Problem 3rrod

Hexor

Użytkownik
Użytkownik
Witam!
Czy ktoś wie jak naprawić rroda o kodzie 0002. Wiem że jest to problem z zasilaniem. Na zasilaczu świeci się żółta diada. Z góry dziękuje! Wiem, że było to wałkowane, ale nie ma napisane jak to dokładnie zrobić.
 

Apacer

Użytkownik
Użytkownik
0002 To problem z zasilaczem. Spróbuj na innym, lub wymień ten.
 

Hexor

Użytkownik
Użytkownik
To chyba nie wina zasilacza jakiegoś procesora.
YouTube - Xbox 360 making fire!! (error 0002) <<<<u mnie się tak nie dzieje
 

Jablo33

Użytkownik
Użytkownik
Moim zdaniem, albo masz źle wsadzoną koncówkę do konsoli, albo zasilacz uszkodzony.
 

boby2pc

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
0002 to błąd zasilania CPU. Zasilacz jest ok. Musisz sprawdzić wszystkie mosfety od zasilania CPU, kondensatory elektroliczytyczne czy któryś nie cieknie, a dopiero później wylutować CPU i zrobić reballing.
 

Hexor

Użytkownik
Użytkownik
Hmmm
Jak mam zasilacz 203w i podłącze na chwilę 175w to coś się stanie ?
0002 to błąd zasilania CPU. Zasilacz jest ok. Musisz sprawdzić wszystkie mosfety od zasilania CPU, kondensatory elektroliczytyczne czy któryś nie cieknie, a dopiero później wylutować CPU i zrobić reballing.
Jest może jakiś video poradnik albo jakoś dokładniej wytłumaczone???
 

boby2pc

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Jeżeli to falcon lub nowszy model to możesz podłączyć zasilacz 175 W, ale do wcześniejszych modeli chyba nie pasuje nawet wtyczka.

Co do tutoriali to nie widziałem żadnego dobrego na ten temat i co gorsza dużo poradników pisze że to problem z interfejsem sieciowym :eek: więc jeżeli nie wiesz jak sie do tego zabrać to lepiej dać do dobrego serwisu. Przypomniałem sobie że może to być zwarcie przez radiator nad CPU który może dotykać kondensatorów ceramicznych. Spróbuj zdjąć radiator i odpal konsole. Jak wyskoczy dalej 0002 to do serwisu, a jak ruszy ale sie przegrzeje to zmień paste i uważnie zamocuj radiator.
 

Hexor

Użytkownik
Użytkownik
Aha który dokładnie to jest ten radiator ???
 

boby2pc

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
na środku masz dwa duże radiatory. Lewy jest od GPU, prawy od CPU. Zdejmujesz ten prawy.
 

Hexor

Użytkownik
Użytkownik
Ok dzięki za pomoc jak coś będę pisał :)
 

Hexor

Użytkownik
Użytkownik
A więc zdjąłem radiator CPU nawet GPU. I nadal nic znaczy rrod :(


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

Bride

Użytkownik
Użytkownik

Hexor

Użytkownik
Użytkownik
Wie ktoś jak naprawić rroda 0020 ?
 

boby2pc

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
0020 to błąd GPU. Jeżeli w środku nic nie zwarłeś przez przypadek to masz zimne luty pod GPU i robisz reballing lub reflow. Jeżeli zwarłeś i potem był ten błąd to GPU do wymiany.
 

Hexor

Użytkownik
Użytkownik
0020 to błąd GPU. Jeżeli w środku nic nie zwarłeś przez przypadek to masz zimne luty pod GPU i robisz reballing lub reflow. Jeżeli zwarłeś i potem był ten błąd to GPU do wymiany.
Są może jakieś poradniki lub video poradniki jak tego dokonać ?
 

kamilkosz

Banned
Użytkownik
nie wiesz pod ktorym radiatorem jest gpu, a chcesz sie brac za rebaling ? :) poza tym, masz sitka i inne pierdólki ? zapewne nie. Prof. rebaling kosztuje 200zł, osobiscie bym wolal zaplacil, ja placilem w tamte wakacje i konsola chodzi bez najmnijszego problemu.
 

dkmaster

Użytkownik
Użytkownik
Mi się wydaje, że rdzeń ten na zdjęciach po prawej jest ukruszony (prawy górny róg). Na 2 zdjęciu to widać w miarę dobrze.
 

kamilkosz

Banned
Użytkownik
fakt, albo to ubytek pasty albo uszkodziles rdzen przy zdejmowaniu radiatorow.i teraz masz Zonk ;)
 

Stiwek

Świeżak
Świeżak
Ehm... takie pytanie z mojej strony jeśli by na przykład zabrakło tej pasty przy radiatorze czy może to spowodować się świecenie trzech diod ((rod)).??
 

boby2pc

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
brak pasty powoduje szybkie przegrzanie układów i pojawiają sie 2 diody
 

Do góry Bottom