wpływ xbox'a na inną elektronikę w domu.

oliho

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam,
Pierwszy post na forum ,a zatem CZEŚĆ !
przechodzę do meritum:
Czy ktoś z was spotkał się z taką sytuacją ,że włączony xbox w jakiś sposób wpływał na inny sprzęt elektroniczny ,który jest w jego pobliżu ?
Moja historia:
Jakiś tydzień temu kupiłem xboxa360slim i oczywiście od razu podłaczyłem : konsola do tv za pomocą hdmi prolink , dźwięk do amplitunera onkyo za pomocą kabla optycznego . w dniu wczorajszym zauważyłem ,że podczas grania amlituner sam zaczął się podgłaszać...myślałem ,że to coś z pilotem jest nie tak ( logitech harmony one) ,więc wyjąłem z nigo baterie ,ale nadal było to samo.
po zakończonym graniu postanowilem jeszcze ściągnąć jakieś demko ,a całość przełączyłem na oglądanie tv. W tym czasie konsola co jakiś czas "mrugała" diodą on/off co zapewne sygnalizuje pobieranie pliku z sieci.
W czasie tego procesu znów powtórzyła się historia z głośnością - ampli sam się wykręcił na max.
po zakończonym pobieraniu , gdy konsola wyłaczyła się zupełnie , problem zniknął zupełnie .

Mieliście tak ? Da się to w jakiś sposób naprawić ?
 

ARCZi2005

Użytkownik
Użytkownik
A internet łączy się jak ?? bezprzewodowo ??
 

oliho

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Do konsoli mam podpięty kabel ,ale powiem szczerze nie sprawdzałem czy wifi w konsoli jest wyłączone . Jak to sprawdzić ?
 

ARCZi2005

Użytkownik
Użytkownik
a konsola blisko stoi od wzmacniacza ?? postaw ją dalej zobacz.
 

majster323

Użytkownik
Użytkownik
O ile mnie pamięć nie myli to na forum był już jeden podobny temat czyli nie byłby to odosobniony przypadek... Spróbuj odpiąć kabel optyczny podczas oglądania TV i obserwuj zachowanie potencjometru głośności, może tu jest coś nie tak.
Może akurat, w co trochę mi się nie chce wierzyć, konsola generuje takie pole elektromagnetyczne które powoduje powstanie takiego sygnału, który powoduje podgłaśnianie wzmacniacza.
Ogólnie ciekawy przypadek, daj znać jak rozwiążesz problem.
 

Zorin

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: wpływ xbox'a na inną elektronikę w domu.

Hehe spoko ja mam inny przypadek. Mam w pokoju antene pokojawa do DVBT i jak nie dziala xbox to jest wszystko oki sila sygnalu 97% a jak wlacze xboxa to spada do 34%, a jak sasiad wlacza xboxa to tez sila sygnalu tv spada ale da sie ogladac. Sa wogole jakies tlumiki tych zaklocen ?

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Odp: wpływ xbox'a na inną elektronikę w domu.

Hehe spoko ja mam inny przypadek. Mam w pokoju antene pokojawa do DVBT i jak nie dziala xbox to jest wszystko oki sila sygnalu 97% a jak wlacze xboxa to spada do 34%, a jak sasiad wlacza xboxa to tez sila sygnalu tv spada ale da sie ogladac. Sa wogole jakies tlumiki tych zaklocen ?

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2
Owiń go folia aluminiową ;). Zmien na antene zew, i przewód daleko od konsoli. Wystarczy zadzwonic z telefonu kom kikq metrow od anteny sygnal spadnje drastycznie

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk
 

Zorin

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: wpływ xbox'a na inną elektronikę w domu.

Ale jak owine folia to sie zagotuje xbox. Anteny zewnetrznej nie moge dac bo w bloku mieszkam( nie tyle nie moge co niechcem bo brzydko wyglada i balkon mam 1mx1m )

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Odp: wpływ xbox'a na inną elektronikę w domu.

Ugotujesz, ale obraz będzie, cos za coś. :p nie sadzilem, ze odbierzesz to na poważnie

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk
 

ARCZi2005

Użytkownik
Użytkownik
~akir bo będziesz miał xboxa na sumieniu :p
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Odp: wpływ xbox'a na inną elektronikę w domu.

~akir bo będziesz miał xboxa na sumieniu :p
Nic mu nie,będzie wyłączy się konsola tylko.

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk
 

Do góry Bottom