Przedwczesna premiera Modern Warfare 2 i porównanie graficzne wersji konsolowych

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Pavel

Użytkownik
Użytkownik
Najgorętsza premiera tego miesiąca i roku, czyli Modern Warfare 2, nie przestaje wzbudzać kontrowersji i nieporozumień. Tym razem czysto wydawniczo-dystrybucyjnych i związanych z największym amerykańskim dostawcą gier – GameStopem. Okazuje się, że w niektórych placówkach sklepu można kupić tytuł przed premierą, co jest sprzeczne z polityką wydawcy gry.

W ubiegłym tygodniu świat obiegła informacja, że Call of Duty: Modern Warfare 2 pobił rekord przedsprzedaży w sieci GameStop. W weekend kilka serwisów (w tym chociażby Gameinformer) poinformowało o tym, że w niektórych miastach Stanów Zjednoczonych gra jest już dostępna w sklepach, wobec czego sprzedaż rozpoczął również wspomniany gigant (GameStop).

Powyższa sytuacja czasami się zdarzała i wiele gier można było znaleźć w sklepach na kilka dni przed premierą. W przypadku Modern Warfare 2 jest jednak nieco inaczej. Na doniesienia szybko zareagowała firma Activision, której przedstawiciel wyjaśnił, że żaden ze sklepów nie otrzymał pozwolenia na wypuszczenie produkcji przed premierą, wyznaczoną bez zmian na 10 listopada.

Informację o przedwczesnym wypuszczeniu gry potwierdził przedstawiciel sieci GameStop Chris Olivera (Kotaku). Wyjaśnił on, że była to decyzja korporacyjna (podobno poprzedzona rozmowami z wydawcą), wynikająca z pojawienia się tytułu w sklepach konkurencji. Oczywiście nie tłumaczy to dokładnie na jakiej podstawie zerwano umowę z firmą Activision, bo do tego najwyraźniej doszło.

o nie wszystkie kontrowersje związane z premierą gry. Wcześniej dowiedzieliśmy się o proteście kilku platform dystrybucji cyfrowej (Direct2Drive, Impulse, GamersGate), których szefowie odmówili opublikowania gry, gdyż wymaga ona zainstalowania Steama (nazwanego nawet „koniem trojańskim”). Modern Warfare 2 wykorzysta system zabezpieczeń VAC, stworzony przez Valve.

Na Steamie można już podobno ściągać grę (oczywiście o ile wcześniej ją zakupiliśmy), chociaż zostanie ona odblokowana, jak głosi strona, dopiero 12 listopada 2009 roku (czyli za ponad 2 dni). Tymczasem Robert Bowling z Infinity Ward wyjaśnił, że posiadacze pecetów, którym uda się kupić grę przed premierą w sklepie będą mogli ją uruchomić we wtorek (10 listopada).

Wygląda na to, że posiadacze wersji pudełkowej zagrają w nią 10 listopada, a osoby, które zamówiły tytuł przedpremierowo na Steamie dopiero 2 dni później. Posiadacze konsolowej wersji nie muszą borykać się z takimi problemami. Na zakończenie zachęcamy do przejrzenia testu przygotowanego przez niemiecki serwis. Sprawdzono w nim różnice miedzy wersjami konsolowymi.

MW2 PS3 vs. Xbox 360

Źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=49037
 

DusiekPL

Użytkownik
Użytkownik
No wersja na PS3 wygląda troszeczke lepiej (chodzi mi tu o światło). Ale pogratulować :) Wreszcie wychodzi na jaw ta wielka "potęga" konsoli Sony .. No ale tak jak dla mnie kolejny powód żeby kupić PlayStation :]
 

chopek

Świeżak
Świeżak
A według mnie na PS3 kolory jak zawsze sa sprane jak stare szmaty.Na xboxie jest to samo cieniowanie,i lepsze kolory.
 

T10z

Użytkownik
Użytkownik
Bez urazy ale gdzie ty tu widzisz tą potęge? Różnica między konsolami jest naprawde bardzo mała i widać ją tylko na niektórych screenach.
 

iTyle

Użytkownik
Użytkownik
chopek racja kolory są za jasne na ps3 (ale tak jest zawsze) poza tym Michael94 ta gra nie ma takiej super grafiki żeby jak ty to mówisz PlayStation pokazywało swoja potęgę
 

Twardowski

Użytkownik
Użytkownik
Moim zdaniem na X360 jest lepsza grafika.Bardziej szczegółowa, ale i tak wielka różnica to nie jest.
 

shaggy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Suma sumarum i tak wersja na PC zje pozostałe pod względem jakości grafiki.
 

drwalu1

Użytkownik
Użytkownik
Porownajcie sobie czekany w obu wersjach.Tekstury na xie sa bardziej szczegolowe.
 

