Zawieszanie konsoli + artefakty

Greg512

Świeżak
Świeżak
Witam
Kupiłem miesiąc temu konsole. Sprzęt miał być "igła". Kiedyś po włączeniu konsoli w xex menu, konsola wywaliła na ekran artefakty i zawiesiła się. Teraz po każdym włączeniu jest to samo, konsola pochodzi chwilkę i dostaje freeza. Czym to może być spowodowane ? Rozkręciłem konsole, i niepokoją mnie 3 punkty + krzywe kondensatory. Dorzucam zdjęcia. Jeśli po zmianie pasty termoprzewodzącej dalej będzie to samo, to czy opłaca się oddać ją do serwisu, na reballing ? Konsola ma J'Taga. Pozdrawiam

 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
 

Greg512

Świeżak
Świeżak
Na serio nic się z tym nie zrobi? :(
 

rastaman262

Banned
Użytkownik
gdzie kupiłeś konsolę
w jakimś serwisie, allegro
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
mozesz dać na serwis czemu nie....o ile ktos sie jeszcze grzebie w fatach
 

Greg512

Świeżak
Świeżak
Konsola z allegro, jest jakiś serwis co polecacie ?
 

rastaman262

Banned
Użytkownik
dostałeś na nią jaką gwarancję rozruchową
jeśli tak to domagaj się zwrotu pieniędzy
 

Greg512

Świeżak
Świeżak
Niestety gwarancji rozruchowej nie ma, a nawet jakby była na miesiąc to już minął.
 

rastaman262

Banned
Użytkownik
jeśli masz gdzieś serwis niedaleko
albo poszukaj jakiegoś na allegro

i zapytaj się czy da się z tym coś zrobić i czy będzie to opłacalne
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
podaj datę produkcji bo jak jest to Jasper to jeszcze się opłaci chociażby ze względu na Jtaga.
Jeśli Falcon albo nie daj Boże Xenon to śmietnik.
 

Greg512

Świeżak
Świeżak
2007-07-07 To jest chyba Falcon. Czyli śmietnik tak? Czy zmiana pasty + dołożenie chłodzenia nic nie da? Pasty nie zmieniłem czekam na Torx'a od kolegi.
 

mateusz145

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
u mnie to była droga do rroda 74 podobno wymiany pasty pod radiatorami pomaga ;)
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
2007-07-07 To jest chyba Falcon. Czyli śmietnik tak? Czy zmiana pasty + dołożenie chłodzenia nic nie da? Pasty nie zmieniłem czekam na Torx'a od kolegi.
Słuchaj, ja na Twoim miejscu bym i tak spróbował.
Bardziej jej już nie zaszkodzisz a możesz tylko pomóc, dużo i tak nie ryzykujesz.
 

Greg512

Świeżak
Świeżak
Witam.
Sorry że odkopuje temat, nie chciałem robić syfu na forum. Znalazłem w końcu chwile na rozkręcenie tej konsoli. Zrobiłem 2 pamiątkowe zdjęcia. Jest to strona na której znajdują się X clampy.



Domyślam się że w najlepszym przypadku serwis. Konsoli po zmianie pasty jeszcze nie uruchamiałem. Zaraz to zrobię bo skręcam to w całość dopiero. Serwis, smietnik. Ofc pytam gdyby ten problem dalej występował.
 

incubus

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Zajdź do jakiegos serwisu komputerowego gdzie grzebia w laptopkach i niech Ci ja porządnie wysmażą na piecyku aż wsio bedzie pływać ,albo wstanie albo padnie na amen kokosów Ci za to nie wezmą.Moj xenon wygrzewał sie juz cztery razy przy czym ostatni raz extremalnie (jakies układy mi poodpływały i goniłem je po płycie :) ) ale działa juz poł roku.Szkoda jtaga.
 

Sowa

Użytkownik
Użytkownik
Trąbiłem już o tym, pocinas także, E74 to uszkodzenie fizyczne układu i na nic się nie zdadzą czary-mary typu wymiana pasty (tylko i wyłącznie wymiana GPU, ewentualny reballing jest tu na krótką metę) lub podkręcenie wętylatorów bo to nie w tym rzecz. Wymiana pasty pomaga na błędy 2RROD, czyli przegrzanie.

Błędy 3rrod zasadniczo można podzielić na walnięte układy, bądź zimne luty. W drugim przypadku reballing to skuteczna naprawa.

To że po E74 i wyminianie pasty konsola wstała wynika z tego, że płyta podczas wyciągania z koszyka została ponaprężana i wszelkie przerwy mogą na krótki czas zaniknąć. To nie jest żadna naprawa.

BTW, Cześć Incubus :)
 

Greg512

Świeżak
Świeżak
Teraz mam inny problem. Konsola sie włącza kontrolki świecą normalnie na zielono ale nie ma obrazu na telewizorze. Kabel HDMI działa. Jakieś pomysły? Wyczytałem, że trzeba zrobić restart ustawień. Ale jakoś nie mogę odpalić tej konsoli z pada. Próbowałem parować na nowo ale nie chcą się sparować ;|.

edit.
Radiatory na GPU i CPU są bardzo gorące. Konsola nie loguje się.
 

incubus

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Hejka Sówko :)
 

Greg512

Świeżak
Świeżak
Jeszcze jest teraz taka sprawa. Jak konsola jest normalnie złożona, tzn napęd jest podłączony, to konsola zachowuje się tak, jakby w ogóle nie mogła się zalogować do systemu, po naciśnięciu przycisku zasilania konsola natychmiast się wyłącza. Natomiast jeżeli napęd jest odpięty, to konsola po naciśnięciu przycisku wyłącza się normalnie, tak jakby się normalnie wylogowywała z systemu i normalnie wyłączała. A, i jeszcze wentylatory strasznie dziwnie pracują, tak jakby chciały, ale nie mogły wejść na stabilne obroty.
 

Do góry Bottom