Łopatologicznie Monitor (HDMI) + Xbox 360 + dźwięk 5.1

WojtEk668

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam szukałem juz na róznych forach lecz nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi mianowicie posiadam X'a podłonczonego do monitora z HDMI (HP w2207h) i teraz tak chciałbym podłonczyć głosniki 5.1 ( Creative T6100 )Creative Inspire T6100 | Głoœniki 5.1
jak najłatwiejszym sposobem gdyz nie orientuje sie w tych wszystkich nazwach kabli i co z czym połaczyc.
Prosze o odpowiedz juz 2 tydzien sie tym mecze Pozdrawiam :eek:
 

Piri

V.I.P
V.I.P
Użytkownik

Musisz to sobie kupic , i polaczyc :p
 

WojtEk668

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ale co do tego podłączyć ?? bo od głosników sa 3 wtyczki ( chyba jeki czy jakos tak sie to pisze)
 

mrpop

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam....

Głośników Creative w systemie 5.1 nie podłączysz bezposrednia do iksa tzn podłączysz ale bedzie tylko stereo. ( ten kabelek co na zdjęciu jest stereo i wyjście optyczne ) Musisz podłaczyć xboxa za pomocą wyjścia optycznego do amplitunera , który ma dekoder dźwieku 5.1 i wtedy każdy kanał z osobna podłączasz do creative 5.1...
 

WojtEk668

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
a taki amplituner mógłby ktoś polecic nie drogi a zeby ten model głosników podszedł
 

mrpop

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
aha jeszcze jedno, ta wtyczka musi być inna niz ta co kolega pokazał na zdjęciu.
Kabelek musi byc z wyjściem optycznym plus Component żeby do TV w HD podłączyć....
Też z tym walcze jak podłączyć HDMI i wyjście optyczne bo razem wpięte za bardzo nie mogą być bo się blokują wtyki nie ma jak podłączyć...Gdzieś widziałem na forum , że ktoś w kablu wycinał plastik aby HDMI równocześnie do konsoli podłączyć...
 

WojtEk668

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
własnie ja tez mam rozpięty ten plastik i w niczym mi to nie przeszkadza bo zawsze moge go wpiąć. Wiec jednak ten pierwszy kabel ?
 

mrpop

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
no jeśli masz przez HDMI i kabelek rozpiety to tak wystarczy , że z tego optycznego do ampli podłączysz...Każdy amplituner z dekoderem 5.1 będzie pasował do głosników Creativa...
 

WojtEk668

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
znalazłem najtanszy amplituner 5.1
WIEŻA DVD,AMPLITUNER 5.1 DOLBY DIGITAL, MP3 (531986276) - Aukcje internetowe Allegro
jesli ktos moze to niech zerknie wiadome ze chciałbym to jak najmniejszym kosztem załatwic pzdr. :DD
 

WojtEk668

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A moze słuchawki z dźwiękiem 5.1 da się w jakiś prostszy sposób podłączyć. Podobno tez robią dobreą przestrzeń
 

mrpop

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tu chyba podona sytuacja będzie no chyba, że słuchawki mają wejście optyczne i dekoder 5.1 wbudowany to wtedy tylko kabelkiem optycznym podłaczamy...
 

WojtEk668

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
właśnie nie moge połapać z tych opisów które słuchawki podejdą a które trzeba przez coś przepuszczać
Recenzja - Lognetmedia AERO 5.1 - FrazPC.pl - Twój Vortal Technologiczny
Tu są opisane jak długo się tylko da , a i tak nie mam konkretnej odpowiedzi czy da się je podłączyc bezpośrednio do IKSA chyba żę mrpop znasz jakiś model który spełnia te role
 

Drey

Użytkownik
Użytkownik
Odnowie temat bo mam pytanie w tej sprawie. Mianowicie: czy jeżeli kupię kartę Creative Audigy NX 2 i podłącze xboxa kablem optycznym to będę miał dźwięk przestrzenny? Bo kupiłem już jedną kartę z wejściem optycznym i niestety nie wypaliło bo chyba nie ma dekodera ;/ Link do karty: Creative Weltweite Unterstützung
 

Do góry Bottom