Ojciec69

Użytkownik
Użytkownik
Suma sumarum i tak wersja na PC zje pozostałe pod względem jakości grafiki.
word !
 

maras92

Banned
Użytkownik
Po banie na XBL kupuje sobie wersje CoD'a na PC jednak myszka to myszka ;D
 

T10z

Użytkownik
Użytkownik
Być może pod względem grafiki tak, ale wersje na PCty przeważnie są mocno okrojone a w grach wg. mnie dobra grafika to dodatek najważniejsza jest grywalność.
 

<one step ahead>

Świeżak
Świeżak
No wersja na PS3 wygląda troszeczke lepiej (chodzi mi tu o światło). Ale pogratulować :) Wreszcie wychodzi na jaw ta wielka "potęga" konsoli Sony .. No ale tak jak dla mnie kolejny powód żeby kupić PlayStation :]


Chyba nie mówisz tego poważnie? Wystarczy spojrzeć choćby na ten screen:
HTML:
http://www.videogameszone.de/m,browser_fullscreen/?pic_mode=fullscreen&pic=%2Fscreenshots%2Foriginal%2F2009%2F11%2FCall%5Fof%5FDuty%5FModern%5FWarfare%5F2%5FPS3%5Fvs%5FXbox%5F360%5F2%2Ejpg&name=Call%20of%20Duty%3A%20Modern%20Warfare%202%3A%20Grafik%2DVergleich%20zwischen%20PS3%20vs%2E%20Xbox%20360

Gołym okiem widać,że bump mapping w werji na 360-tkę bije na łeb,na szyje wersję z PS3.Druga sprawa,to jak kilka osób tu pisze "PS3 znowu ma sprane kolory".Niestety ale taka jest prawda,tylko nie wiem czy ktoś kto robi te porówania robi to specjalnie i nie włącza w opcjach PS3 "RGB Full Range" na "Full",tylko ustawia 'Limited" jawne,że tak powiem,dyskryminując wersję Sony.

To jednak dowiem się dopiero,jak zakupię wersję na PS3 i przetestuję wersję z 360-tki.Pozdr
 

maras92

Banned
Użytkownik
Być może pod względem grafiki tak, ale wersje na PCty przeważnie są mocno okrojone a w grach wg. mnie dobra grafika to dodatek najważniejsza jest grywalność.
Co ty masz w wersji na PC okrojone no powiedz mi? No chyba Achivmenty :p
 

arturfu

Banned
Użytkownik
moim zdaniem grafika jest podobna a nawet w niektorych miejscach na xboxa wyglada ladniej.Poprostu sa tylko roznice w kolorach i tyle. Tym bardziej ze niektore screeny sa robione w roznych momentach, a to tez robi wiele na przyklad jak widac podmoch wiatru na sniegu na wersji PS3 a na Xboxa tego nie widac. Sa robione w roznym czasie.
 

nakoz

The Legend
Xbox One
V.I.P
Użytkownik
Chyba nikt nie przeczytał pierwszego posta :D bo już od 2 robi się dyskusja na temat PS3 vs. X360. Było to już nie raz poruszane. Wiem ze jest o tym wzmianka na końcu ale nie to jest głównym przesłaniem newsa.
Odnośnie tematu to powiem tyle: Jak bym wiedział w piątek że już mają tą grę w gamestop-ach to bym pojechał i by był weekend z COD. Niestety u mnie w mieście nie ma tego sklepu i trzeba zaczekać do jutra. A Activision pewnie i tak wytoczy im sprawę bo nie słyszałem żeby dostawali exclusive-a wcześniej niż inne sieci.
 

KaMiL_xD

Banned
Użytkownik
Grafika jest bardzo do siebie zbliżona ale na jednych screenach jest lepsza grafa x360 na innych PS3 wiec ocenianie i porównywanie grafik tych konsol pod względem tych screenów jest bez sensu... Przeszłem już MW2 i grafika na x360 zrobiła na mnie wrażenie nie wiem jak to jest na PS3 wiec nie będę nikomu niczego narzucał ale jak dla mnie grafa na xboxie jest nieziemska i tyle mam do powiedzenia ;)
 

LiquidE20

Użytkownik
Użytkownik
PC i tak będzie najlepsze ;) Nie oszukujmy się. I o jakich okrojeniach mówicie? Graficznych? No bez jaj. Co może na PC nie odpalimy więcej niż te śmieszne 1024x600? Nie będzie lepszych tekstur? ;)
 

MSinfo

Świeżak
Świeżak
Ja widzę różnicę w kolorach a tak nic nadzwyczajnego w tych różnicach .
 

maroko freestyle

Użytkownik
Użytkownik
no ciekawe czy się strony porozumiały w tej sprawie, sklepy powinny trzymać się premiery
 

aerO^

Użytkownik
Użytkownik
Nic różnicy i myślę , że te kolory rzeczywiście są tak jak kolega wyżej mówi , złe ustawienia w PS3... na jednym SS jakby lepiej na PS3 , a na drugim na X360 , według mnie screeny się różnią o 1-2 sekundy akcji dalej bliżej , więc tutaj ta różnica.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom