Flash Samsung/Benq - Jungleflasher

krzyqq

Banned
Witam mam pytanko.
Zrobiłem wszystko tak jak w poradniku dla napędu Samsung.
Wszystko niby po informacjach powiodło się i niby mam juz Flasha iXtreme 1.61
i dlaczego nie chodzi mi naprzykład CODMW2? Gdy włożę płytę pisze tylko Odtwórz DVD>
 

Prisonbull

Użytkownik
Użytkownik
krychol_rc jak byś uważnie przeczytał tutorial to byś nie musiał zadawać takich pytań. Skoro na takim etapie masz problemy, radzę oddać konsolę do kogoś kto zna się na przeróbkach. Przynajmniej w ten sposób niczego nie zepsujesz.

Nie zainstalujesz sterowników do płyty na chispecie VIA, skoro takiej nie masz :)
 

japanman1

Użytkownik
Użytkownik
Co powinienem zrobić by wykryło mi SATA w Windowsie?

ok. ponowna instalacja windowsa powinna pomóc. Włączyłem obsługę SATA w biosie. Zobaczymy po formacie :)
otwierasz xboxa i komputer, podpinasz napęd z xboxa kablem sata z pc do portu sata na plycie głównej. Zrób flash programem doshflash 1.8, z bootowalnego pendrive. To ci powinno pomóc
Jak wykonać flashowanie napędu Benq w Xbox 360 - Spryciarze.pl
 

krzyqq

Banned
Witam jesli sflashowalem konsolke ixtreme 1.61 tym sposobem to potrzebuję do uruchomienia COD MW 2 Activation disc ?
Prosze o odpowiedz
 

witekkozinski

Świeżak
Świeżak
Jesli masz wgrane 1.61 to juz niemusisz uzywac activate.iso wkoncu ten firmware daje wlasnie ta opcje grania na wave4 bez uzywania activate.iso i wlasciwie tylko tym się rozni od wersji 1.6 :p
 

malutki123

Świeżak
Świeżak
Problem z flashowaniem

Panowie -wylaczyla mi sie konsola podczas wgrywania nowego flasha czy napęd jest już do wyrzucenia czy da się jeszcze coś z tym zrobić ??

Mam teraz problem bo windows nie rozpoznaje już napędu w jungle flasher i wywala mi sterownik via.

Proszę o pomoc.
 

Gr@ju

Użytkownik
Użytkownik
Witam.
Ja mam takie przyszłościowe pytanie :)

Wczoraj zflashowałem ten napęd metodą dosflach, kopie aktualnego przerobionego ixtreme 1.61 zostawiłem sobie na kompie, teraz pytanie : mogę ten mój firmware wgrać do innej konsoli (z napędem benq) bez poprzedniego sczytywania oryginalnego firmware z konsoli? czy po prostu każda konsola potrzebuje operacji sczytania firmware - skopiowania klucza do nowego firmware - wgranie firmware? ja chciałbym się ograniczyć tylko do tej ostatniej czynności :D

Pozdro
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
jak masz zczytany klucz to nie
 

yazer

Świeżak
Świeżak
Witam.

Wczoraj przerobiłem swoją konsole na iextreme 1.61 z 1.51.
po przeróbce wszystkie gry się fajnie, ładnie odpalają, filmiki i cała reszta działa ale po rozpoczęciu gry w przeciągu paru sekund konsola się zwiesza totalnie.

pytanie: jest to wina przeróbki czy, (oby nie) na forum doczytałem że jest to zapowiedz RROD :( dodam jeszcze ze konsola ma 1.5 roku przed tą wczorajszą przeróbka wszystko śmigało jak ta lala. Zbieg okoliczności w czasie czy wada przeróbki, czy może coś przy skręcaniu konsoli poszło nie tak?
 

suprnowa

Świeżak
Świeżak
Kupiełm wersje Elite z FORZA 3 w MM.Sprawdzałem od przodu u mam dwa białe kabelki,a więc ma napęd BeNQ?Konsola napewno Jasper.
 

