xlink kai i WIFi

Bart!

Użytkownik
Użytkownik
Witam

Mam problem ze znalezieniem konsoli poprzez XLINK KAI. Wszystko zrobiłem zgodnie z tym poradnikiem (oczywiśćie mam xboxa 360) :

1. Zarejestrowałeś konto i zaktywowałeś z otrzymanego maila?
TAK ↓
2. Czy możesz się zalogować na stronie XLink Kai: Evolution VII. Global Network Gaming. używając danych podanych w rejestracji?
TAK ↓
3. Ściągnąłeś i zainstalowałeś klienta Kai w swoim systemie?
TAK ↓
4. Konsola jest podłączona do twojej sieci lokalnej i jest skonfigurowana do obsługi sieci?
TAK ↓
5. Po uruchomieniu Kai po kliknięciu na lupę z górnego menu w drugiej pozycji "Network Reachable" ma stan YES?
TAK ↓
6. Po uruchomieniu Kaia po kliknięciu na lupę z górnego menu a następnie na ikonkę folderów poniżej uruchom konsolę i poszukaj w dowolnej grze (np.: Gear of War) lokalnych serwerów "system link". Kai pokazuje Xbox "configured successfully" / "configured retail only" ?
NIE
korzystam z routera bezprzewodowego Linksys WRT54GL i próbowałem dwa rodzaje połaczen:
1) internet do kompa za pomoca wifi -> internet do xboxa za pomoca kabla wychodzącego z routera

bo stestowaniu połaczenia wszystko wykrywa (bład przy podłaczeniu xlive ale mam bana wiec to nie dziwne).

2)internet do kompa za pomoca wifi -> internet do xboxa za pomoca kabla wychodzacego z karty sieciowej z laptopa

i tutaj to samo co w połaczeniu wyżej czyli wykrywa poprzez test w xboxie (oczywiscie właczyłem udostępnianie sieci we własciwościach)

i w ani 1 ani w 2 przypadku nie może wykryć mi konsoli jak właczam jakaś gre co wykorzystuje system link (gow2, mw2, viva pinata tip). W obu przypadkach MAC mam zmieniony na poprawny zaczynajacy sie od 00125. w obu przypadkach firewalla mam wyłaczonego dla xlinka.

ktoś wie w czym tkwi problem i powie mi jak to naprawić, proszę?
 

lkimylpbjq

Użytkownik
Użytkownik
Miałem ten sam problem , podłączyłem kabel pc-> router i od razu zaczęło działać .
 

Bart!

Użytkownik
Użytkownik
próbowałem też :D czyli kablem z routera do lapka , kablem z routera do xboxa, wciąż to samo nie widzi konsoli...

jakieś inne sugestie?
 

sajdorr

Użytkownik
Użytkownik
konsole zacznie dopiero widziec, jak wejdziesz w grze na wyszukiwanie serwerów ;)
 

Bart!

Użytkownik
Użytkownik
wiem o tym :) jak już pisałem wyżej korzystałem z 3 rożnych gier wykorzystujących system link i nic :)
 

sajdorr

Użytkownik
Użytkownik
musisz miec komputer do routera polaczony kablem
xbox do routera polaczony kablem ;d
 

Bart!

Użytkownik
Użytkownik
próbowałem też :d czyli kablem z routera do lapka , kablem z routera do xboxa, wciąż to samo nie widzi konsoli...
:p :p

próbowałem nawet połączenie mostkowe i też nic :p
 

sajdorr

Użytkownik
Użytkownik
pisze, że nie wykrywa konsoli, czy pokazuje sam adres mac ?
 

Bart!

Użytkownik
Użytkownik
w kai pisze że nie wykryto żadnej konsoli.
 

sajdorr

Użytkownik
Użytkownik
masz jakies firewalle zainstalowane ?
DHCP w routerze włączone ?
w xboxie ip ustawione na automatyczne ?
 

Bart!

Użytkownik
Użytkownik
nie, mam tylko windowsowego i dodane jest kai jako wyjątek

właczone DHCP

IP automatycznie
 

sajdorr

Użytkownik
Użytkownik
kabel normalny czy cross ?
 

Bart!

Użytkownik
Użytkownik
i taki i taki :D

scrosowanym mam kompa do routera, a normalnym xboxa do routera :)
 

Paso_holik

Użytkownik
Użytkownik
to wg mnie z kompa do routera powinieneś mieć zwykły a nie cross a x-a masz ok podłączonego
 

sajdorr

Użytkownik
Użytkownik
dokładnie tak jak paso_holik pisze ...
 

Bart!

Użytkownik
Użytkownik
kurcze , ale przecież to bez różnicy powinno być? :D

akurat mam na stanie taki i taki kabel...
 

Paso_holik

Użytkownik
Użytkownik
różnica jest bo w crossie są pozamieniane odpowiednie pary , a zwykły kabel ma tą samą kolejność par na wejściu i wyjściu. ogólnie jest zasada że przy połączeniach z routerami, switchami, itp. używa się kabli nie skrosowanych.
Cross jest używany tylko do połączenia 2 PC bezpośrednio.
 

Bart!

Użytkownik
Użytkownik
nie no ja wiem czym się różnią oba kable :)

ale i poprzez corssa i poprzez normalny łaczy sie z routerem i mój komputer i mój laptop, tak samo jest jak łacze xboxa bezpośrednio z 2 karta sieciowa w kompie. Każdą kombinacje próbowałem i zawsze działa :D wiec to raczej nie w tym rzecz....

ogólnie musi sie dać tak że podłaczam laptopa tylko za pomoca wifi, a do karty przewodowej podpinam xboxa.... tylko też mam ten 1 problem ze nie wykrywa mi xboxa... :( smutno mi :D
 

sajdorr

Użytkownik
Użytkownik
pisać tysiąć razy ... router - pc ZWYKŁYM KABLEM
router - xbox ZWYKŁYM KABLEM

już z jednym ziomkiem się głowiliśmy czemu nie wykrywa konsoli ... bo miał podłączonego kompa przez WIFI, podłączył przez kabel i odrazu wyszukało. widocznie xlinkkai ma taki kaprys.

dobrze ustawione masz siec w xboxie? wyszukuje ci siec ? w sensie, że łączy się jak dajesz testuj połączenie i wyskakuje brak komputerów.
firewalle WSZYSTKIE mas wyłączone ? nawet te na karcie sieciowej ? ;>
 

Bart!

Użytkownik
Użytkownik
no dobra to dziś skocze po kabel i wieczorem przetesuje kablami to.... tylko mi sie to nie widzi bo duży telwizor mam z 15 m od routera, którego nie moge za bardzo przestawić. ehhhh nie bede przecież pchał przez cały dom kabli :p ale mniejsza o to.

tak wszystko ustawione poprawnie, napisałem przecież w 1 poście, połączenie testuje xbox i jest gites, firewall wyłaczony, port otwarty.
 

Do góry Bottom