Nadmierne nagrzewanie gpu

newark69

Świeżak
Świeżak
Witam wszystkich forumowiczów. Mam taki oto problem z konsolką, mianowicie podczas zabawy nagle zaczęły wentylatory szaleć i po kilku sekundach zobaczyłem dwie czerwone diody i konsola się wyłączyła. Każda próba włączenia konsoli od tej chwili kończyła się właśnie w ten sposób, wymiana pasty nic nie dała, radiator GPU zakleiłem tak aby całe powietrze przepływało przez niego i to pomogło na tyle że można grać ale konsola musi być w strzępach, nawet nie mogę zainstalować napędu na swoim miejscu bo po chwili mam 2 czerwone diody. Radiator się niemiłosiernie grzeje na GPU. Może ktoś miał taki problem i go rozwiązał? Czy tylko serwis mnie ratuje? Pozdrawiam i proszę o komentarze.
 

monias

Użytkownik
Użytkownik
Polecam wysłać na serwis, bo szkoda popsuć konsolę domowymi metodami. Poprawienie lutów pod GPU powinno pomóc..
 

pawelkrak

Banned
V.I.P
Użytkownik
2 ROD to dziwny objaw.

Ja wlasnie w swojej dzis zrobilem tak ze wyrzucilem XCLAMPA org. i przykreciłem radiator na podkładach i 4 śrubach M5.

Rdzeń przesmarowałem ZALMAN STG-1 oraz zmodyfikowałem wiatraki, chodzą na FULL OBROTÓW 12V i temp radiatora na GPU spadła o 50%. Jest praktycznie letni, wczesniej gorący aż parzył.

Moja konsola miała 0020 ROD czyli "oderwany GPU". Teraz śmiga jak tralala ;)
 

newark69

Świeżak
Świeżak
Ale po tym oderwaniu GPU była w serwisie czy po twojej modyfikacji wszystko wróciło do normy?
 

pawelkrak

Banned
V.I.P
Użytkownik
Sam ja ozywilem. Nie wysylam do serwisów. Poprostu zmiana mocowania radiatora i nowa pasta. Ot tyle.
 

newark69

Świeżak
Świeżak
Wiesz co, zrobilem to samo co ty i juz dziala 3 godziny, nie chce zapeszać , ale to dziala.
 

papux

Użytkownik
Użytkownik
nie chce zapeszać , ale to dziala.
oczywiście że działa tyko trzeba wiedzieć co się robi i robić to dokładnie.
 

newark69

Świeżak
Świeżak
Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji, a szczególnie użytkownikowi pawelkrak, jednak microsoft skopał mocowanie radiatorów do procesorów, to nie ma prawa działać na dłuższą metę, w końcu ten docisk osłabie i zaczną się cyrki. Pozdrowienia dla wszystkich
 

pawelkrak

Banned
V.I.P
Użytkownik
Jak pomoglem to może kliknij w "podziękuj"
 

Do góry Bottom