Stop piraceniu i przeróbkom na forum.

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

szamanxd

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Przeglądając inne duże fora o tematyce konsolowej/growej/komputerowej natknąłem się na bardzo ciekawe zjawisko, a mianowicie tępienie piractwa. Postanowiłem więc napisać mały apel do administracji forum. Główną moją (i nie tylko, zapewne znajdzie się wiele oddanych forum użytkowników, którzy popierają moje zdanie) prośbą jest pozbycie się piractwa w każdej postaci z forum.

Biorąc pod uwagę, że niniejsze forum znajduje się na pierwszym miejscu w wyszukiwarce Google w swojej kategorii oraz jest największym o tej tematyce w Polsce (co możemy zauważyć patrząc chociażby na tytuł strony) pozwolę sobie porównać je do innych for/portali o podobnym statusie.

Komu nic nie mówi nazwa "CD-Action"? Największy magazyn o grach w Polsce, doceniony przez rzeszę fanów. Jak przystało na dzisiejsze standardy posiada on swoją stronę, oraz forum, które posiada dziesiątki (jak nie setki!) użytkowników, do tego w pełni aktywnych. A w regulaminie wyraźnie zaznaczony jest stosunek do piractwa i jak tylko pirata wyczają - dostaje nagrodę w postaci permanentnego bana.

Kolejnym, tym razem bliższym nam przykładem, może być strona PS3Site. Ani jednego słowa o piractwie (które de facto na PS3 nie występuje, ale na PS2, PSX oraz PSP owszem). Istnieje również wiele mniej znanych portali o tematyce stricte konsolowej, które można długo wymieniać i chwalić za postawę, i stosunek do zjawiska piractwa.

Znacie portal Gry-Online? Oczywiście, największy w Polsce portal o grach na każdą platformę. Widzieliście kiedyś na forum lub w komentarzach tematy o nielegalnych kopiach gier, przerabianiu konsol itp? Możliwe, że się zdarzyło, ale mieliście szczęście, bo takie tematy nie maja racji bytu przez więcej niż 5 minut. Forum magazynu PC-Format, Chip, każde duże forum o tematyce czy to konsolowej, czy to growej, czy nawet komputerowej lub IT. Przykłady można mnożyć.

Głównym celem tego posta jest przekonanie administracji do zmian. Jakich? Usunięcia wszystkich tematów dot. przeróbki, downloadu, usunięcie części użytkowników (wiadomej części). Dodatkowo karanie piratów i postów o tej tematyce. Mam nadzieję, że w regulaminie pojawi się zapis o zakazie piractwa, namawiania do niego oraz podawania linków itp.

Xboxforum.pl to największe forum w Polsce, odwiedzane przez mnóstwo ludzi. Dajmy więc przykład innym, walczmy z piractwem. Faktem jest, że są to bardzo radykalne kroki, które narażą forum na stratę dużej części użytkowników, ale wtedy zostaną tylko aktywni, w jakiś sposób z forum związani, prawdziwi. Po co nam tutaj "pijawki", które tylko siedzą i patrzą co nowego można ściągnąć, jak przerobić konsolę i zapomnieć. Dodatkowo takie kroki mogą otworzyć duże możliwości współpracy z innymi portalami, jak wyżej wymienione i przyczynić się do rozrostu strony. Może uda się też "nawrócić" część użytkowników, skoro jest to największe forum w Polsce, to może uda się w naszym kraju choć w niewielkim stopniu ograniczyć piractwo na X360, co byłoby ogromnym sukcesem. Być może zauważy to Microsoft i wreszcie podejmie jakieś kroki co do XBL w Polsce (dobra, przesadziłem trochę może, ale każdy argument dobry .).

Mam nadzieję, że moja prośba zostanie pozytywnie rozpatrzona i uda nam się dołożyć chociaż malutką cegiełkę w walce z piractwem. Jeśli jesteśmy prawdziwymi graczami, walczmy z tym! Pozdrawiam!
 
L

livingfear

Guest
Wszelkie pliki uzyskane za pomocą informacji zawartych na forum (a mających charakter wyłącznie edukacyjny,zmierzający do poznania działania konsoli xbox, xbox 360), należy niezwłocznie skasować, gdyż ich posiadanie i rozpowszechnianie stanowi przestępstwo. W razie stwierdzenia przypadków naruszania prawa przez użytkowników, zostaną oni niezwłocznie pozbawieni dostępu do forum.


Jak Cię razi założenie forum, to nie twoje miejsce tutaj.
Ludzie mają prawo wiedzieć wszystko o swojej konsoli i
nie żyć w ''komunie'',gdzie nie można było wypowiadać sie publicznie
o rzeczach nie wygodnych.
Widzę,że jesteś pewnie z tych z Rządu co chcą cenzurować sieć....?
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Przemyślimy propozycje. Temat zamykam, aby nie pojawiła się zbędna dyskusja.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom