RRoD - jak się bronić, co robić by nie wrócił ;d

miszu

Świeżak
Świeżak
Siemanko
Kupiłem sobie konsole, miała wcześniej RRoD'a, była naprawiana w serwisie.
Mam pytanie, co mogę robić aby zmniejszyć prawdopodobieństwo powrotu tego błędu?
Jakieś modyfikacje obudowy?
Wiem tyle żeby nie kupować dodatkowych podkładek chłodzących bo średnio zmieniają coś.
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
zależy jaka data produkcji
Jeśli 2008 i poniżej to możesz ją wstawić do lodówki a i tak nie ma gwarancji
 

miszu

Świeżak
Świeżak
Czyli co, nic nie robić?
Grać, a jak padnie to padnie? :C
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
tak, jezeli juz byla naprawiana to nic nie zrobisz, padnie to padnie
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
dokładnie, choćbyś stanął na rzęsach to i tak nie masz wpływu na Rroda. Wielu ludzi przed Tobą kombinowało z wychłodzeniem płyty i guzik to daje.
Daj jej spokojnie umrzeć :]
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Dokładnie. Nic już nie zrobisz. Jak wróci rrod czego oczywiście Ci nie życzę to włóż ją włączoną do grubego koca. U mnie rrod był już 7 razy i zawsze kocyk pomógł,a że to konsola z jtag to szkoda mi ją było wyrzucić. No i narazie działa i aktualnie młócę w nowe Walking Dead.
 

miszu

Świeżak
Świeżak
I co z tym kocem? :D
Zostawić ją jak w trumnie? :D

PS: Mam juz jednego xboxa z rrodem 0020.
Kocyk pomoże?
Ew jak to naprawic ;d
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Próbuj z kocem. Nie masz nic do stracenia a czasami można zyskać. Obkładasz włączoną konsolę w gruby koc tak aby się mocno zagrzała. Gdy jej będzie za gorąco to się sama wyłączy. Po wyłączeniu powinny być widocznie dwie czerwone diody. To znak,że się przegrzała. Musisz nacisnąć przycisk power aby te diody się wyłączyły. Następnie włącz konsolę i zobacz czy pomogło. Przy wszystkich tych czynnościach uważaj aby się nie poparzyć.
 

miszu

Świeżak
Świeżak
Ok, konsolka zagrzewa się w kocyku i pod kołderką ;d
Napiszę czy coś to dało ;d
 

TheJablecznik

Świeżak
Świeżak
A jak ja mam 0022 to kocyk pomoze? Na ile minut do niego wlozyc konsole?
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
Odp: RRoD - jak się bronić, co robić by nie wrócił ;d

Może i pomoże ją zagotować ale na krótko!
Jak chcesz jeszcze z niej korzystać i na niej grać to z gotowaniem konsoli dużo nie zdziałasz.
Możesz odłączyć wiatraczki to też konsola się zagotuje i wyskoczą 2 diody ;-)

Wysłane z mojego ST27i za pomocą Tapatalk
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Może i pomoże ją zagotować ale na krótko!
Jak chcesz jeszcze z niej korzystać i na niej grać to z gotowaniem konsoli dużo nie zdziałasz.
Możesz odłączyć wiatraczki to też konsola się zagotuje i wyskoczą 2 diody ;-)

Wysłane z mojego ST27i za pomocą Tapatalk
Tak tylko zauważyłem,że jak blokowałem wiatraki to ten kocyk o dziwo nie pomaga. A z włączonymi wiatrakami pomaga.


TheJablecznik

A jak ja mam 0022 to kocyk pomoze? Na ile minut do niego wlozyc konsole?


Próbuj. Nie ma określonego czasu. Wszystko zależy od tego jak gruby jest koc. Konsola ma się sama wyłączyć. Nie pomagamy jej w tym. Pamiętajcie aby się nie poparzyć.
 

miszu

Świeżak
Świeżak
Dobra, moja konsolka się zagrzała się raz, odwinąłem, włączyłem i nadal błąd. Zagrzałem jeszcze raz i nadal błąd.
Chyba ją rozkręcę i zrobię jakiś reflow albo coś takiego.

Podgrzanie radiatora GPU palnikiem pomoże? Może głupie pytanie, ale na YT widziałem jak tak naprawiali rrod ;d
 

TigraTeam

Banned
Dobra, moja konsolka się zagrzała się raz, odwinąłem, włączyłem i nadal błąd. Zagrzałem jeszcze raz i nadal błąd.
Chyba ją rozkręcę i zrobię jakiś reflow albo coś takiego.

Podgrzanie radiatora GPU palnikiem pomoże? Może głupie pytanie, ale na YT widziałem jak tak naprawiali rrod ;d
może pomoże na pare dni :emmersed:
 

miszu

Świeżak
Świeżak
Jak pomoże na parę dni to super ;d
W tym tygodniu mam dostać sprawnego xboxa :D
Więc bym się nie nudził te kilka dni ;d

Dobra, znów zdam relacje po tym podgrzaniu, tylko jeszcze nie wiem, czy nagrzewać palnikiem czy "suszarką na gorące powietrze".
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Kto nie boi się otworzyć konsoli a ma rroda niech poczyta te artykuły: Wszystko o XBOX-360 TUNING ,NAPRAWA ITD. - ZAPOBIEGANIE RROD
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
Jak pomoże na parę dni to super ;d
W tym tygodniu mam dostać sprawnego xboxa :D
Więc bym się nie nudził te kilka dni ;d

Dobra, znów zdam relacje po tym podgrzaniu, tylko jeszcze nie wiem, czy nagrzewać palnikiem czy "suszarką na gorące powietrze".
Najpierw zrób suszarką, widze że na tej konsoli Ci nie zależy to jak nie pomoże suszarka, grzej palnikiem ;>
 

miszu

Świeżak
Świeżak
Ta "super suszarka" nie pomogła.
Palnikiem? To jutro, dziś niedziela, po garażach nie będę chodził.
Jakieś propozycje co mogę jeszcze spróbować zrobić?

PS: Dziś wcześniej wygrzałem całą płytę tą suszarką, wymieniłem pastę i xclampy na sróbki.
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Ta "super suszarka" nie pomogła.
Palnikiem? To jutro, dziś niedziela, po garażach nie będę chodził.
Jakieś propozycje co mogę jeszcze spróbować zrobić?

PS: Dziś wcześniej wygrzałem całą płytę tą suszarką, wymieniłem pastę i xclampy na sróbki.
Spróbuj tego: Wszystko o XBOX-360 TUNING ,NAPRAWA ITD. - X&L 3 RROD FIX
 

MasterBarti

Użytkownik
Użytkownik
Dużo lepszym wyjściem od palnika i suszarki będzie piekarnik ustawiony na 190*C. Wrzuć tam tylko płytę główną na max 8min, z zdjętymi radiatorami z GPU, CPU, odsłoniętym ramem a zasłoniętą jakąś folią aluminiową, jak największą ilością pozostałych elementów typu kondensatory, gniazda, itp.
 

Do góry Bottom