Poradnik podłączenia xbox 360 do kina domowego.

MaciekPRO

Użytkownik
Użytkownik
Witam.
Posiadam kino domowe samsunga:cool:, chciałem podłączyć do niego xbox, tylko nie wiem jakie okablowanie należy kupić, jak podłączyć i czy się da podłączyć :).
Proszę o jakiś mały poradnik co i jak.
Pozdrawiam
 

fryc88

Użytkownik
Użytkownik
Jak w kinie domowym masz złącze optyczne, to tak będzie najlepiej, najprościej. Jeden przewód światłowodowy i wyciągasz z konsoli 5.1 na kino. Jeśli nie masz optyka, a masz w kinie cyfrowe złącze (COAXIAL, pomarańczowy chinch zazwyczaj) to rozważ zakup konwertera TOSLINK(optyczne)>COAXIAL. Jakość dźwięku przestrzennego jest o niebo lepsza, niż w przypadku podłączenia dwoma CHINCHami stereo do kina i rozciągnięcie tego na 5.1 czy tym bardziej na 7.1.
Uwierz, warto :)
Przy zakupie kabli nie daj się tylko naciąnąć na niewiadomo jak drogie kable - optyki do 1,5-2 metrów możesz brać totalne, najtańsze chińszczyzny, powyżej tej długości dopiero warto trochę dołożyć, ale z rozsądkiem...
 

bananmaciek

Świeżak
Świeżak
Jeśli masz wejście hdmi w kinie domowym (wejście nie wyjście), oraz funkcję przepuszczania obrazu przez kino, to zrób tak:
1.xbox przez kabel hdmi do kina domowego (do wtyczki wejściowej)
2.kino domowe przez hdmi do TV
Masz wtedy dźwięk 5.1 i jakość HD
 

fryc88

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli masz wejście hdmi w kinie domowym (wejście nie wyjście), oraz funkcję przepuszczania obrazu przez kino, to zrób tak:
1.xbox przez kabel hdmi do kina domowego (do wtyczki wejściowej)
2.kino domowe przez hdmi do TV
Masz wtedy dźwięk 5.1 i jakość HD
Pod warunkiem, że kino 'ściąga' dźwięk z HDMI. Sporo modeli tego nie obsługuje nadal, dlatego o tym nie wspominałem.
 

Do góry Bottom