1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Polscy gracze w liczbach. Blisko 12 milionów aktywnych graczy!

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Rafau666, Czerwiec 25, 2012.

1. Rafau666

Rafau666 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    465
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Stary Sacz

Coraz częściej widzimy wyniki badań dotyczących graczy z Polski. Właśnie pojawiły się kolejna analiza dotycząca rodzimego rynku gier, tym razem przygotowana przez zachodnią firmę Newzoo. Wynika z niej, że Polacy na wirtualną rozrywkę w tym roku mogą wydać do 1,53 miliarda złotych!

Firma Newzoo opublikowała wyniki badania przeprowadzonego na 18,1 milionach użytkowników internetu w wieku od 10 do 65 lat, których zapytano o ponad 200 spraw związanych z branżą grową.

11,8 miliona osób (stanowi to 65% badanych) przyznaje, że gra w gry, z czego 44% to kobiety. Tylko 53% polskich graczy twierdzi, że wydaje pieniądze na wirtualną rozrywkę, a więc nieco mniej niż w reszcie Europy i USA. W sumie do końca tego roku Polacy mają przeznaczyć na gry od 350 milionów dolarów (1,19 miliardów złotych) do 450 milionów dolarów (1,53 miliarda złotych).

Dominującą w Polsce platformą jest – nic dziwnego – PC. Co roku na gry w wersji na komputery polscy gracze wydają 120 milionów dolarów (409 milionów złotych), z czego 60% przeznaczanych jest na produkcje pudełkowe, a 40% na gry rozprowadzane cyfrowo. Mimo to bardzo dużo jest osób grających na konsolach – stanowią one 43% wszystkich graczy z Polski, z czego „tylko” 25% przeznacza pieniądze na tytuły wydawane m.in. na X360 i PS3 (uwzględnia się w tym także dodatki DLC, kopie importowane i używane).

Polscy gracze to również fani MMO – w sieciówki gra 5,5 miliona osób, z czego 96% bawi się głównie na produkcjach opartych na modelu F2P. 16% użytkowników wybiera z kolei gry z abonamentem, w sumie zaś gotowych zapłacić za zabawę w MMO jest 39% graczy. Jak mówi Peter Warman, prezes Newzoo:

W naszym kraju popularne są także gry społecznościowe i mobilne – gra w nie od 7 milionów do 7,8 miliona osób. Analitycy z Newzoo uważają, że posiadany smarfton w Polsce częściej niż konsola postrzegany jest jako symbol statusu społecznego. Największy udział w rynku produkcji społecznościowych nad Wisłą mają Facebook oraz Nasza-Klasa – oba portale idą łeb w łeb i korzysta z nich blisko 75% polskich użytkowników płacących za gry społecznościowe. Ci w ciągu całego roku wydadzą na tego typu zabawę 32 miliony dolarów (109 milionów złotych).

A poniżej znajdziecie jeszcze specjalną infografikę prezentującą powyższe wyniki:

2. Lotnik421 Xbox One

3. Compton

Compton Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Knurów
    I tak po tych słowach nie zwiekszy sie ilosc polonizacji gier, choć nie mamy na co narzekać bo może więcej niż połowa gier jest spolszczana. :D

4. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Nie wiem jak z wiarygodnością tej infografiki, ja w żadnej ankiecie nie brałem udziału, więc czy graczy jest 12mln +1?

5. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Ja tam o żadnej ankiecie nic nie słyszałem, jak zwykle, ciekawe z którego palca oni to wyssali.

6. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    1/3 populacji gra w gry - hah, dobre!

7. SoTeR

SoTeR Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bytom
    To opiera sie na ilości sprzedanych gier, zalogowań na jakieś stronki czy tym podobne, ludzi na multi itp.

8. adam34689

adam34689 V.I.P V.I.P Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    504
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Pewnie większość z nas została policzona co najmniej tysiąc razy...

9. Lusus

Lusus Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    75
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Dane zbierali m.in. z Gry Online. 12 milionów to nie jest jakoś dużo, jeśli weźmie się pod uwagę, że wliczeni w to są gracze "przeglądarkowi" i "telefonowi" (smartfonów jest w Polsce pond 6 milionów). Ciekawe jest 5 milionów grających na konsolach, a np PS3 sprzedało się u nas 500 000 sztuk. Chociaż w sumie na jednej konsoli może grac cała rodzina. :)
    Bez pełnych danych (kosztują jedyne 4000 euro hehe) to raczej tylko ciekawostka.

10. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    panowie, tak właśnie działają statystyki.
    Jeśli ja jestem przykładnym obywatelem, dobrym mężem i dobrym ojcem a mój sąsiad zza ściany to menel który nie pracuje i leje żonę i dzieci codziennie to statystycznie ja biję swoją żonę co drugi dzień.
    i wiem że ma to się nijak do gier ale chodzi o to, skąd się więło to 1/3 populacji

1 osoba to lubi.
  11. dejm

dejm Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    dobór losowy? moim zdaniem model trochę źle dopasowany zawyża wynik, ale takie liczby mogą mieć pokrycie w rzeczywistości. Tutaj myli się im chyba pojęcia grali jako gracze a mieli wyłącznie styczność z grą.

12. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    To że ktoś raz lub maksymalnie kilka razy odpalił w swoim życiu grę, nie można automatycznie twierdzić, że jest On graczem, jakby to powiedzieć... "Z czystej krwi". 1/3 tego wyniku to pewnie normalni, prawdziwi gracze tacy jak My. Podsumowując, statystyki straaaasznie naciągane.

13. Yahu

Yahu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ale wy tu macie problemy... też chciałbym mieć takie... Liczy się, że te liczby pójdą w świat i producenci będą inaczej potrzeć na Polske. Premiery gier w ten sam czas co na świecie i więcej spolszczonych gier. Tylko się cieszyć, że nie jesteśmy traktowani jakbyśmy znajdowali się na kontynencie afrykańskim.

14. adam34689

adam34689 V.I.P V.I.P Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    504
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Nie tylko u nas statystyki nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Tak jest wszędzie.

15. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Ktoś pisał że jest to na podstawie kupionego sprzętu, no to fajnie zawyżam mocno te statystyki w takim razie.

16. spioszeq

spioszeq Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódź
    No ta jeśli np. mam psp, xboxa, ps2, i dość średniej klasy pc to można mnie liczyć jako 4 graczy.

Wczytywanie...

Poleć forum