jak ustawić NAT otwarty w Xbox One

shorty19882

Użytkownik
Użytkownik
Mam problem z ustawieniem NATa otwartego w Xbox One. Ciągle jest średni albo restrykcyjny. Czy to w ogóle idzie jakoś zmienić czy to zależne od dostawcy internetu? Z góry dzięki za odpowiedz :)
 

FLEX Jastrzebie

Użytkownik
Użytkownik
Włącz UPnP na routerze tylko w tym samym czasie nie może być włączone UPnP i DMZ albo UPnP i po ustawiane port forwarding. Musisz samo UPnP włączyć jak masz włączone to wylacz zapisz i restart routera przez wyciągnięcie wtyczki po czym zas wlaczasz UPnP i zas restart. Później wlaczasz konsole i sprawdzasz NAT powinien być otwarty. Mi to pomoglo
Zapomnialem jeszcze o tym ze musisz dodać IP konsoli do puli statycznych i dodatkowo ja ustawilem na konsoli na sztywno IP maskę bramę i dnsy
 

piccolo

Banned
Czy to w ogóle idzie jakoś zmienić czy to zależne od dostawcy internetu?
Zależy od dostawcy, póżniej ustawienia routera. Innaczej jak masz od dostawcy nie ustawisz na xboxie.
 

shorty19882

Użytkownik
Użytkownik
Włącz UPnP na routerze tylko w tym samym czasie nie może być włączone UPnP i DMZ albo UPnP i po ustawiane port forwarding. Musisz samo UPnP włączyć jak masz włączone to wylacz zapisz i restart routera przez wyciągnięcie wtyczki po czym zas wlaczasz UPnP i zas restart. Później wlaczasz konsole i sprawdzasz NAT powinien być otwarty. Mi to pomoglo
Zapomnialem jeszcze o tym ze musisz dodać IP konsoli do puli statycznych i dodatkowo ja ustawilem na konsoli na sztywno IP maskę bramę i dnsy
FLEX Jastrzebie, kompletnie nie rozumię co do mnie piszesz :p możesz jakoś jaśniej krok po kroku co mam zrobić?
 

FLEX Jastrzebie

Użytkownik
Użytkownik
Logujesz się na kompie w przeglądarce na swój router, u mnie to adres 192.168.1.1 , login:admin hasło: admin i szukasz po zakładach gdzieś UPnP żeby pisało zaznaczasz ptaszkiem żeby było zaznaczone i zapisujesz zmiany po czym wyciagasz z gniazdka kabel od zasilania routera czekasz 30 sek i wlaczasz ponownie teraz wlaczasz konsole i sprawdzasz NAT
 

o M a c z 0 S

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Musisz otworzyć porty w ruterze by mieć otwarty NAT, w ustawieniach NAT w modemie wpisz podanie niżej adresy portów

FTP Server (nazwa)
500 (port wewnętrzny )
500 ( port zewnętrzny )
UDP (protokół )
IP twojej konsoli

FTP Data
53
53
TCP/UDP


Telnet
80
80
TCP

Secure Shell Server (SSH)
3074
3074
TCP/UDP


Secure Web Server (HTTPS)
3544
3544
UDP


Web Server (HTTP)
88
88
UDP


x1
4500
4500
UDP
 

FLEX Jastrzebie

Użytkownik
Użytkownik
Na stronie microsoftu otwieranie portów jest jako ostatnia rada do uzyskania NAT Open. Jako pierwsze zalecają włączenie UPnP
 

o M a c z 0 S

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Można to zrobić na kilka metod jak włączenie UPnP czy ustawienie statycznego IP dla konsoli i przypisanie go do DMZ albo ręczne wpisanie i odblokowanie portów, u mnie np. działa tylko ten sposób w dwóch pozostałych przypadkach NAT występuję umiarkowany

ps. Nie ważne co zaleca MS każdy sposób jest dobry to tylko od nas zalezy jaki wybierzemy i jaki będzie działał
 

shorty19882

Użytkownik
Użytkownik
tak wygląda moje menu routera:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/365973d2418eb10f.html
proszę o wskazówki jak ręcznie pootwierać porty lub ustawić statyczne IP dla konsoli
 