wojtas2008

Świeżak
Świeżak
Mam wielką prośbę kupiłem ak60a kontroler i go podłaczyłem gdy zczytuje 3 bank wyświetla się napis wrong driver status i konsola się wyłacza. Nie wiem co dalej mam zrobić
[FONT=Courier New, Courier, mono]moja płyta główna to biostar P4M80-M7 nie wiem może coś trzeba przestawić w biosie tylko tyle że ja jestem zielony z obsługą biosu więc prosze o pomoc.[/FONT]
 

damiano193

Banned
Użytkownik
a co mam zrobic w samsungu jezeli mam wgrany 1.4 ? trzeba uzywac jakiegos activate czemu nie opisales tego ?
 

pawelstryju

Użytkownik
Użytkownik
uda się na windows 7 i płycie asus p5pl2-e bo dosflashem zbootowanym z pendrive'a nie mogłem odblokować pamięci napędu (mam aktualnie iX 1.6)
 

Baton__84

Użytkownik
Użytkownik
Witam,
mam problem z flashem benq chodzi konkretnie nie umiem zdaje się odblokować pamięci,
robie to w dosflash 1.8 ale napęd wykrywa mi jako GDR3120L a nie VAD...
jak to było np. u dextera
dalej pisze coś jak MTK Vendor Intro failed onport 0x01F0
pyta się czy wysłać sygnał do napędu, wyłączam konsolę daje Y i mam status:
0xD1 zalączam konsolę i mam 0x51 i dalej nic, wisi.
a jak dam N żeby nie wysyłał sygnału do napędu, i później próbuje zczytać firmware to wyświetla: Unknown flash chip!

nie wiem czego to wina, coś robię nie tak?
nie mam kontrolera Sata Via Raid, no ale skoro znajduje napęd to chyba nie jest mi potrzebny?
 

mentes

Banned
Witam,
mam problem z flashem benq chodzi konkretnie nie umiem zdaje się odblokować pamięci,
robie to w dosflash 1.8 ale napęd wykrywa mi jako GDR3120L a nie VAD...
jak to było np. u dextera
dalej pisze coś jak MTK Vendor Intro failed onport 0x01F0
pyta się czy wysłać sygnał do napędu, wyłączam konsolę daje Y i mam status:
0xD1 zalączam konsolę i mam 0x51 i dalej nic, wisi.
a jak dam N żeby nie wysyłał sygnału do napędu, i później próbuje zczytać firmware to wyświetla: Unknown flash chip!

nie wiem czego to wina, coś robię nie tak?
nie mam kontrolera Sata Via Raid, no ale skoro znajduje napęd to chyba nie jest mi potrzebny?
zrób wszystko w dosflash 1.7 i poszukaj tutka na forum jeśli nie będzie pisz do Dextera na pewno ci pomoże,albo do mnie wal na pw.
 

michal_s_z

Świeżak
Świeżak
Jako iz jestem nowy na forum, a xboxa posiadam od kilu dni chcialbym sie ze wszystkimi przywitac.

Moj problem polega na tym ze walcze juz z flashem od kilku dni, mam plytke gigabyte na ukladzie sb700. JF wykrywa naped, bez problemu przechodzi w vendor, jednak podczas odczytywania bankow pamieci wyskakuja bledy na bank 2(zamiast kropek wywalaja sie x) i program zawiesza sie.Czasem wywala sie juz na bank 0. Probowalem dosflashem, tam tez wykrywa naped jednak gdy wylaczam konsolke a potem wysylam sygnal i ponownie jak wlaczam konsole wyskakuje komunikat ze jest nieznany chip pamieci czy cos podobnego??. Czy to wina plyty glownej ? Czytalem ze na sb 600 da rade wgrac ixtreme.
 

damiano193

Banned
Użytkownik
gdzie jest temat dextera!!????!?!?!??!
 

mentes

Banned
gdzie jest temat dextera!!????!?!?!??!
prawdopodobnie są w dziale ukrytym albo został usunięty na jego prośbę.
 

odblast

Użytkownik
Użytkownik
Mam kilka pytań:

1.Wszystkie napędy benq/samsung jakie wyszły dało radę tak się przerabia ?
2.Mogę mieć czysty nie wgrany żadnym ixtreme jeszcze napęd by tą metodą sobie wgrać ?
3.Jak ma się sprawa z napędem liteon ? Do jakiej daty produkcji można taką metodą wgrać i czy jest to możliwe w taki sposób.

Z góry dziękuję za odpowiedź
 

Darknezz1

Użytkownik
Użytkownik
Fajny poradnik , dzięki. Wszystko działa w 100%.
 

Do góry Bottom