Pomoc w wyborze dla początkującego.

skiper1987

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Witam, planuje zakup konsoli i będzie to moja pierwsza konsola w życiu. Jestem prawie zdecydowany, że będzie to Xbox One S, ale czy czasem nie popełniam błędu i może rozglądnać się jeszcze za PS4 ? Czy może jednak zaoszczędzić trochę gotówki i kupić zwykłego xbox one ?
Obecnie pod konsole mam kupiony tv 4k z hdr 49 cali Philipsa. Gry w jakie będę grał (przynajmniej na początku) to Fifa 17, Forza horizon 3, Gears of War 4 (tutaj trzeba będzie się nauczyć grać na padzie w strzelanki). Dodatkowo pewnie jakiś tekken lub tego typu gra żeby na imprezie ze znajomymi popykać. Oczywiście interesuje mnie multiplayer w w/w grach. Ostatnia sprawa to kinect. Narzeczona ma straszne parcie na kinecta, ale ja nie bardzo jestem przekonany do niego. Wg mnie to niepotrzebnie wydana kasa i kinect nie będzie często używany. Proszę o odpowiedzi i rozwianie moich wątpliwości. Co mi doradzicie i polecicie na pierwszą konsolę w życiu i dlaczego. Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam
 

pluto26

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
Dwie gry forza3 i gears4 wykorzystują 4k , masz tv 4k to xbox one S idealny. Kinect umarł i nic nowego w tym kierunku nie wychodzi to raczej zbędny gadżet. Wybrałbym Ske.
 

skiper1987

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
ok dzięki za odzew. Przypomniało mi się jeszcze jedno pytanie czy w przypadku grania w te dajmy na to w/w 4-5 gier wystarczy mi dysk 500 GB ? Jak wygląda sprawa gdy dysk się zapełni. Mogę usunąć jakąś grę i w jej miejsce zainstalować nową ? Co się stanie z tą usuniętą? Będę mógł do niej wrócić po jakimś czasie ?
 

pluto26

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
Dysk 500 starczy na te 5 gier bez problemu, jak się zapelni możesz grę usunąć i w jej miejsce wgrać nową a tę usunięta w każdym momencie ponownie zainstalować jak będziesz miał znów miejsce na dysku.
Usunięta gra porostu zniknie z dysku. Zawsze możesz dokupić dysk zewnętrzny i tam wrzucać gry i podlanczajac go do konsoli będziesz je miał dostępne na konsoli do grania.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Z tych 500set dysk po formacie przez 1024b ma w rzeczywistości ~450GB, kolejne ~100GB zajmuje system i temp/cache w rzeczywistości masz ~350/370GB - Do XO możesz jak ci braknie podłączyć dodatkowy/dodatkowe dysk/dyski pod USB.

Gry zajmują bardzo różnie jedna 5GB a inny 100GB więc ile tam upchasz zależy.
 

SecondCoroner

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Moim zdaniem zdecydowanie eSka bez kinekta. Kinekt jak już ktoś wyżej wspomniał nie jest udoskonalany, ani nic na niego nie wychodzi. Mam osobiście starego one i dostęp do PS4. Mnie osobiście PS4 nie przekonuje, ale co kto lubi. A dysk 500gb wystarcza, ale nie oszukujmy się to jednak mała pojemność. Ja osobiście gram równocześnie tylko w kilka gier (jedna nowa, jedna fifa do grania z kumplem, jedne Plantsy żonie, jedna jakaś co mi kilka GS do calaka brakuje i można powiedzieć dysku nima ;). Także no polecałbym jednak 1TB. Pozdro
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Wybij kobiecie Kinecta z głowy, bo to tylko strata kasy. MS nie interesuje się już Kinectem w ogóle, bo nie ma na to nowych gier, a te co wyszły to jest ich garstka: http://xboxforum.pl/threads/gry-na-xbox-one-kinect.161056/. Głownie MS dał to uzmysłowić ludziom usuwając gniazdo na Kinecta w Xboxie One S, dopiero po dokupieniu osobnego adaptera za 170zł idzie Kinecta podłączyć do Ski. Mam Kinecta w domu i od czasu kiedy go mam uruchomiłam go z 3x na kilka minut i tyle było grania. Ogólnie robi u mnie za zbieracz kurzu niż jest używany. Co do konsoli to musisz patrzeć pod kątem gier ekskluzywnych. Osobiście mam obie konsole i wolę Xboxa. Gry na PS4 na pewno są lepsze jako exy, ale jak mam patrzeć na całokształt to zdecydowanie Xbox One tu wygrywa. Takie moje spostrzeżenia odnośnie PS4: http://xboxforum.pl/threads/czy-kupilbys-jeszcze-raz-xo.139923/page-8#post-1301493.
 

skiper1987

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Dzięki za podjęcie tematu. Kinecta może mi się uda wybić z głowy narzeczonej ale będę musial spełnić wtedy inny warunek. Załatwić jej gry w które będzie chciała grać bo już wiem że np FIFA albo gow4 odpada. Najlepiej by było żeby można było grać w te gry razem. Są na Xboxa jakieś fajne platformówki ? Coś w stylu nowoczesnego Mario Bros hehe [emoji6] Hmm zobaczę jak będę stał z kasą w najbliższym czasie i może uda mi się trafić jakąś okazję na 1tb.

