[Tutorial] Flash Lite-0n v3 [83850cV2/93450c]

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
Jest nowa ,prostsza,szybsza metoda na DUMP keya z wszystkich liteonów - PMT HACK




http://xboxforum.pl/firmware-napedow-f160/%5Btutorial%5D-pmt-hack-odczyt-klucza-z-wszystkich-liteon%D3w-89475.html




Witam,tutorial jak przerobić napęd lite-on v3 przy użyciu Maximus Vampire i Xecuter Probe v2.


// TUTORIAL jest przeznaczony dla osób ,które mają jakiś SKILL w lutowaniu/cięciu.Jakiś najmniejszy błąd może spowodować trwałe uszkodzenie PCB a co za tym idzie tracisz KLUCZ i konsola nie będzie czytać gier !!! Robisz na własne ryzyko, TUTORIAL jest z założenia pisany dla osób które mają jakieś doświadczenie z flashowaniem ,a totalnym NOOB'om odradzam ten sposób przeróbki /wysokie prawdopodobieństwo,ze coś się uszkodzi.Pozdrawiam //

A więc co potrzebne:

* Napęd Lite-on z fw 83850c v2/93450c
* Komputer z SATA/karta SATA
* Maximus Vampire Lub Xecuter Probe v2
* Lutownica + cyna
* Nożyk do przecięcia ścieżek
* Dużo precyzji i cierpliwości

1.Przygotowanie napędu :

Wykręcamy napęd z konsoli.Następnie zdejmujemy pokrywę napędu odkręcając te 4 śrubki :


Następnie odpinamy te 3 tasiemki od lasera i reszty mechaniki (to są zatrzaski,trzeba je delikatnie odpiąć chwytając za plastikowe rogi i wysuwając je do siebie) oraz odkręcić 2 małe śrubki trzymające PCB.


Gdy to zrobimy,

przechodzimy do pkt 2.

2. Trzy cięcia i budowa mostka:

Musimy precyzyjnie zrobić 3 cięcia [screen].Piłujemy nożykiem,aż będzie widoczne przeciecie.Następnie skrobiemy farbe z 2 stron gdzie zrobimy mostek.[niebieskie punkty na screenie].

Teraz przylutowujemy kabelek w te nasze 2 punkty i powinismy otrzymac coś takiego :D // może nie wykonane podręcznikowo ,ale wbrew pozorom dobrze się trzyma i przewodzi :D


Gdy zrobiliśmy to prawidłowo możemy przystąpić do operacji zczytania FW.

3.Odczyt FW

Podpinamy nasz wynalazek pod PC i xtractora/ck3 itp


1.Włączamy PC i jungleflasher (jezeli masz karte na chpsecie VIA najpierw usun plik viaraid.sys lub vsmraid.sys lub viamrx64.sys z c:.WINDOWS.SYSTEM32.DRIVERS.) i zresetuj ponownie komputer ,bo jungleflasher bedzie się zawieszał !

2.Przechodzimy do zakładki MTK FLASH 32 (napęd musi być wyłączony!!!)
Klikamy INTRO/DEVICE ID ,wyskoczy komuikat i wybieramy YES (teraz mamy około 60 sekund na przyłożenie vampire/probe v2 i zczytanie FW)


Po tym przykładamy Vampire/Probe v2 do pinu 101 i 3,3v[obojętnie który wybierzemy pin 3,3v] // Jak odwrotnie przyłożysz to spalisz UKŁAD !!!



Gdy mamy przyłożony już Vampire/Probe v2 trzymamy guzik VENDOR MODE (na Vampire i probe v2) i włączamy napęd.Trzymamy guzik VENDOR mode przez 2 sekundy i puszczamy ,powinna zgasić się niebieska dioda ,trzymamy tak dalej , powinniśmy zobaczyć coś takiego :



Cały czas trzymamy Vampire/Probe v2 aż zaczytamy wszystkie 4 BANKI FW !!! Powinno wyskoczyć okno dialogowe z zapytaniem ,gdzie zapisać nasz OFW firmware.


Teraz mamy na dysku już OFW naszego lite-ona,przygotowywujemy iXtreme LT (odpowiednio dla wersji 83850c v2 i 93450c) bazując na naszym pliku, rekonstruujemy ścieżki napędu (łączymy je cyną) i flash-ujemy napęd pod DOSFLASHEM lub Jungleflaserem (tak samo jak w przypadku zwykłego Lite-ona).

