tak jak w temacie, poszukuję osoby która wlutowywała nowy kabel USB w pada przewodowego lub wie że można to zrobić :) Ogólnie rzecz biorąc pies odgryzł mi okragłe złącze od pada. Zastanawiam się nad tym czy jest możliwość dosztukowania kabla USB i wlutowania przy płytce, powinno zadziałać ale sęk tkwi w kolejności kabelków. Mam przedłurzacz USB z którego mógłbym zrobić kabek, jednak nie wiem czy to wypali. Jeśli jest tu ktoś, kto tego probówał proszę o odpowiedź, jak nikt się nie znajdzie to przysiądę nad tym sam ;) a wyniki tutaj opiszę.
 

bld

XBOX MANIAK
XBF
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Moim zdaniem nie ma sensu lutować :) zbierz fundusze i poszukaj pada używkę bez lub przewodowego :)
 

nollo

Użytkownik
Pomocnik
Użytkownik
Co nie ma sensu masz wolny kabelek i trochę czasu to się możesz pobawić, a zjadł to wjescie ? Jak odgryzl trochę kabla z tym wejściem to spróbuj połączyć kable
 

OneManArmy1991

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Spoko mam jeszcze 2 pady, czy tak czy siak będę próbował to zrobić, tutaj poszukuję tylko porady czy ktoś robił to wcześniej ;)

@nollo Pad przewodowy ma ten śmieszny krótki kabelek który jest nienaruszony, problem w tym że pies pogryzł mi męskie okrągłe złącze że zostały gołe kabelki, nie chcę łączyć kabla z tym krótkim bo mam jeszcze jeden pad przewodowy i jeden wireless, ten krótki lubi się zapodziać więc dobrze mieć w zapasie. Dlatego myślę nad wymianą całego kabla od początku płytki, i teraz najważniejsze jest jak to połączyć by kolejność styków się zgadzała
 

nollo

Użytkownik
Pomocnik
Użytkownik
Jak uda Ci się to zrobić to napisz tutaj ;) pal licho ze to na kablu ale komus się przyda jak to naprawić
 

OneManArmy1991

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jutro się za to zabiorę, poszukam jeszcze informacji na zagranicznych forach, może ktoś to robil :)

Edit: Dobra zabrałem się dziś na szybko, wygrała ciekawość i zepsułem 10cm przedłużkę USB żeby sprawdzić czy działa na krótko. Efekt? Działa :) (foto) doszedłem do wniosku że jutro rozbiorę to dokładniej i zlutuję w tym samym miejscu, do tego zabezpieczę koszulkami termokurczliwymi i będzie bajka :) wideo poleci na spryciarze.pl
 

Attachments

Ostatnia edycja:

OneManArmy1991

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Panie i Panowie, rozbroiłem pada, myślałem że kabel jest podpięty na złącze 4 pin ale nie, jest dolutowany więc musiałem go obciąć, zostawiłem 3-4 cm gołych kabelków wychodzących z płytki drukowanej (standardowo jak w USB są 4 kolory w kolejności od lewej: czerwony, biały, zielony, czarny). Na kabel wykorzystałem przedłużacz USB 2m, 5 cm odeszło na obcięcie złącza żeńskiego i wyprowadzenie kabelków. Małym problemem okazało się, że przedłurzacz ma kable miedziane a oryginał aluminiowe, ciężko było to razem skręcić, no ale się udało. Poskręcane kable zalutowałem i zabezpieczyłem izolacją bo gdzieś mi wsiąkły koszulki, potem połączyłem czarny z zielonym i czerwony z białym w pary na wypadek gdyby taśma miała się odkleić. Kolejna sprawa to że straciłem oryginalną odgiętke przy wyjściu kabla z pada i za nic nie dało się tego przełożyć (po pierwsze za ciasno siedziało, to jest zgrzane, a po drugie nowy kabel jest odrobinę grubszy więc zero szans na przekładkę). By kabel się nie ruszał owinąłem grubo izolacją i po prostu przy skręcaniu pada spowrotem, zacisnąłem to obudową. Wygląda to średnio estetycznie, ale trzyma się dobrze, a przy wyjściu jest giętki. Działa bez zarzutu tak z konsolą jak i z PC, a nawet z PC lepiej bo do tej pory mielił najpierw z 10 sekund i w kółko się 4 diody na przemian świeciły, zanim złapał i można było grać. Teraz system (Win 8.1) daje dźwięk podpiętego urządzenia po czym pad od razu jest w gotowości czyli świeci jedna dioda. Jedynym mankamentem jest to, że wygląda to teraz średnio a kabel jest sztywniejszy niż oryginalny no i jest krótszy ale jak coś można po prostu kupić dłuższy kabel ja wziąłem co miałem w domu. Wybaczcie brak zdjęć, ale nie chciało mi się robić czy nagrywać, już wystarczająco mi się łapy trzęsły ;)

