Pierwsze bany za MSP? Padło na mnie.

Ancient296

Użytkownik
Użytkownik
Witam.
Nie, nie mam przeróbki i nie bawiłem się NO-JTAGami itp.
Jestem normalnym graczem, który czasem kupił silver konto z MSP żeby zakupić dodatki do gier, lub same gry arcade.
Nie były to wydatki częste, ze względu na i tak ograniczony budżet. Ostatni tego typu zakup odbył się może pół roku temu, mniej.
Co się stało ?
A no odpalam sobie teraz konsolkę w nadziei, że odstresuję się po dość ciężkim dniu i wyskakuje mi informacja, że moje konto zostało zawieszone do 31/12/9999 a szczegółowe informacje
dostanę na maila.
Wchodzę na maila i czytam, że powodem jest "kradzież" a mianowicie powielanie historii pobierania (zgaduję, że chodzi o gotowe zestawy na silver kontach, ale z tego nie korzystałem), korzystanie z nielegalnych MSP czy coś w tym stylu i jeszcze 1 rzecz, o której nie pamiętam ale też nie przychodziły mi na jej myśl żadne aktywności, których się podejmowałem.

Co myślicie ? Ktoś inny podpadł, czy jestem po prostu pechowcem i za głupie konta MSP dostałem bana ?
 

AdamAdamski

Banned
Nie słyszałem jeszcze o banach za ten "proceder " Widać M$ zorientowało się , że traci w ten sposób kasę i postanowiło to powstrzymać.
 

onix212

Użytkownik
Użytkownik
ms się wzieło i za ta metode widocznie
 

skrzydel5

Użytkownik
Użytkownik
Jakie to były konta? Skąd? Na jakie konto jest ban (twoje konto czy te konto MSP)?
 

Ancient296

Użytkownik
Użytkownik
Konta z allegro, od ponad roku od jednego tego samego gościa. Ban jest na moje GŁÓWNE konto, konta MSP wcześniej szybko znikały, tylko jedno się zachowało do tej pory, chociaż w sumie to już nie konto allegro, ale normalne kiedyś uzbrojone w parę GoDów przez znajomego, który uraczył mnie nim.

Czy oni w ogóle mają prawo za taką działalność banować główne konta ? Jak oni to w ogóle wykryli.
 

PiotroZ

Użytkownik
Użytkownik
Ja pierdziele ;< Straszna kaszana. Dziwi mnie tylko fakt, że ban jest na twoje konto, a nie na konto na którym były kupowane DLC-ki. Oryginalne konto nie powinno dostać bana bo tam dodatki były tylko grane. Kicha, teraz za każdym razem będę trząsł portami jak bd. odpalał X-a...
 

norbert910

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
No ciekawe co M$ robi. Po ich ostatnich działaniach można się domyślać, że szykuje się POTĘŻNA fala banów. Może to równie dobrze być data premiery GOW-a. Tylko nie rozwijajmy już tematu, który zapodałem tylko autora.
 

Maniaczek

Użytkownik
Użytkownik
Możliwe, że te konto, którym uraczył Cię znajomy posłużyło wcześniej do uruchomienia jakiegoś non-jtag.
 

Ancient296

Użytkownik
Użytkownik
Przez chwilę przeszła mi taka opcja przez myśl, ale szybko sprawdziłem, czy aby to konto (które było używane równolegle do gry co-op w np. RE5) nie zostało także zbanowane, ale ono hula aż miło.
Cóż, z M$em jest tak, że nawet jeśli jest to ban "z du**", przez pomyłkę, however, to nic nie mogę zrobić, ponieważ infolinia nie może udzielić żadnych informacji ani wpłynąć na decyzję tej ekipy od egzekwowania banów.
Jedyne co mi pozostało to zrobić nowe konto i.. czekać na BF3 :p
 