Żeby się nie powtarzać , resztę robimy tak samo jak na tym http://xboxforum.pl/firmware-napedow-f160/flash-lite-jungleflasher-dosflash-9472.html tutorialu zaczynając od screena 10 a następnie od sekcji Wgrywanie Firmware. Pozdrawiam
 

Blackburn

Użytkownik
Użytkownik
Powiedz tylko co ma się świecic w którym momencie na xecutorze.
Po kolei co włączamy i wyłączamy w którym momencie.
Chodzi mi kiedy odpalić ON/OFF SWITCH itp.
 

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
wszystko podpinasz tak jak wyzej.Jak masz włączony jungleflasher wysyłasz INTRO/DEVICE ID (napęd jest cały czas wyłączony).Po kliknieciu w guzik wyskoczy okno ze RE SEND Command itp bierzesz YES i teraz masz 60 sekund na zczytanie flasha.Przykładasz Vampire (trzymasz guzik VENDOR MODE) i trzymając włączasz xtractor/napęd ,zaświeci się niebieska i zółta dioda w xtractorze,trzymasz vendor mode przez 2-3 sekundy i puszczasz guzik,ale dalej trzymasz vampire.Wtedy na ekranie powinno wyskoczyć,ze znalazło serial data flash with status 0x72.Klikasz READ i zczytujesz (dalej trzymając vampire -tylko zółta dioda).Ponizej wrzucam filmik

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=17sGcbueJ5g&feature=player_embeddedor[/YOUTUBE]
 

wezyk20

Użytkownik
Użytkownik
Na pewno trzeba zrobic mostek? Na filmiku nie widac żeby był konieczny. Czy znacie datę wyjścia probe 2?
 

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
duzlo łatwiej jest zrobic mostek niż wyciac pin 101.Duzo ludzi ma potem problemy z poskładaniem tego do kupy.Łatwiej jest robic tym obejsciem
 

FNW

Użytkownik
Użytkownik
Ja chyba właśnie przez brak widocznego mostku (na "oryginalnym" filmie instruktażowym) uwaliłem napęd :mad: Nie chciało mi pokazać statutu 0x72 a ja mieliłem i kombinowałem - teraz mimo wykonania wszystkiego jak w tym opisie dalej brak statutu 0x72 - no jedynie, że coś z konfiguracją kompa jest nie halo, ale wcześniej na podobnej konfiguracji wcześniejsze napędy robiłem bez problemu (płyta główna intela na chipsecie P35 - nie VIA).
 

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
Przeczyść PIN 101 i 3,3V (u mnie po piłowaniu troche mi sie zasyfiły i wiertelkiem je oczysciłem).

Rada dla ciebie ,abyś podłączył inny napęd i zobaczył,na jakim dokładnie porcie wykrywa ci napęd,potem ustaw ten port jak będziesz sczytywał FW.Domyślnie Jungleflasher w tej konfiguracji ustawia na 1 z listy ,a nie jak w przypadku zwykłych napędów.

PS: wykrył kość i nie możesz zmienić statusu na 72 czy wogle nic nie widzi??
 

Blackburn

Użytkownik
Użytkownik
o co chodzi z tym widocznym mostkiem ?
to zeby dobrze to zrobić w końcu mam robić tak samo jak w poradniku alkoholika czy tak jak na filmiku bo już się pogubiłem.
 

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
Na ponizszym obrazku masz 2 opcje

żółta jak w moim poradniku
czerwona jak na filmiku (nie możesz przeciąć ściezki tylko wyciąć PIN 101)

200% łatwiej i szybciej zrobisz metodę na żółto



PS: Pamietej,ze przed flashem trzeba wszystko polutować jak było na początku
 

Blackburn

Użytkownik
Użytkownik
tak ,to wszystko wiem ;p
nie mogłęm tylko połapać się z cięciem tych ścieżek ,rozumiem że ten kabelek do łączenia tych 2óch przecięć to może być jakikolwiek?
czy to jakiś specjlany potrzebny do tego ?
i ten kabelek mam rozumieć po zczytaniu klucza również trzeba odłączyć czy ma on pozostać ?
 

