Poradnik Jak przerobić HDD od PC, tak aby chodził pod Xboxem 360.

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jasper był w grubasach.
 

daxarius

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Wiec mam Corone , gdyż napiecie jest 12V 9,6A .
 

Majta777

Świeżak
Świeżak
Witam,
A czy mogę dysk Wd włożyć do etui od fata czy slima, podpiąć pod konsole, i ona go po prostu sformatuje i będzie działać ?
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Nie, przeczytaj pierwszy post tego tematu.
 

Majta777

Świeżak
Świeżak
Czytałem początek, a żeby zrobić tak jak napisałem to jaki dysk muszę mieć?
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
Czytałem początek, a żeby zrobić tak jak napisałem to jaki dysk muszę mieć?

Dysk od xboxa :)

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
 

sneijder1986

Świeżak
Świeżak
Poradnik napisany fachowo. Zrobiłem wszystko tak jak jest opisane. Dysk WD 500 GB BPKT. Dzięki
 

polski_fiat_128

Świeżak
Świeżak
Witajcie, może nie dostanę złotej łopaty za odkop tematu.
Niedawno sam walczyłem z przeróbką WD 500GB BPVT.
  1. Przejściówki SATA -> USB możecie odpuścić, na kilka sztuk które testowałem żadna nie umożliwiła mi wgrania pliku BIN (błędy podczas wgrywania lub brak widocznego dysku).
  2. Laptopy - tutaj też bywają problemy. Testowałem na 3 egzemplarzach (2xDell, 1xAcer) - tylko w Acerze HDDHackr wykrył dysk, ale wgrywanie sektorów zawsze kończyło się błędem (SATA w trybie AHCI we wszystkich przypadkach).
  3. Najskuteczniej z takimi zadaniami radziły sobie starsze blaszaki (płyta Gigabyte oraz Dell - na nich testowałem)
Morał? IMHO najprędzej ogarniecie temat na starym, dobrym blaszaku ;)
 

Morricorne

Świeżak
Świeżak
Dzięki, a tut. Przyda się
 

czechux32

Użytkownik
Użytkownik
Elo. Posiadam dysk wd320AAKS. Poradnik powstał kilka lat temu czy coś się zmieniło w sprawie przerabiania hdd?
I np czy dyski od laptopa HGST,Seagate idzie przerobić?
 

xon89

Świeżak
Świeżak
Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje "pomocy "w tym temacie
Ja mam jakiś stary dysk z laptopa Hitachi 250 GB x box po przerobieniu . Kilka lat temu używałem go jako zewnętrzny dysk więc kupiłem na alledrogo "adapter" sata na USB . Podłączyłem dysk do kompa pod win 8.1 , na mój komputer prawy >zarządzaj > zarządzaj dyskami> tam znalazłem mój dysk dałem usuń wolumen i tyle nie robiłem nowego . Podłączyłem dysk pod USB w konsoli , na padzie przycisk z logo Xboxa > moje gry i byłem w oryginalnym menu konsoli . Tam do końca w prawo system pamięć masowa i pokazało mi " dysk nie sformatowany " klin na ten dysk " czy sformatować dysk ? " Tak i po około 4 minutach mam dysk który widzi jako usb1 a w komputerze normalnie jako partycja . Nie mam problemu z kopiowaniem / przenoszeniem gier . Wcześniej musiałem mieć pendriva z partycja fat32 ( trochę kombinacji żeby zrobić 64 GB ) teraz jeden kabelek i "leci" bez kopiowania kilka razy tego samego
 

TopEmperor

Świeżak
Świeżak
Siema, witam wszystkich.

Mam problem z odpaleniem gier z Xbox Classic na 360tce, czy to z płyty, czy ściągnięte z sklepu. Oczywiście gry są na liście wstecznej (ze sklepu cyfrowego to raczej ciężko żeby nie były). Konsola Xbox 360 Slim nie przerabiana nie lubię bawić się w przeróbki. Przy każdej próbie uruchomienia gry wskakuje info żeby pobrać ja ponownie. Z tego co się zorientowałem przy takiej próbie klocek powinien zassać emulator i w końcu odpalić taką grę ale tego nie robi. Zdaje się że moim grzechem była wymiana dysku kilka lat temu na 250gb tyle że nie oryginalny, chciałem tanim kosztem zwiększyć miejsce na dysku i wtedy nie myślałem w ogóle o tym że może będę odpalał gry z starego kloca bo mnie najdzie nostalgia :D. Ten oryginalny dysk, chyba 60gb, który miałem kiedyś w konsoli przepadł. Teraz jest pytanie, czy jest dla mnie jeszcze jakiś ratunek? Niestety link http://xboxforum.pl/artykuly-199/tut-problem-z-grami-xbox1-na-x360-nie-mozna-uruchomic-gry-pobierz-ja-ponownie-166134/ nie działa, więc nie wiem jaka magia tam była zawarta. Próbowałem odinstalować aktualizacje i pobrałem ja na nowo, to nie pomaga :( zamówiłem z alleskadtam dysk 500gb, sprzedawca napisał że oryginalny wyjęty z rozbiórkowej konsoli, na fotach logo M$ jest na obudowie, zobaczymy jak dojdzie, ale jeżeli wymiana tego dysku nie przyniesie efektów, znacie może jeszcze jakieś sposoby aby przywrócić te emulacje na nie przerobionym X360?

Edit

Poradziłem sobie Underground 2 odpalano, jest jazda :D yes, yes, yes!!! odnalazłem ten TUT https://xboxforum.pl/threads/tut-problem-z-grami-xbox1-na-x360-nie-mozna-uruchomic-gry-pobierz-ja-ponownie.109548/ (link z strony głównej nie działa) i po zastosowaniu wszystkich kroków śmiga, tylko po cholerę kupiłem dysk 500 GB ? :/
 
Ostatnia edycja:

DarioC

Świeżak
Świeżak
Witajcie
Też odkopię trupa.
Mam 360s i dysk z laptopa, zwykły 2,5. Widzę na allegro kieszenie do konsoli na dysk. Coś muszę robić z nim czy po prostu wkładam do konsoli ? To Seagate 320gb.
 

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Aby na dysku zewnętrznym można było zapisywać gry i aplikacje z konsoli Xbox, musi on spełniać następujące wymagania:
  • Port USB 3.0. Jeśli używasz koncentratora USB, musi to być również koncentrator w wersji USB 3.0 lub nowszej.
  • Musi mieć pojemność co najmniej 128 GB.
  • Musi posiadać partycję. Dyski zazwyczaj zawierają już wstępnie sformatowaną partycję. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących partycjonowania zewnętrznego dysku twardego, skorzystaj z instrukcji dostarczonych przez producenta.
  • W danej chwili do konsoli mogą być podłączone maksymalnie trzy urządzenia magazynujące.

:) :) :)
 

meniex

Świeżak
Świeżak
Potwierdzam post xon89. Z jakiegoś starego lapka wyciągnąłem dysk podłączyłem do xboxa. Znalazł od razu jako urządzenie nieznane więc tylko format i działa.
 

FisniA

Świeżak
Świeżak
Ave. Czy dalej wymagane jest by do xbox 360 kupować konkretne modele dysku? Posiadam xbox 360 e z dyskiem 500. Chcę jednak mieć minimum 2 w zapasie. Lata lecą a talerze znikają.
 

Do góry Bottom