Jak i czym podłączyć monitor oraz głośniki(stereo, 5.1) do konsoli xbox 360

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
no tez mi sie tak wydaje, ale Pablo napisal "w konsoli automatycznie mi się przeniosło, że dźwięk ma iść tylko po optyku"
No wiem, że tak się ustawiło ale w TV i tak było :] Nie wiem czemu, ale w TV też miałem normalny dźwięk :D Dlatego ściszam TV i tyle... Albo ustawiam w TV, że ma iść dźwięk tylko z zewnętrznego źródła...
 

diegoo85

Świeżak
Świeżak
Głośniki 5.1

Na początku sie przywitam, jestem tu nowy wiec Elo wszystkim ;)

Mam pytanie czy kupując takie coś Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 będe mógł cieszyć sie brzmieniem 5.1 grając na xbox?

Dodam że planuje mieć wspolne głosniki 5.1 dla PC i Xbox.
Obecnie mam wewnetrzną karte dziewkową w PC, ktorą nie ma optycznego-cyfrowego wejscia, ktore to jest wymagane do podłaczenia konsoli z glosnikami aby uzyskac dzwiek 5.1.

Czy to wszystko bedzie działać? ;)
 

kłaku7

Banned
Jestem nowy i mam ważne pytanko .

Jak podłącze tym xboxa do monitora KABEL VGA DO KONSOLI XBOX360 sklep Białystok (815565252) - Aukcje internetowe Allegro i te dwa chinche połączę z chinchem od głośników tą przedłużką Adapter RCA/Chinch - MiniJack Żeński !! KONSOLEX (808881512) - Aukcje internetowe Allegro to będzie głos i obraz dobry ? :) a i jeszcze jak zrobić żeby był dźwięk 5.1 ? bo potrzebowałbym taką przedłużkę chyba z 3 wejściami na chinche .
 

HoFi

Użytkownik
Użytkownik
Na początku sie przywitam, jestem tu nowy wiec Elo wszystkim ;)

Mam pytanie czy kupując takie coś Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 będe mógł cieszyć sie brzmieniem 5.1 grając na xbox?

Dodam że planuje mieć wspolne głosniki 5.1 dla PC i Xbox.
Obecnie mam wewnetrzną karte dziewkową w PC, ktorą nie ma optycznego-cyfrowego wejscia, ktore to jest wymagane do podłaczenia konsoli z glosnikami aby uzyskac dzwiek 5.1.

Czy to wszystko bedzie działać? ;)
Po pierwsze pisze że posiada: "Wyjscie cyfrowe optyczne" . Po drugie to zwykła karta dźwiękowa do PC-ta. Jeżeli chcesz mieć wspólne podłączenie do głośników , to musisz kupić amplituner.


Jestem nowy i mam ważne pytanko .

Jak podłącze tym xboxa do monitora KABEL VGA DO KONSOLI XBOX360 sklep Białystok (815565252) - Aukcje internetowe Allegro i te dwa chinche połączę z chinchem od głośników tą przedłużką Adapter RCA/Chinch - MiniJack Żeński !! KONSOLEX (808881512) - Aukcje internetowe Allegro to będzie głos i obraz dobry ? :) a i jeszcze jak zrobić żeby był dźwięk 5.1 ? bo potrzebowałbym taką przedłużkę chyba z 3 wejściami na chinche .
przez czincze/minijack nie uzyskasz prawdziwego 5.1
 

tomciopaluch

Banned
Użytkownik
przez czincze/minijack nie uzyskasz prawdziwego 5.1
czyli uzyska nieprawdziwe 5.1... ?? zludzenie...?? jakos tym kablem mialem podpieta konsole do monitora i do kina domowego..no i jakos dzwiek szedl przez wszystkie glosniki kina domowego...no albo mi sie zdawalo bo to bylo wymyslone?? ///////...... ps...oczywiscie jakosc napewno nie bedzie tak dobra jak przez kabel optyczny ale jednak 5.1 to bedzie..
 

HoFi

Użytkownik
Użytkownik
czyli uzyska nieprawdziwe 5.1... ?? zludzenie...?? jakos tym kablem mialem podpieta konsole do monitora i do kina domowego..no i jakos dzwiek szedl przez wszystkie glosniki kina domowego...no albo mi sie zdawalo bo to bylo wymyslone?? ///////...... ps...oczywiscie jakosc napewno nie bedzie tak dobra jak przez kabel optyczny ale jednak 5.1 to bedzie..
to wytłumacz drogi użytkowniku w jaki magiczny sposób uzyskać z dźwięku 2.0(Lewy kanał -biały, prawy kanał-czerwony) dźwięk przestrzenny Dolby Digital Surround 5.1 (przednie: lewy, prawy i centralny, oraz tylne: lewy i prawy + subwoofer)
 

kłaku7

Banned
to jak uzyskać 5.1 ?
 

HoFi

Użytkownik
Użytkownik
to jak uzyskać 5.1 ?
Zobacz pierwszy post tego tematu
 

kłaku7

Banned
ale tam nie jest napisane co z tym wyjściem optycznym ..
 

tomciopaluch

Banned
Użytkownik
to wytłumacz drogi użytkowniku w jaki magiczny sposób uzyskać z dźwięku 2.0(Lewy kanał -biały, prawy kanał-czerwony) dźwięk przestrzenny Dolby Digital Surround 5.1 (przednie: lewy, prawy i centralny, oraz tylne: lewy i prawy + subwoofer)
to dziwnym trafem jakos na tym kablu u mnie wszystko szlo..przykladalem ucho do kazdego glosnika i jakos z kazdego wydobywaly sie dobre dzwieki..
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
to dziwnym trafem jakos na tym kablu u mnie wszystko szlo..przykladalem ucho do kazdego glosnika i jakos z kazdego wydobywaly sie dobre dzwieki..
Ale jak się obracałeś to było 5.1 czy tylko stereo?