Krawol

Banned
Użytkownik
Wiesz co nie jesteś sam :) powiem ci tak jak przyjdzie BF3 zaczynam nowe życie :) NOwe konto, niestety m$ mnie zbanował, ale ja im coś powiem że przerobie konsole ;P ale to później:)

new life, new nick only BF3 :)
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Witam.
Nie, nie mam przeróbki i nie bawiłem się NO-JTAGami itp.
Jestem normalnym graczem, który czasem kupił silver konto z MSP żeby zakupić dodatki do gier, lub same gry arcade.
Nie były to wydatki częste, ze względu na i tak ograniczony budżet. Ostatni tego typu zakup odbył się może pół roku temu, mniej.
Co się stało ?
A no odpalam sobie teraz konsolkę w nadziei, że odstresuję się po dość ciężkim dniu i wyskakuje mi informacja, że moje konto zostało zawieszone do 31/12/9999 a szczegółowe informacje
dostanę na maila.
Wchodzę na maila i czytam, że powodem jest "kradzież" a mianowicie powielanie historii pobierania (zgaduję, że chodzi o gotowe zestawy na silver kontach, ale z tego nie korzystałem), korzystanie z nielegalnych MSP czy coś w tym stylu i jeszcze 1 rzecz, o której nie pamiętam ale też nie przychodziły mi na jej myśl żadne aktywności, których się podejmowałem.

Co myślicie ? Ktoś inny podpadł, czy jestem po prostu pechowcem i za głupie konta MSP dostałem bana ?
czy kupowałeś konta z koniecznością zmiany Windows Live ID?

EDIT: No jeżeli M$ w tym roku puści falę i będzie banował ixtreame + no-jtag + kradzione MSP to w tym roku popłynie 99.5% forum :p
 

rafcio007

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
ja kupywalem tez konta z koniecznoscia zmiany ID, no to czekam na bana :)
 

Frezer

Użytkownik
Użytkownik
gościu sciemnia M$ nie daje bana na konto za takie rzeczy pewnie bawił się J-tag albo kto sie bawi a on nie wie
 

truskolodz

Użytkownik
Użytkownik
Takie maile dostają banowane konta za non-jtag. Jeśli bawiłeś się takim kontem, może i od kumpla. To ban jest za to.
 

Ancient296

Użytkownik
Użytkownik
Frezer, znajdź trochę pokory w swoich wypowiedziach i dopiero je publikuj.
Nie wiem... Szczerze powiedziawszy to teraz nie ma co rozkminiać, ale jeśli to naprawdę są bany za MSP (jakimś cudem na main konta) to trzeba trząść portkami.
Robią to "wszyscy".

Cóż, nie wiem czy jest sens ciągnąć ten topic, niektórzy nie potrafią wypowiedzieć się w sposób kulturalny. Może zamknąć, panie moderatorze ?
Jak ktoś dostanie bana, to dostanie i już :) Nie uchronię nikogo.

P.S.
Nie.. nie musiałem zmieniać nic z Windows Live. Dostawałem passy, odzyskiwałem, pobierałem, wyrzucałem.
 

Maniaczek

Użytkownik
Użytkownik
A co z kontem, które otrzymałeś od kumpla, na którym były już GoD? Możesz coś więcej o nim napisać?
Pobrałeś coś z niego?
 

Ancient296

Użytkownik
Użytkownik
Czy coś więcej. Tak jakby zwykłe konto, na którym były sensowne rzeczy (nie tak jak w przypadku zestawów, które były popularne na allegro), ale to konto działa, sprawdziłem od razu po banie.
Czy pobierałem? Tak, rok temu.
 

.Mjut

Użytkownik
Użytkownik
Kurde, ile to ja kupowałem kont z punktami czy grami. A teraz po zmianie sprzętu w planach miałem kupić golda na dłuższy czas. Kilka dni temu przeszedłem aktualizacje, konsola od długiego czasu nie jest pod netem, teraz sporadycznie. Ciekawe co będzie w najbliższym czasie. Nie zrozumiałem dokładnie - banują konto, czy konsolę?
 

skrzydel5

Użytkownik
Użytkownik
Konto
 

Bebzu

Użytkownik
Użytkownik
gościu sciemnia M$ nie daje bana na konto za takie rzeczy pewnie bawił się J-tag albo kto sie bawi a on nie wie
a ty co... prezes M$ ??? dwuch moich znajomych tez ma juz po kontach za MSP z allegro.
Im tez wmowisz ze ktos im na konsolach sie w J-tag bawi?
 

Do góry Bottom