Google Nexus 5X by LG
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Z platformówkami obecnie jest ciężko zarówno na XO jak i na PS4. Wymienię Ci takie gry, które nie są tylko platformówkami, ale mogą się kobiecie spodobać. Na 1 osobę idzie coś znaleźć, ale na 2 już ciężko.
Na XO: Max: The curse of Brotherhood, , Ori and the Blind Forest: Definitive Edition, Rayman Legends (będzie w gwg od 16 stycznia), obecne The Cave z golda (za 5 dni już jej nie dostaniesz w ramach gwg, trzeba będzie kupić osobno).
Na PS4: Knack, remaster Ratchet & Clank, ma wyjść w tym roku remaster Crasha Bandicoota, seria gier Uncharted 1-4, The Last of Us Remastered.

Tu i tu (nie tylko platformówki): Unravel, Giana Sisters: Twisted Dreams Director's Cut, Rayman Legends, Tomb Raider, Rise of the Tomb Raider, seria gier Assassin's Creed, seria gier Lego, Plants vs. Zombies: Garden Warfare 1 i 2, Overcooked, Rocket League, Monopoly Plus, Murdered: Śledztwo zza grobu. Coś może nie tyle platformowego co bardziej logicznego: Limbo, Inside, Feist, Badland: Game of the Year Edition :D
 
Ostatnia edycja:

szuldi

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Z platformówkami obecnie jest ciężko zarówno na XO jak i na PS4. Wymienię Ci takie gry, które nie są tylko platformówkami, ale mogą się kobiecie spodobać. Na 1 osobę idzie coś znaleźć, ale na 2 już ciężko.
Na XO: Max: The curse of Brotherhood, , Ori and the Blind Forest: Definitive Edition, Rayman Legends (będzie w gwg od 16 stycznia), obecne The Cave z golda (za 5 dni już jej nie dostaniesz w ramach gwg, trzeba będzie kupić osobno).
Na PS4: Knack, remaster Ratchet & Clank, ma wyjść w tym roku remaster Crasha Bandicoota, seria gier Uncharted 1-4, The Last of Us Remastered.

Tu i tu (nie tylko platformówki): Unravel, Giana Sisters: Twisted Dreams Director's Cut, Rayman Legends, Tomb Raider, Rise of the Tomb Raider, seria gier Assassin's Creed, seria gier Lego, Plants vs. Zombies: Garden Warfare 1 i 2, Overcooked, Murdered: Śledztwo zza grobu. Coś może nie tyle platformowego co bardziej logicznego: Limbo, Inside, Feist, Badland: Game of the Year Edition, Rocket League, Monopoly Plus :D
Male sprostowanie bedzie rayman origins

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Male sprostowanie bedzie rayman origins

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka
Fakt, pomyliłam się. Legends już kiedyś był :)
 

skiper1987

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ooo dzięki za wyczerpująca odpowiedz. Wydaje mi się że gry typu limbo na pewno przypadną jej do gustu.
Mam jeszcze takie pytanie. Np kupuję konsole i na dysku zainstalowana jest gra na koncie poprzedniego wlasciciela. Dodatkowo gold również jest wykupiony na poprzedniego właściciela. Co w przypadku jakbym chciał w ta sama grę grać na swoim koncie które dopiero będę zakładał? Będę musiał osobno instalować/kupować tą grę ? Osobno opłacać Golda ? Sorry że zadaje tyle pewnie banalnych pytań ale to będą moje początki z Xbox i chciałbym co nieco się dowiedzieć przed zakupem.

Google Nexus 5X by LG
 

pluto26

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
Jak kupisz taką konsole to możesz założyć swoje konto a konto z goldem i grą ustawić w tle i nie będziesz musiał kupować jeszcze raz golda i gry. Pytanie czy dostaniesz dane do konta poprzedniego właściciela i pełen dostęp do niego.
 

skiper1987

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
tak mam ustalone, że dostanę pełny dostęp do konta poprzedniego właściciela oraz wszystkie dane. Więc nie mam się raczej czego obawiać w tej kwestii.
 

pluto26

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
Raczej nie ale proponuję odrazu pozmieniać dane do konta hasła a nawet mail.
 

skiper1987

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Dobry pomysł, dzięki za sugestie

Google Nexus 5X by LG
 

interlekutor

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dwie gry forza3 i gears4 wykorzystują 4k , masz tv 4k to xbox one S idealny. Kinect umarł i nic nowego w tym kierunku nie wychodzi to raczej zbędny gadżet. Wybrałbym Ske.
Nie 4K tylko HDR a to różnica. Jeżeli chciałbyś w pełni wykorzystać swój TV to tylko z PS4 PRO
 

Rob1N_PL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Nie 4K tylko HDR a to różnica. Jeżeli chciałbyś w pełni wykorzystać swój TV to tylko z PS4 PRO
Gier 4k na PS4 Pro też prawie nie ma więc to bezsensowny zakup. Myślę że na 4k pozwoli dopiero scorpio.
 

skiper1987

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
hmm, jak nie wykorzystam w 100 % tv to nie będę rozpaczał z tego powodu. Obecnie licytuje XO S i jak uda mi się w dobrej cenie wyciągnąć to stanę się jego szczęśliwym (mam nadzieje) posiadaczem. Niestety wersja 500 GB, ale na początek może wystarczy, a później jakby brakowało miejsca to będę myślał nad jakimś dyskiem zewnętrznym.
 

skiper1987

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Witam ponownie. Kupiłem Xboxa One S, na konsoli jest profil poprzedniego właściciela i na tym koncie kilka gier + gold do marca.
Wnioskuje z poprzednich postów, że teraz mogę sobie założyć swoje konto na xboxie i tamto konto podpiąć jako konto w tle i wtedy mogę grać w gry zainstalowane/kupione przez poprzedniego właściciela. Moje pytanie jest takie: co w przypadku końca golda na tamtym koncie ? Z tych gier nie będę mógł już skorzystać ? Jak przedłużyć golda tzn na moje nowe konto czy na konto poprzedniego właściciela ?
 

Do góry Bottom