DOWN:

No właśnie też mi się wydawało, że DTS tylko przez optyka i ewentualnie przez HDMI - ale tutaj dobry ampli jest potrzebny
 

HoFi

Użytkownik
Użytkownik
ale tam nie jest napisane co z tym wyjściem optycznym ..
przejrzy cały temat , na pewno jest wszystko ładnie opisane !!



to dziwnym trafem jakos na tym kablu u mnie wszystko szlo..przykladalem ucho do kazdego glosnika i jakos z kazdego wydobywaly sie dobre dzwieki..
CUDA :D

ehhh
w twoim przypadku jest tak:
Lewy Przedni i tylni gra razem tak samo jest w przypadku "prawych" głośników . Centralny to jest mono a subwoofer posiada mały układ który wychwycą i podbija, niektóre częstotliwości lewego i prawego kanału

NIE DA SIĘ za pomocą 2 czinczy/mini jack-a uzyskać dźwięk DTS 5.1 !!
 

tomciopaluch

Banned
Użytkownik
CUDA

ehhh
w twoim przypadku jest tak:
Lewy Przedni i tylni gra razem tak samo jest w przypadku "prawych" głośników . Centralny to jest mono a subwoofer posiada mały układ który wychwycą i podbija, niektóre częstotliwości lewego i prawego kanału

NIE DA SIĘ za pomocą 2 czinczy/mini jack-a uzyskać dziwek DTS 5.1 !!
no to nie wiem..tak czy inaczej mi wystarczal taki dzwiek...z kazdego glosnika cos gralo i to dosc dobrze ..nie jestem jakims melomanem zeby az taka wage przywiazywac do dzwieku
 

kofi39

Użytkownik
Użytkownik
ASUS VB172D

kupuje boxa, mam ten monitor i chce mieć wspólny monitor, razem z kompem i głośnikami... czytałem troche tych tematów,ale zdeka sie pogubiłem.
więc trzeba kupić kabel vga , ALE JAKI JEST DOBRY ?, żeby uzyskać najlepsza dostepna jakos obrazu, i co z dzwiękiem >.>... jakieś przejściówki widziałem, kazdy cos innego proponuje(nie wydajac 300zł na te ścierwa) prosiłbym o porade.
BTW. nie bede mieć żadnych pasków >.> ?
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
no to nie wiem..tak czy inaczej mi wystarczal taki dzwiek...z kazdego glosnika cos gralo i to dosc dobrze ..nie jestem jakims melomanem zeby az taka wage przywiazywac do dzwieku
Zagrałbyś w dobrą grę z dobrym 5.1 to byś docenił dźwięk ;) Czasami to daje lepsze efekty niż dobry obraz uwierz mi:)
 

HoFi

Użytkownik
Użytkownik
ASUS VB172D

kupuje boxa, mam ten monitor i chce mieć wspólny monitor, razem z kompem i głośnikami... czytałem troche tych tematów,
Np cos takiego MANUALY SWITCH PRZELACZNIK VGA 2x PC +1x MONITOR (819826702) - Aukcje internetowe Allegro

...więc trzeba kupić kabel vga , ALE JAKI JEST DOBRY ?, żeby uzyskać najlepsza dostepna jakos obrazu,...
Jakość ma znaczenie dopiero powyżej 2-3m kabla, ale nie kupuj najtańszego. Jeżeli chodzi o podłączenie miedzy x a monitorem/switchem vga to kup najlepiej firmowy kabel MS.

... i co z dzwiękiem >.>... jakieś przejściówki widziałem, kazdy cos innego proponuje,...
Zależy gdzie chcesz dokładnie podłączyć dźwięk
-Podłączenie pod line in(wejście liniowe) w karcie muzycznej.
-Bezpośrednio pod głośniki

BTW. nie bede mieć żadnych pasków >.> ?
Oczywiście że będziesz miał Pasy , ten monitor asus-a jest w formacie 4:3 a z x-a idzie 16:9
 

kofi39

Użytkownik
Użytkownik
to niedobrze . bardzo to przeszkadza ? ile kosztuje monitor tak 17-19 hd taki ,żeby nie było tych pasków >.>
 

kłaku7

Banned
czy na tym monitorze będę mógł spokojnie sobie pograć na x'ie ? LG LCD 22" W2252S-PF 10000:1 5ms Od Ręki (819212863) - Aukcje internetowe Allegro
tutaj mamy 16:10 a mówicie o 16:9 więc ?
 

HoFi

Użytkownik
Użytkownik
czy na tym monitorze będę mógł spokojnie sobie pograć na x'ie ? LG LCD 22" W2252S-PF 10000:1 5ms Od Ręki (819212863) - Aukcje internetowe Allegro
tutaj mamy 16:10 a mówicie o 16:9 więc ?


będą pasy, ale mniejsze niż w przypadku 4:3.
Monitory, niektóre mają obcej dopasowania/rozciągnięcia , ale nie wygląda to jakoś rewelacyjnie.

a może:
- http://allegro.pl/item819847247_lg_23_wiekszy_lepszy_w2361v_pf_full_hd_hdmi.html
- http://allegro.pl/item813206125_nowy_gateway_platinum_22_hdmi_1080i_fv_gw36m.html

Edit:

 

kłaku7

Banned
oO jakie pasy będą ... ja posiadam ten monitor :) tutaj nie ma żadnych pasków itp :d - http://www.youtube.com/watch?v=lBBpWjsRlgc
 

Do góry Bottom