xbox topi plyty?

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

dawid000

Banned
Użytkownik
dzis przyniosl listonosz modern warfare 2
moj 1 orginal na xboxa
wkladam do napedu gram i jak skoncze grac to wyjmuje
ale przed kilkoma minutami zauwazylem ze powierzchnia zapisu plyty jest "pofalowana"
poprostu faluje jak sie rusza nia, po kilku min od wyjecia z napedu przestaje

czy to normalne? czy plyty orginalow sa tak tandetne ze sie "topia"?
 

Centek

Użytkownik
Użytkownik
Pierwsze słyszę o takim przypadku... ja bym oddał X do serwisu albo sprawdził na innej grze, czy tak jest... jedyne co wiem to tyle, że NIE POWINNO tak być...
 

zary

Użytkownik
Użytkownik
Zdecydowanie płyta oryginalna nie powinna taka być. Może wina x boxa, lub niestety trafiłeś na jakiś ,,słaby'' oryginał
 

tony.sanchero

Użytkownik
Użytkownik
Sprawdź, czy sprawa dzieje się tylko na tej grze.
 

dragunov

Świeżak
Świeżak
Pograj dłużej i po wyjęciu płyty sprawdź jej temperaturę (dotykając ją od strony nadruku).
W mojej konsoli po dłuższej grze płyty są dość mocno nagrzane i też nie mam pewności czy tak powinno być.
 

Floyd

Użytkownik
Użytkownik
Nagrzane to każda płyta może być, trzeba pamiętać że płyta wytrzymuje dość duże temperatury.

Moim zdaniem płytka jest kiepskiej jakości. Zgraj ją na dysk jak możliwość i graj z dysku!
 

lasek

Użytkownik
Użytkownik
Skoro to oryginał, a płyta rzeczywiscie okazala sie zlej jakosci ja bym poszedl do sklepu w ktorym kupilem gre i zadal reklamacji ;)
 

adidas2009

Użytkownik
Użytkownik
Wszystkie tak maja, widac ze malo osob tutaj gra na oryginalach, sprawdzilem wlasnie 3 gry i wszystkie maja takie fale ;).
 

Floyd

Użytkownik
Użytkownik
Wszystkie tak maja, widac ze malo osob tutaj gra na oryginalach, sprawdzilem wlasnie 3 gry i wszystkie maja takie fale ;).
To co kopie lepsze?! Mam płyty oryginalne, ale nigdy płyta mi się nie falowała =).
 

fazarro

Użytkownik
Użytkownik
oryginaly z tego co wiem sa tloczone a nie nagrywane
to moze dawac zludzenie "falowania"

"tak mi sie wydaje" :DD
 

peja101

Banned
tak. Orginalne gry się tłoczy, a nie nagrywa. falowanie jest tylko złudzeniem optycznym. Jeżeli płyta by się topiła to, by się rozpuściła cała, a Ciebie by poparzyła.
 

AOK#MazuR

Banned
Takich pseudo oryginalnych gier jest mnóstwo na allegro. :(
 

16_lukasz

Świeżak
Świeżak
ciekawe to jest bo grałem pare razy an orginałach a nie zauważyłem takiego czegos. Jedynie co mi sie stało to kiedys grałem na kopi i wpewnym momencie pokazał mi sie napis włoz plyte. wykladam ją z x'a a ona przerysowana cala na okolo plyty jak mysclicie czy cos jest z napedem czy co ? tylko raz mi sie stało ale boje sie ze znowu sie tak zrobi jeszcze na orginale i bd mial ładna lipe
 

claudii

Użytkownik
Użytkownik
@up
zapewne miałeś kiepska płytę, albo była wcześniej naruszoną i pod wpływem temperatury poleciała dalej.
 

HunterPL

Banned
ciekawe to jest bo grałem pare razy an orginałach a nie zauważyłem takiego czegos. Jedynie co mi sie stało to kiedys grałem na kopi i wpewnym momencie pokazał mi sie napis włoz plyte. wykladam ją z x'a a ona przerysowana cala na okolo plyty jak mysclicie czy cos jest z napedem czy co ? tylko raz mi sie stało ale boje sie ze znowu sie tak zrobi jeszcze na orginale i bd mial ładna lipe
ja tak miałem w GTA IV jak którąs tam misje robiłem i 4 raz mnie zabili i uderzyłem pięścią w biurko xbox podskoczył płyta się porysowała :D
 

siomal

Użytkownik
Użytkownik
Nie przejmuj się tym falowaniem. Jak gra działa, a płyta po wyciągnięciu z napędu nie parzy w palce (czego pewnie nie robi skoro o tym nie napisałeś) to nie ma się czym przejmować. Niektóre płyty DVD tak mają.
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
Mam oryginalne gry i na żadnej z nich takiego czegoś nie zauważyłem :)
 

fazarro

Użytkownik
Użytkownik
ciekawe to jest bo grałem pare razy an orginałach a nie zauważyłem takiego czegos. Jedynie co mi sie stało to kiedys grałem na kopi i wpewnym momencie pokazał mi sie napis włoz plyte. wykladam ją z x'a a ona przerysowana cala na okolo plyty jak mysclicie czy cos jest z napedem czy co ? tylko raz mi sie stało ale boje sie ze znowu sie tak zrobi jeszcze na orginale i bd mial ładna lipe
moze naped nie "hamuje" ci plyt i krecaca sie plyte zrzuca na tacke co powoduje rysy
kolega 3 lata temu kupil x'a + PES2006 z wlasnie takim napedem
wymienili mu dwie gierki i naped
 

raper54

Użytkownik
Użytkownik
Mam oryginalną gre fifa 09 i efekt falowania tak jak ktos juz napisał wczesniej wystepuje, ale to dlatego, ze jest tłoczona a nie wypalana.
 

errorek3

Użytkownik
Użytkownik
ciekawe to jest bo grałem pare razy an orginałach a nie zauważyłem takiego czegos. Jedynie co mi sie stało to kiedys grałem na kopi i wpewnym momencie pokazał mi sie napis włoz plyte. wykladam ją z x'a a ona przerysowana cala na okolo plyty jak mysclicie czy cos jest z napedem czy co ? tylko raz mi sie stało ale boje sie ze znowu sie tak zrobi jeszcze na orginale i bd mial ładna lipe

Mi sie tak zrobilo jak mi sie przewrocil xbox podczas grania ;p
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom