RROD naprawa

kwasiu

Świeżak
Świeżak
Witam,
kupiłem na allegro xboxa 360, dostałem go tydzień temu w piątek, podłączyłem go wszystko fajnie śmigało, pograłem max 2h i wyjechałem na tydzień, dziś próbuje odpalić konsole, a tam RROD z kodem 0020. Czy jest możliwe, że poprzedni właściciel naprawiał konsole jakimiś domowymi sposobami i konsola znów się rozleciała? Jak to możliwe, że nie włączana konsola się popsuła? Czy to może być efekt przestawiania/odłączania albo spowodowane jakimś przepięciem? Możecie polecić jakiś serwis który naprawia tego typu usterki w tani i profesjonalny sposób? Najlepiej jak by to były firmy ze śląska.
 

Dogg

Użytkownik
Użytkownik
Falcon, czy Jasper? Jeśli Falcon to RROD jest bardzo prawdopodobny i nawet jak naprawisz to możesz mieć drugi raz to samo, nieważne czy w serwisie, czy domowymi sposobami. Ja miałem RROD'a od X'a postawionego blisko metalowego DVD (!) i od postawienia go w jakiejś szafce, to też sprawdź. Na Śląsku na pewno jest gdzieś serwis. Poszukaj na Allegro/Google
 

dodo121_PL

Użytkownik
Użytkownik
Możliwe że poprzedni własciciel naprawiał ją domowymi sposobami, ale nie wykluczone że wszystko było ok, poprostu rrod może wyskoczyć w każdej konsoli nie zależnie czy naprawianej czy nie. Co do serwisu do odsyłam do allegro, są firmy które się ogłaszają.

Tutaj masz serwisy: http://www.allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=xbox+naprawa&price_from=&price_to=&postcode_enabled=0&state=12&distance=1&postcode=&city=&buy=0&listing=0&listing_sel=2&listing_interval=7&view=gtext&order=t&clear_cookie=0&change_view=Pokaż
 

Dogg

Użytkownik
Użytkownik

kwasiu

Świeżak
Świeżak
Niestety to jest jeszcze jest Zephyr, teraz mi się wydaje, że strasznie umoczyłem. Trzeba było dozbierać i kupić coś lepszego... Czyli jak sobie owine ręcznikami i go zagrzeje (jeśli zadziała) to będzie tak samo dobrze jak go odeśle do serwisu??? Stał przez tydzień obok ps2, takie rzeczy mogą mieć na niego wpływ?
Dziekuje wszystkim za bardzo szybko odpowiedz. :) Z tymi serwisami chodziło mi o to, żeby to nie były jakieś serwisy które stosują sposoby z youtube, tylko żeby na prawde się coś na tym znali.
 

x-sauber

Użytkownik
Użytkownik
Niestety to jest jeszcze jest Zephyr, teraz mi się wydaje, że strasznie umoczyłem. Trzeba było dozbierać i kupić coś lepszego... Czyli jak sobie owine ręcznikami i go zagrzeje (jeśli zadziała) to będzie tak samo dobrze jak go odeśle do serwisu??? Stał przez tydzień obok ps2, takie rzeczy mogą mieć na niego wpływ?
Dziekuje wszystkim za bardzo szybko odpowiedz. :) Z tymi serwisami chodziło mi o to, żeby to nie były jakieś serwisy które stosują sposoby z youtube, tylko żeby na prawde się coś na tym znali.
Nie da rady go oddać gościowi?
 

Dogg

Użytkownik
Użytkownik
Ja jak miałem X'a obok metalowego DVD to po 15 min. grania wywalało mi RROD'a poczytałem instrukcję, wywaliłem DVD i wszystko było sprawne (mam Falcon'a 2 lata), ale jeśli odstawiłeś PS2 i dalej RROD to nie jest to wina Plejki. No faktycznie mogłeś poczytać i kupić Jaspera ;d, teraz już będziesz miał tego RROD'a. Nawet jak naprawisz to później się rozwali. Jeszcze tak z ciekawości, ile za niego dałeś? ;d
 

x-sauber

Użytkownik
Użytkownik
Przepraszam za post pod postem ale nawet jakby stał koło ps3 czy też mikrofalówki kuchenki gazowej czy też coomodore to to nie maiło wpływu na roda.
 