Podsumowując da się, działa i nie ma lipy :) Myślę, że wszystko objaśniłem krok po kroku dokładnie ale jeśli ktoś kiedyś będzie miał ten problem proszę o wiadomość prywatną a rozpiszę tutorial od A do Z. Pozdro!
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
kolego ale co tu pisac poradniki, zwykle polaczenie kabli do siebie to nic skomplikowanego, jakbys wlutowywal nowy to wtedy sie mozna pokusic o poradnik ;)
 

OneManArmy1991

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Miałem tak zrobić, ale doszedłem do wniosku, że tak będzie prościej, najważniejszą sprawą było czy to ruszy i się wyjaśniło a jak ktoś później będzie rozwiązywał podobny problem to już jest kwestia indywidualna :) Dla mnie najważniejsze jest, że pad działa i zostaje na awaryjne sytuacje a może któregoś dnia jak znajdę odpowiednią odgiętkę pokuszę się na lepsze połączenie od płytki drukowanej i wlutowanie całkowicie nowego kabla. Wtedy na bank takowy poradnik powstanie. Póki co temat jest do zamknięcia chyba, że się pojawią pytania :) Pozdro!
 

Przemo GTV

Świeżak
Świeżak
Jutro się za to zabiorę, poszukam jeszcze informacji na zagranicznych forach, może ktoś to robil :)

Edit: Dobra zabrałem się dziś na szybko, wygrała ciekawość i zepsułem 10cm przedłużkę USB żeby sprawdzić czy działa na krótko. Efekt? Działa :) (foto) doszedłem do wniosku że jutro rozbiorę to dokładniej i zlutuję w tym samym miejscu, do tego zabezpieczę koszulkami termokurczliwymi i będzie bajka :) wideo poleci na spryciarze.pl
A czy możesz rozkręcić pada i zrobić zdjęcie w jakiej kolejności kabelki są wlutowane w płytkę?
Ja już raz swojego lutowałem ale kolejność wziąłem z oryginalnego kabla który skróciłem, bo nie łączył przy wyjściu z osłonki pada. Teraz dzieciaki mi wyrwały ten właśnie wlutowany kabel i nie wiem jaka była kolejność kabelków :(
 

OneManArmy1991

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A czy możesz rozkręcić pada i zrobić zdjęcie w jakiej kolejności kabelki są wlutowane w płytkę?
Ja już raz swojego lutowałem ale kolejność wziąłem z oryginalnego kabla który skróciłem, bo nie łączył przy wyjściu z osłonki pada. Teraz dzieciaki mi wyrwały ten właśnie wlutowany kabel i nie wiem jaka była kolejność kabelków :(
Kolego przykro mi ale to było ponad 2 lata temu, szukałem ale nie ostały mi się żadne zdjęcia a pada razem z Xboxem już dawno sprzedałem. Przykro mi ale jest to do znalezienia w googlach.

https://cdn.instructables.com/FIL/WTHL/HMMF1EZI/FILWTHLHMMF1EZI.MEDIUM.jpg?width=614
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik


Wpisałem w google ,,pax xbox cable repair'' i mi coś takiego wypluło, może się przyda.
 

Do góry Bottom