Przeróbka chyba się usuneła Pomocy

drzazga78

Użytkownik
Użytkownik
a w BIOSie widzi napęd ?
 

mariob20

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Napisałem wyżej :) że widzi go nie wiem co to może być
 

drzazga78

Użytkownik
Użytkownik
(jaki masz Windows?)
ściągnij MANUAL od Jungleflashera w pdf

przejdź do:
Common problems and Frequently Asked Questions
od strony 260 do 262 (oraz stronę 269)

generalnie JungleFlasher wykryje napęd - tylko wtedy jeśli Windows go wykrywa. Więc dopóki w Mój Komputer - nie widzisz tego napędu - to JungleFlasher też go nie zobaczy.
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Przede wszystkim tryb sata w biosie ustaw na ide lub native, nie ahci
 

mariob20

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jak ustawie IDE to bluescreen jak nic wylaczony to nie odpala windowsa w tej pomocy nic nie ma macie jakis pomysl:)?
 

drzazga78

Użytkownik
Użytkownik
jak w MANUALU nic nie ma - tam dokładnie jest wyjaśnione co sprawdzać i co robić kiedy Jungleflasher nie wykrywa dysku
 

mariob20

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
ale sprawdziłem to co mogłem a reszta jest do tego interfejsu z comem i wszystko inne zgadza się więc nie wiem gdzie tkwi problem
 

drzazga78

Użytkownik
Użytkownik
to jest ewidentnie problem w Windowsie - skoro BIOS wykrywa to Windows ma gdzieś problem

napisz jaką wersję Windowsa posiadasz.

ewentualnie spróbuj na innym kompie to podłączyć
 

mariob20

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie mam możliwości na innym komputerze windows 7 64bit Pomóżcie
 

drzazga78

Użytkownik
Użytkownik
jeśli masz AHCI w BIOSie to może się nie udać - jeśli w tym problem leży

powinieneś móc uruchomić w trybie IDE - ale jeśli Winda Ci nie startuje (masz SSD?) to może wsadź inny dysk i zainstaluj na nim windows (wcześniej ustawiając IDE zamiast AHCI)

sprawdź jeszcze podłączenie napędu Xbox do portu SATA (na płycie głównej) - PRIMARY - to też bywa problemem jeśli podłączasz napęd do Seconadry SATA

PS: jaka płyta główna ?
 

mariob20

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
mam ssd i hdd ale czy rzeczywiście w tym tkwi problem>? bo może xp bym postawił na pendrive i spróbował z xpekiem ? . Bo podłączałem do sata III i Sata II bo mam na płycie u siebie takie gniazda (4 w standardzie 3 i 2 w standardzie 2) . Co o tym sądzicie że go nie pokazuje w 7 ?
 

drzazga78

Użytkownik
Użytkownik
a wyłączałeś Driver Signature Enforcement - podczas boot'owania Windowsa - przez F8

i czy podpisałeś driver: portio64.sys ? w programie: Driver Signature Enforcement Overrider(DSEO) ?
 

drzazga78

Użytkownik
Użytkownik
mam ssd i hdd ale czy rzeczywiście w tym tkwi problem>? bo może xp bym postawił na pendrive i spróbował z xpekiem ? . Bo podłączałem do sata III i Sata II bo mam na płycie u siebie takie gniazda (4 w standardzie 3 i 2 w standardzie 2) . Co o tym sądzicie że go nie pokazuje w 7 ?
podłącz najpierw napęd xboxa do PRIMARY SATA - i sprawdź - jak nie działa - to zrób XP na Penie (zmień na IDE w BIOS) i sprawdź
 

mariob20

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Pierwszą opcję zrobiłem ale tej drugiej nie ( czy podpisałeś driver: portio64.sys ? w programie: Driver Signature Enforcement Overrider(DSEO) ?) http://mailing.nie-spamuj.eu/marketing.html jak to zrobic ? i czy to jest winowajca
 
Ostatnia edycja:

drzazga78

Użytkownik
Użytkownik
Wszystko jest w MANUALU od Jungleflashera - wystarczy go dobrze przestudiować i posprawdzać...

Additional Info for running JungleFlasher in VISTA/WIN 7 x64 strona:269, 270

2) Sign the portio.sys driver
‐ download the "Driver Signature Enforcement Overrider" (DSEO) from
Driver Signature Enforcement Overrider 1.3b
‐ start DSEO > click "Next" > "Yes" > choose "Sign a System File" > "Next" > enter
the path to the used driver (portio32.sys or portio64.sys) > "OK" > "OK"
3) Disable Driver Signature Enforcement
‐ start DSEO > click "Next" > "Yes" > choose "Enable Test Mode" > "Next" > "OK"
4) Restart the computer
 

mariob20

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
 
Ostatnia edycja:

Do góry Bottom