Dogg

Użytkownik
Użytkownik
No dla mnie DVD miało. Było metalowe i jak je wywaliłem to pomogło...
 

x-sauber

Użytkownik
Użytkownik
No dla mnie DVD miało. Było metalowe i jak je wywaliłem to pomogło...
To był czysty przypadek. Chyba że masz na to jakąś teorie?
 

Dogg

Użytkownik
Użytkownik
Przeczytałem instrukcję i tam pisało, że nie można stawiać konsoli obok metalowych rzeczy, lub z magnesem czy coś takiego. Odstawiłem DVD i wszystko zaczęło działać.
 

Abaddone`

Użytkownik
Użytkownik
wakacje sa i same sie x`y palą. ;)
 

x-sauber

Użytkownik
Użytkownik
Przeczytałem instrukcję i tam pisało, że nie można stawiać konsoli obok metalowych rzeczy, lub z magnesem czy coś takiego. Odstawiłem DVD i wszystko zaczęło działać.
Konsoli musisz zapewnić odpowiednia cylkuracje powietrza. Jedynie ze wzgledu na hdd nie stawiałbym jej na głośniku kolumnie itd. Ludzie mają konsole na stojakach zaraz pod lcd zawieszone na ścianie i nic się nie dzieje a stojaki są metalowe.
 

Dogg

Użytkownik
Użytkownik
To już sam nie wiem ;d Nie róbmy OffTop'u.
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
zawsze masz 2 tygodnie na zwrot kupujac na allegro, nawet jak ktos w aukcji napisal ze nie przyjmuje zwtotow.
 

kwasiu

Świeżak
Świeżak
Koło ps2 stała, ale nie włączana. Miejsza o to mam zamiar wywalić go w cholere i już więcej nie ryzykować :) Dałem z nią niecałe 400 zł. Myślicie, że opłaca się ją zwracać czy już to olać i naprawić za stówke? Wiecie jak jest z częstotliwością psucia się tego typu xboxów? Głupio by było zapłacić za naprawę i za miesiąc znów ją musieć naprawiac...
 

x-sauber

Użytkownik
Użytkownik
zawsze masz 2 tygodnie na zwrot kupujac na allegro, nawet jak ktos w aukcji napisal ze nie przyjmuje zwtotow.
I o to właśnie mi chodziło. Naprawiać się jej na pewno nie opłaca.
 

kwasiu

Świeżak
Świeżak
Wie ktoś może jak się załatwia takie sprawy? Nigdy czegoś takiego nie robiłem.
 

Daner0

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Domowe naprawy a reflow w serwisie to rozne rzeczy. Koc w ogole nie pomorze, jak sie konsola raz wiecej odpali to czysty przypadek. Xclump moze pomoc jesli wczesniej nie byl robiony ale to tylko jednorazowo i na krotko. Reflow pomoze na znacznie dluzszy czas choc to tez zalezy co bylo wczesniej robione w konsoli. Najlepiej oddac do serwisu, dowiesz sie co bylo grane, jak nic zlego to po reflow sobie dalej pouzywasz a jak jakies cyrki z xclumpami to poprostu sprzedasz bez ryzyka. Kazdy kto kupi i tak bedzie wiedzial ze za pare miesiecy moze byc znowu rod bo to w koncu zephyr i niczego wiecej od niego oczekiwac nie mozna.

Polecam ten serwis ze śląska:
! Naprawa Serwis xbox_360 Gwarancja 6mc !!! RYBNIK (1078090330) - Aukcje internetowe Allegro
 

Do góry Bottom