HOT! Microsoft zamyka Lionhead Studios i Press Play. Fable Legend oraz Project Knoxville anulowane!

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl


Nie mamy najlepszych informacji dla fanów uniwersum Fable. Microsoft właśnie oficjalnie poinformował o zamknięciu Lionhead Studios, a najnowsza produkcja z tej serii zostaje anulowana. Firma zdecydowała się również zakończyć współpracę z Press Play.

To bardzo smutny dzień dla brytyjskiej branży gier. Lionhead Studios zostaje oficjalnie zamknięte, a Fable Legends anulowane. Microsoft podjął trudną decyzję, ale akurat ta ekipa w ostatnim czasie nie potrafiła zaoferować graczom ciekawych tytułów.

Jest to jednak bardzo szokująca wiadomość, ponieważ ostatni projekt prezentował się ciekawie i wielu graczy wyczekiwało na premierę. Gra została zapowiedziana w 2013 roku i od tego czasu byliśmy świadkami kilku mocnych zmian w przygotowywanej koncepcji. Najwidoczniej szefowie amerykańskiej korporacji postanowili dłużej nie inwestować w ten projekt.

Warto jednak zauważyć, że Microsoft zrezygnował jeszcze z Project: Knoxville. Tytuł był przygotowywany przez ekipę z Danii, która stworzyła między innymi Max: The Curse of Brotherhood oraz Kalimba. Ten zespół również został zamknięty.


 

Dzioba92

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
QUO VADIS Microsofcie

...
 

warone

Banned
Użytkownik
No szkoda trochę fable ale w sumie nie były to jakieś gry AAA bym specjalnie cierpiał z tego powodu
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
No szkoda trochę fable ale w sumie nie były to jakieś gry AAA bym specjalnie cierpiał z tego powodu
Zapewne dobre 80% graczy tak sądziła... ja, sympatyk uniwersum fable nawet nie zwróciłem uwagi na tą produkcję, po bardzo słabej 3. Moim zdaniem była to mądra decyzja - nie warto pakować dalej kasę w coś, co najpewniej się nawet nie zwróci.
 

Dzioba92

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Akurat Fable Legend nie byłem mocno zainteresowany. Bardziej szkoda mi studia bo liczyłem, że stworzą oni w przyszłości jeszcze "pełnoprawną" odsłonę Fable
 

paTherion

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ten kto kochał Fable będzie zawiedziony. Ci jednak którzy zagrali w betę wiedzą że nic dobrego prócz graficznej wydmuszki by z tego projektu nie wyszło.


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 

gajdzik

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Szkoda, bo Fable 2 i 3 bardzo mile wspominam na x-360 i w Legends też planowałem popykać, liczyłem też na jakąś kontynuację trzeciej części, a tu taki news... :/
 

dawid07051994

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Microsoft skupia teraz uwagę na windows, xboxa praktycznie całkowicie olali.
Coś czuję że przy kolejnej generacji kupię ps
 

Hasted

Banned
Użytkownik
Świeżak
Microsoft skupia teraz uwagę na windows, xboxa praktycznie całkowicie olali.
Coś czuję że przy kolejnej generacji kupię ps
Kup teraz i płacz na forum ps że indyka dają w ps plus. Ms skupia się na xboxie tak samo jak i na Windowsie. Ulepszaja i zmieniają jedno i drugie. To że zamykają nie rentowne studia to chyba logiczne. Z xboxa mają kupę kasy i raczej nie zostawia kury znoszacej złote jajka
 

Ewengard

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Trudno się mówi ale to miał być exclusive którym Microsoft chwalił się w reklamach. Coś tu się złego dzieję... Winter is coming! ;-)
 

Hasted

Banned
Użytkownik
Świeżak
Trudno się mówi ale to miał być exclusive którym Microsoft chwalił się w reklamach. Coś tu się złego dzieję... Winter is coming! ;-)
Miał być i może będzie. W takie fazie w jakiej była gra raczej jej nie zostawia tak
 

warone

Banned
Użytkownik
Trudno się mówi ale to miał być exclusive którym Microsoft chwalił się w reklamach. Coś tu się złego dzieję... Winter is coming! ;-)

Uznali ze gra nie jest warta inwestowania , a może zbyt duza krytyka była w stronę gry ?I zauważywszy ze studio nie specjalnie poprawiało bledy czy tez pracowało nad ulepszeniem produktu uznali ze lepiej będzie zakończyć projekt a pieniądze zainwestować w cos innego według mnie prawidłowo , jezeli projekt nie spełniał pokładanych w nim oczekiwań nie ma co go wypuszczać .
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Fable dawno klękło na kolana i czekało na ścięcie.. Więc jakoś ten fakt mnie nie dziwi. Grać w betę nie grałem ale to co widziałem to śmiech na sali. Ta gra ze starego fable to tylko tytuł miała i nic więcej..

Zresztą z Fable było tak im dalej tym gorzej.. Nieśmiertelna 1 była najlepsza.
 

dawid07051994

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Kup teraz i płacz na forum ps że indyka dają w ps plus. Ms skupia się na xboxie tak samo jak i na Windowsie. Ulepszaja i zmieniają jedno i drugie. To że zamykają nie rentowne studia to chyba logiczne. Z xboxa mają kupę kasy i raczej nie zostawia kury znoszacej złote jajka

Chłopie spokojnie wyraziłem swoją opinię a ty zaraz rozpoczynasz wojnę. ;)
 

elvizs

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Szkoda studia, ale faktem jest że Fable Legends było słabe. Grałem w closed beta ... i gra która miała przyciągać na długie godziny, mnie przyciągnęła na 2 godziny ... i miałem dość.
 

CzakuS

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
To chyba tylko ja ubolewam z tego powodu, w zadnego wczesniejszego Fable nie gralem, dostalem sie na close bete Fable Legens i gralem do wczoraj, wczoraj w nocy wyskakiwal juz komunikat o bledach serwerow, dzis do zassnia update 10 gb, sciaga sie, zobaczymy czy gra sie w ogole jeszcze odpali, co prawda wiem ze nie nawiazywala ta czesc do poprzednich (oza tytulem i kraina Albinu) ale zmiana stylu gry z RPG na 4 vs 1 online battle - sam w sobie pomysl dla mnie rewelacja - co za problem stworzyc Fable 4 ktory bedzie podarzac wznaczona przez poprzedniczki sciezka ? a ta niech zyje wlasnym zyciem a moze to tylko taki chwyt reklamowy bo zainteresowanie gra bylo male ? moze za miesiac dowiemy sie ze jednak projekt zostal odsprzedany do innej stajni ? Tak czy siak narazie ubolewam bo Fable w takiej postac bardzo przypadl mi do gustu, chciabym zatem by ta hisoria miala happy end a nie agresywnie urwane zakonczenie
 

Do góry Bottom