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
normalny kabel :D najlepiej jakiś cienki bo ścieżki są małe
 

Blackburn

Użytkownik
Użytkownik
oki
tylko kabel ma pozostać czy trzeb go po udanym zczytaniu klucza odlutować ?
i chyba zdrapanej farby jakos 'rekonstruowac' nie trzeba ? :D
 

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
Jak zczytasz KLUCZ to potem musisz przywrócić PCB do orginalnego stanu ,rekonstruowac można poprzez dolutowanie drugiego kabelka do PIN 101 + do kabelka zóltego na screenie 2 posty wyzej lub wszystko odlutować i połaczyc cyna
 

adam372

Użytkownik
Użytkownik
Jak dla mnie, to wszystko cyną połączyć jest najlepszym rozwiązaniem. Chyba że przecięcia ścieżek masz szerokie jak drzwi od stodoły :D
 

Blackburn

Użytkownik
Użytkownik
myśle że polutowanie tego spowrotem będzie najlepszym rozwiązaniem.
nurtuje mnie jednak jeszcze jedno jeżeli zetrę farbę i przylutuje w to miejsce kabelki,po operacji je rozłącze to to miejsce ztarte muszę również cyną przylutować,sory że takie głupie pytania ale wiadomo to precyzyjna robota. z poprzednimi litkami dałem rade więc i z tym sobie poradze :) tylko potrzeba mi kilka rad ,i tak juz sporo się wyjaśniło
 

FNW

Użytkownik
Użytkownik
myśle że polutowanie tego spowrotem będzie najlepszym rozwiązaniem.
nurtuje mnie jednak jeszcze jedno jeżeli zetrę farbę i przylutuje w to miejsce kabelki,po operacji je rozłącze to to miejsce ztarte muszę również cyną przylutować,sory że takie głupie pytania ale wiadomo to precyzyjna robota. z poprzednimi litkami dałem rade więc i z tym sobie poradze :) tylko potrzeba mi kilka rad ,i tak juz sporo się wyjaśniło
Ścierasz tylko emalię zabezpieczającą płytkę drukowaną (ścieżki) z góry. Jeśli połączyłeś ścieżki tak żeby było przewodzenie - emalią (farbą) nie musisz się przejmować. Podsumowując - tam gdzie było cięcie połącz cyną (zlutuj) i po temacie.
 

FNW

Użytkownik
Użytkownik
Przeczyść PIN 101 i 3,3V (u mnie po piłowaniu troche mi sie zasyfiły i wiertelkiem je oczysciłem).

Rada dla ciebie ,abyś podłączył inny napęd i zobaczył,na jakim dokładnie porcie wykrywa ci napęd,potem ustaw ten port jak będziesz sczytywał FW.Domyślnie Jungleflasher w tej konfiguracji ustawia na 1 z listy ,a nie jak w przypadku zwykłych napędów.

PS: wykrył kość i nie możesz zmienić statusu na 72 czy wogle nic nie widzi??
dzięki za zainteresowanie Alkoholik - Twoje rady są oczywiście cenne - sam wcześniej zrobiłem tak sam a później dla pewności jeszcze punkty cyną poprawiłem. Port jest na 100% prawidłowy. W końcu udało mi się zrobić ale dalej nie wiem w czym problem - udało się z czytać co któryś raz i dopiero jak (może to ma znaczenie) okleiłem Vampire do samego dołu taśmą izolacyjną ... - zauważyłem, że wcześniej po przyłożeniu palca i bez włączonego zasilania Xecuter-a dioda lekko się żarzyła na Vampire (ładunki z mojego ciała). Druga uwaga - udawało mi się z czytać tylko w momencie gdy włączyłem Xecutera bezpośrednio po kliknięciu na INTRO/DEVICE ID a nie dopiero po potwierdzeniu - YES. Próbowałem jeszcze kilka razy po z czytaniu klucza dojść w czym problem ale w końcu się poddałem i wgrałem firmware.
 

Blackburn

Użytkownik
Użytkownik
Ankoholik powiedz co w wypadku jeżeli chciałbym robić to przez DOS ?
wystatczy bootowalny PD z liteon erase ?
czy nie będzie wtedy trzeba uzywać vampira ?
wystarczy tylko lutowanie ?
 

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
co robic przez dos? read czy write ?

Zawsze bedziesz musiał uzywac vampire aby uzystac status x72
 

Blackburn

Użytkownik
Użytkownik
chodzi mi o read

czy ten zestaw się nada?
http://allegro.pl/item943048393_hit_xtractor_pro_vampire_liteon_93450_83850_gw.html

i jeszcze do tego takie pytanie jeżeli będe chciał tego użyć do liteona 74*** to bede musiał zamienić poprostu Vampire na Spear tak ?
 

Do góry Bottom