GTA V - płyta 'do grania' spalona przez laser w konsoli.

aris94

Świeżak
Świeżak
Witam !
Dziś rano chciałem odpalić GTA V jednak po włożeniu drugiej płyty (tzn. do grania) konsola zatrzymała się i wyświetlił się komunikat o wytarciu płyty ściereczką i uruchomieniu ponownie konsoli. Po wysunięciu owej płyty okazało się, że są na niej kręgi wypalone przez laser. Pierwszą płytę zainstalowałem oryginałką. Natomiast drugiej nie instalowałem, ponieważ przeczytałem, że Rockstar nie radzi tego robić. Przed tym zdarzeniem grałem przez 4 dni z rzędu. Konsole postawioną miałem pionowo (jeżeli to coś zmienia). Chciałbym dowiedzieć się co było powodem spalenia płyty przez laser i w jaki sposób uchronić następną płytkę przed uszkodzeniem.



Pozdrawiam ! :)
 

wojek_gacek

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
a nie przekręcałeś konsoli przypadkiem podczas pracy konsoli ? bo te "kręgi" wyglądają mi na rysy ps Laser w konsoli nie ma takiej mocy żeby przepalić płytę :)
 

aris94

Świeżak
Świeżak
może źle sie wyraziłem. Masz racje to są raczej rysy. Jednak konsoli w żaden sposób nie przekręcałem. A tych okręgów jest około 5.
 

wojek_gacek

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
no to jedyne co mi przychodzi do głowy to to żebyś konsolkę spróbował postawić na "płasko" ps jeżeli porysowałeś oryginała to z tego co wiem chyba jeden raz przysługuje Ci wymiana tej płyty ja tak miałem raz z GH złamałem płytę przez przypadek i sklep w , którym kupowałem grę po 3 tygodniach oczekiwania oddał mi nowiuteńki nośnik ;)
 

KrZyChUelk

Banned
Użytkownik
Musiałeś przesunąć konsolę w trakcie gdy płyta siedziała w środku, i porysowało Tobie płytę... Kolega kiedyś porysował tak 5 płyt GTA IV, ale to było w UK i tam wymieniają za free coś takiego :p
 

niemcz1

Użytkownik
Użytkownik
Musiales ruszyc lub cos takiego bo innego wyjscie raczej nie ma tez tak stracilem gre.
 

aris94

Świeżak
Świeżak
Konsole położe poziomo i postaram się jej nie ruszać odczas pracy. A płytki raczej nie odzyskam bo Polska to nie UK ;p Dzieki na rady, pozdrawiam :)
 

Do góry Bottom