FLEX Jastrzebie

Użytkownik
Użytkownik
Jak chcesz to ci to ustawie przez zdalny pulpit tylko zainstaluj teamviewer.com
 

andijaw

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Walczę z tym NATem również. Zmieniłem UPnP, później porty i nadal ograniczony. Co teraz mogę zrobić by mieć otwarty?
Moje menu routera wygląda tak:

Zmieniam też DMZ (wyłączając UPnP), ale też nic nie daje. Chyba, że wtedy muszę porty pokasować z listy. Operatorem internetu jest PLAY. To internet mobilny a router to Huawei E586.
 

FLEX Jastrzebie

Użytkownik
Użytkownik
Wszystko jest opisane krok po kroku ma stronie Microsoftu ja to ustawialem według ich wskazówek i mam NAT otwarty, a tez się sam z tym 2 dni meczylem.
 

o M a c z 0 S

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
może być też tak że operator blokuje ci porty zadzwoń do obsługi sieci pley sie zapytaj
ps. a swoją drogą internet mobilny jest najgorszym netem do grania online wysoki PING mało stabilne łącze
 

davex

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
W Internecie mobilnym raczej nie odblokujesz portów.
 

szlovak

Użytkownik
Użytkownik
Często problem z natem może być samym problemem rutera. Ja winiłem ciągle toyę (Łódź) a okazało się że to ruter na tomato nie dawał rady. Konkretnie był to firewall SPI który był niewyłączalny w pewnym zakresie filtrowania. Zmiana na dd-wrt pomogła. Tutaj może być podobnie, ja miałem to z Xbox 360, ale objawy też, że ograniczone połączenie lub w ogóle wywalało mnie z gry. Ale było to na tyle perfidne że mogłem w menu testowania połączenia mieć 10 razy test pod rząd dobrze ale 11-ty mogł być źle. Poza tym UPNP i nie ma żadnego sensu przekierowania portów o ile ruter jest dobry. Od rutera bym zaczął, no chyba że provider nie daje zewnętrznego IP , zawsze będzie wtedy "ograniczone połączenie", ale na dobrym ruterze na pewno stabilnie.

Co do połączenia przez komórkę, niekoniecznie ping musi być wysoki, ale trzeba mieć antenę kierunkową z dobrym zyskiem wycelowaną na stacje nadajnikową. Wtedy teoretycznie LTE nie odstaje jakoś specjalnie od kablowego. Nie testowałem
 

andijaw

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Wiem, że mobilny net to lipa do grania online. Niestety tak się składa, że innego nie mam więc mogę co najwyżej nie grać wcale dlatego próbuje z tego wyciągnąć co się da. :)
 

Mateo90

Użytkownik
Użytkownik
Ja mam podobny problem z tym że mój router w ogóle nie zapamiętuje ustawień i tak chyba jest zwalony ten router:/ Od kąd fifa wyszła nie mogę normalnie pograć bo z nikim mnie nie łączy. Miał ktoś tak że przez konsole internet zrywało bo ja tak mam jak konsole podłączę pod modem a nie router:/

Jaki polecacie router pod Xbox'a One tak aby później w miarę łatwo było ogarnąć te porty dodam że mam internet z Vectry.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Wiem, że mobilny net to lipa do grania online. Niestety tak się składa, że innego nie mam więc mogę co najwyżej nie grać wcale dlatego próbuje z tego wyciągnąć co się da. :)
Nie będziesz mial lepiej, taki internet
 

bunius

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
co daje zewnętrzne IP (otwarty port) na Xbox One?
 

Mateo90

Użytkownik
Użytkownik
Pomorze ktoś z doborem routera pod X1 ?
 

Do góry Bottom