Problem z podłączeniem konsoli do Internetu(Xlink Kai)

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

TreX

Użytkownik
Użytkownik
Witam, mam taki problem. Za chiny nie moge udostępnić połączenia xbox'owi z PC do Routera .Automatyczne IP przydziela adres z początkiem 169.x.x.x a nie 192.168.x.x. Jeżeli chodzi o połączenie XBOX - PC to kabel oczywiście skrosowany i tu jest ok , ale nie wiedzieć czemu , xbox nie może sie połączyć z Routerem , tak jakby właśnie to połączenie PC - Router było nie udostepnione. Jednak gdy próbuje udostepnić to połączenie to wyskakuje błąd

: " Podczas włączania Udostępniania połączenia internetowego wystąpił błąd.
Nie mozna włączyć usługi Udostepnianie połączenia internetowego.
Połączenie przez sieć lokalna LAN jest już skonfigurowane
z adresem IP wymaganym do automatycznego adresowania IP. "

I nie rozumiem o co chodzi z tym , próbowałem ręcznie przydzielić adresy IP , maske i brame ale to nic nie dało, błąd występował dalej , sądze że sam problem może dokładnie leżeć w Routerze (Router Thomson TWG870U)

Bardzo prosiłbym o pomoc , gdyż juz sie z tym długo użerałem i nie moge nigdzie znaleść odpowiedzi ....

SCHEMAT MOJEJ SIECI

XBOX ------> PC -----------> Router --------> INTERNET

Aha , konsola jest po przeróbce RGH

//EDIT

Jest moze gdzieś jakis poradnik albo coś w tym stylu ? Acha kabel skrosowałem lutownicą choć działa , ale mówie w razie "w" :)

//Edytuj posty zamiast pisać jednego pod drugim
~z0nk31
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
W dziale w którym stworzyłeś temat jest potężny poradnik jak podłączyć się do Xlink kai oraz do Xbs Link
Xlink Kai, XBslink
 

TreX

Użytkownik
Użytkownik
Tak , patrzyłem na to jednak problem wystepował dalej.

Mam problem z sama adresacja , nie wiem jakie IP dać Konsoli i w połaczeniu XBOX-PC tak aby nie było niezgodności no i problem z udostępnieniem łącza
 

CSpec

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Odp: Problem z podłączeniem konsoli do Internetu(Xlink Kai)


Nie możesz po prostu podłączyć Xboxa do jednego z 4 portów LAN, routera? :rolleyes:
W końcu do tego służy.
Co to za router(model)

I schemat raczej taki:


INTERNET
|
|
Router
|
|
PC-------->Xbox

Wyglądałby tak:

INTERNET
|
|
Router------->Xbox
|
|
PC

W routerze włączyć DHCP (o ile nie jest wł.) i gotowe.

OPCJONALNIE:
Nadać Statyczne IP
dla xboxa, i w dashlaunch włączyc blokowanie live dns.
BTW połaczenie idzie od strony pierwotnej...


PC<-----ROUTER<------NTERNET
A nie

PC------>ROUTER------>INTERNET
 

TreX

Użytkownik
Użytkownik
INTERNET
|
|
Router
|
|
PC-------->Xbox


No chodziło mi o to :) , musze przez PC bo bez niego nie uruchomię w konsoli Xlink Kai , bardzo chciałbym sobie pograć a tu taka lipa ...

Router Thomson TWG870U
Niestety nie znam się na routerach a wiem że w modemach można normalnie udostepniac połączenie , a w routerach trzeba sie jakoś **** z tym ....

i czytałem że po do działania Xlink Kai musi byc konfiguracja ręczna a nie adresy przydzielone przez DHCP
 

CSpec

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Hm ktoś cie w trąbe zrobił bo ja mam router TP-LINK WR1043ND, połączenie wygląda tak:


INTERET
|
|
|
|
ROUTER--------Switch-----Kilka Konsol JTAG/RGH
| | |
| | |------------((( WiFi )))
| |
| |XDK /PC (Na zmianę)
|
Xbox 360 Slim(Retail)



I Nawet za Switchem Konsolę wykrywają Xlink Kai :D.
Router na DHCP ze statycznymi adresami.

Jeżeli będziesz miał dalej problemy, (albo ciągle masz, w sensie nie umiesz ustawić tego routera) to napisz mi na PW.
 

TreX

Użytkownik
Użytkownik
Mi sie juz wgl. wszystko pochrzaniło , nie wiem na jakie IP mam zmienic , gdzie i jak , jeszcze ten router musze jakoś zrobić ...

Hosting Zdjęć-Ustawienia.bmp

Tutaj jest cos o DHCP w ustawieniach Routera , może bedziesz wiedział o co chodzi :)

A i jeszcze jedna dziwna rzecz , IP w XBOX zaczyna sie własnie na 169. a nie na 192. tak jak powinien ...
przy automatycznym przydzielaniu IP

http://fotoo.pl/show.php?img=394261_bezantytua-u.bmp.html
Dziwna automatyczna adresacja


http://fotoo.pl/show.php?img=394262_bezantytua-u1.bmp.html
Błąd udostępniania łącza


A jeżeli chodzi o WI-FI to konsola normalnie łączy sie z Internetem ....
Mam Router i Modem Wi-Fi w jednym..

------------------------------------------------------
Przy próbie podłączenia konsoli do Internetu , w logu Routera wyświetla sie coś takiego
Map Reject - Not Authorized for Requested Downstream Traffic ...

------------------------------------------------------------------------------------------------
OK. Już udało się uporać z tym z pomocą Dog29 . Dziękuje za pomoc , temat do zamknięcia :)
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom