regulamin allegro

kadek05

Użytkownik
Użytkownik
Orientuje się ktoś czy jest taki punkt w regulaminie allegro, który mówi o tym,że sprzedający ma 14 dni na wysłanie towaru?
W sobotę wygrałem aukcję i od razu przelałem pieniądze. Wysłałem grzecznego maila w poniedziałek z zapytaniem kiedy paczka zostanie wysłana. W mailu zwrotnym uzyskałem odpowiedź iż (sprzedający) posiada na podstawie regulaminu allegro obowiązek nadania paczki w terminie nie dłuższym niż 14 i że mam uzbroić się w cierpliwość.

Nigdzie nie mogę znaleźć takiego punktu w regulaminie. I czy w ogóle jest to ujęte jakość regulaminem kiedy przesyłka ma być wysłana?
 

bembenos

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Firma 30 dni, ale informacja o czasie wysłania ma być podana. Osoba prywatna - niezwłocznie. Nie ma tego w reg.
 

HoFi

Użytkownik
Użytkownik
no niestety kolega bemben ma racje :(

mozesz tez zrobic tak
2.5.
W terminie 10 dni od zawarcia umowy, o której mowa w art. 2.4., Użytkownik może od niej odstąpić bez podania przyczyn poprzez złożenie stosownego oświadczenia w formie elektronicznej lub na piśmie (do zachowania terminu wystarczy wysłanie pisma przed jego upływem). Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje Użytkownikowi, jeżeli wykonał on jakąkolwiek czynność w ramach Allegro, w szczególności: złożył ofertę w trakcie licytacji, skorzystał z opcji Kup Teraz bądź wystawił Towar.

i olać kolesia
 

b697184

Użytkownik
Użytkownik
i negatywa jak dojdzie paczka
 

kadek05

Użytkownik
Użytkownik
Tak się składa,że chciałbym uzyskać mój zakupiony towar na tej aukcji:) Więc wychodzi na to,że zostaję mi tylko czekać...
 

kadek05

Użytkownik
Użytkownik
napisał mi,że do piątku postara się wysłać.Okazało się,że nie wysłał. Dzisiaj napisałem do sprzedającego kiedy wkońcu wyśle mi paczkę. Uzyskałem odpowiedź, że jutro jeśli starczy mu czasu. No myślałem, że mnie krew zaleje...
na stronie "o mnie" ma napisane,że paczki wysyła na drugi dzien po zaksięgowaniu pieniędzy. Pieniądze zaksięgował tydzień temu w poniedziałek i do tej pory nie wysłał paczki.
zagłębiłem się trochę w regulamin allegro i wydaję mi się, że punkt w regulaminie, który przytoczył HoFi podlega rejestracji użytkownika allegro.
 

promi

Użytkownik
Użytkownik
jeśli ten frajer handluje sprzętem związanym z xboxem to napisz jego nick z allegro, aby któryś z nas u tego debila nie kupował. Napisz do allegro, bo z tego co ja wiem to jeśli nie ma wysyłki w ciągu 7 dni, to takim delikwentem już allegro się zajmie.
 
L

livingfear

Guest
Allegro to gnoje są.
Nie liczcie ,że zajmą sie sprzedawcą,który nawet nie wyśle paczki.
Miałem kiedyś taką przygodę ,ze 2x dvd
co kupiłem u sprzedawcy nie doszło w ciągu miesiąca.
To ,ja zdenerwowany,po kilku próbach wyjaśnienia sytuacji,
poinformowałem sprzedawce ,że przesyłki juz i tak nie odbiore,
gdyż nie będę czekał nie wiadomo ile miesiecy,czy tygodni na nią!?
i zamawiam ją u kogo innego.
Dostałęm ostrzezenie od allegro,ze nie wywiązałem sie z umowy!!!
Zal mi ich!.

Oni tylko dbają o kasę ze sprzedaży i sprzedających a nie kupujących.

do:
kadek05
odpuść,nie kłopoć sie nawet z allegro bo i tak nic nie zdziałasz.

Ich regulamin brzmi:

''Płać i siedź cicho,nie dyskutuj jak jesteś kupującym"
bo zawsze wyślą Ciebie z problemem na policję,jeżeli cie sprzedawca oszukał,czy też
czujesz się zawiedziony.
 

Usul

Użytkownik
Użytkownik
Zgadzam się z kolegą up.Mi koleś nie wysłał słuchawek do x'a (próbowałem to załatwić przez allegro, ale mnie olali i wysłali na policję.Olałem to i nigdy już nie będę kupował sprzętu na allegro od osób prywatnych.
 

Antonio_Leonio

Świeżak
Świeżak
Jak każdy będzie tak reagował, że machacie ręką jak ktoś was oszukał to oszustów będzie na Allegro coraz więcej. Są dwa sposoby na takiego kolesia. Jak jest sprzedającym to warto zagrozić negatywem. Jak dostanie 2 negatywy to mogą mu tego samego dnia zablokować konto. Walić to, że istnieje możliwość, że da ci w odwecie negatywa, ale za co? Nic Ci takiego nie wpisze strasznego a Allegro Tobie jeśli wpłaciłeś nic nie zrobi. Natomiast sprzedający będzie miał większe kłopoty.

Druga rzecz to postraszenie policją. W przypadku prób wyłudzeń sprawdza się doskonale z tego co słyszałem. Myślicie, że policja nic nie robi? Spokojnie oni czasem naprawdę działają. I trzeba pamiętać, że jak ktoś cię okradnie na więcej niż 200 czy 250 zeta to jest to już przestępstwo, a nie wykroczenia.
 

bgszef

Banned
Ludzie.. cierpliwosc jest cnota. Co jestescie tacy w goracej wodzie kapani?? Jak paczka nie dojdzie to dopiero sie martwcie.
 

promi

Użytkownik
Użytkownik
no ale na co tu czekać? Aż się będzie gnojowi chciało iść na pocztę ?
 
L

livingfear

Guest
Ludzie.. cierpliwosc jest cnota. Co jestescie tacy w goracej wodzie kapani?? Jak paczka nie dojdzie to dopiero sie martwcie.
Ty lepiej nic nie pisz i nie offtopuj,
jak
głupoty masz w głowie.
Przecież założyciel napisał ,że ewidentnie paczka nie doszła,bo nawet jej,
sprzedawca nie wysłał!
Ludzie,co po niektórzy,nic lepiej nie piszcie jak nie macie nic do powiedzenia!
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Wszystko jest tu ok ma 14 dni, wyśle i tyle nikt nie ma go prawa poganiać.
 

MaryGave

Banned
Użytkownik
Miałem podobną sytuację dwa lata temu w wakacje kupiłem od kolesia Palmfon uwzględniony miał przelew na konto a ja go poprosiłem za pobraniem taki zmieszany się zgodził po 2 dniach napisał że wysłał czekam 2 tyg i nie ma więc chcę aby wysłał mi potwierdzenie że wysłał ale nie było widać zbytnio na blankiecie pieczątki potwierdzonej przez pocztę i tydzień później prosiłem drugi raz aby to potwierdzenie wysłał z widoczną pieczątką to koleś stwierdził że mu gdzieś ta kartka zginęła i tak do tej pory nie doszedł do mnie po miesiącu ale wyszło lepiej dla mnie bo uzbierałem 200 zł dodatkowe i miałem w stanie 5+ a nie 3 :D i pewnie jak bym przelał mu kasę to bym już się z nią pożegnał bo wziąłem za pobraniem i koleś nie miał wyjścia jak się poddać a jak kupujesz telefon na allegro najlepiej kupić na aukcjach z komisów
 

promi

Użytkownik
Użytkownik
Wszystko jest tu ok ma 14 dni, wyśle i tyle nikt nie ma go prawa poganiać.
Pokaż mi punkt regulaminu który mówi ze ma 14 dni.
 

michu282

Użytkownik
Użytkownik
Jak nie wysłał to idź na pały ;p Ja poszedłem na policję po tym, jak kupiłem obrotomierz do skutera (używka za ~180zł) i 2tyg. koleś mnie zwodził, tydzień/dwa po zgłoszeniu miałem całą kwotę na koncie ;) A ten koleś z allegro zapewne towaru Ci i tak nie wyśle.
 

Do góry Bottom