Rozdzielczość

KrystekxDD

Użytkownik
Użytkownik
ale bez przesady... pierwszy post koles zaklada temat i pisze jaka rozdzielczosc ma wybrac i odrazu pisze ze w 720p obraz wyglada najlepiej to chyba proste i logiczne ze jesli u niego najlepszy obraz wyglada przy 720p to taka powinien zostawic hehe

to co ja mu zaczne mowic ze najlepszy bedzie przy 1080p i co wtedy ? hehe bedzie na sile ustawial 1080p bo ktos mu powiedzial

skoro sam sprawdzil na jakiej rozdzialce ma najlepszy obraz to po coten temat ?

debilizm !!


ps.
jak jakiemus adminowi neo bedzie sie chcialo usunac moje kont to prosze bardzo bo to forum bez downloadu i tak nie jest nic warte szczegolnie z coraz wieksza liczba bezmozgich userow zakladajacych posty taki jak ten hehe
nara dzieci neo
Kolejny co nie ma nic do powiedzenia...

a to co to jest jak nie download? : http://xboxforum.pl/gry-f168/
 

liqid

Użytkownik
Użytkownik
chyba juz ja w miare lopatologcznie sprawe wyjasnilem kolega pod moim postem napisal w sume to samo. zasada jest taka im leprzy skaler tym lepsza jakosc chyba ze mamy sygnal 1:1 lecz gry 720p przy ustawieniech 1080p sa i tak skalowane przez konsole.
ja osobiscie na tv 1920x1080 mam ustawione 1080p ale to z lenistwa szczerze nei sprawdzalem jak to wyglada na 720p :) a tak poza tematem lepsza jakosc uzyskacie na 720p niz na 1080i :) nie mylic z 1080p
 

linchpin

Banned
@up
W ogóle nie wziąłeś pod uwagę tego, że gry na x360 zwykle są w rozdzielczości 1280x720. A co za tym idzie... to jest głupotą:
W tym wypadku ekran jest skalowany w dół przez telewizor i przez konsolę, co jest najmniej pożądane.
Przeczytaj ostatni punkt moich wywodów :) Napisałem tam, że rozdzielczość gier to inna bajka, co też ma znaczenie, ale pominąłem to, żeby uprościć zasady, bo na rozdzielczość samej gry i tak nikt z nas wpływu nie ma. Opisywałem tylko sygnał wyjściowy konsoli, pomijając jej wewnętrzny sprzętowy down/upscaling.

Nie rozumiem do końca o co ci chodzi, bo jeśli gra jest w 720p, konsole ustawisz na 1080p, a tv z kolei obsługuje 1366x768 to:

- konsola robi upscaling gry 720p do 1080p (sprzętowo, czyli wydajnie i mało destrukcyjnie dla jakości obrazu w porównaniu ze scalingiem software'owym) i to jest przesyłane do tv

- tv robi z kolei downscaling sygnału 1080p do 1366x768 i to jest wyświetlane na ekranie
 

helldogs

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam ja mam inny problem mam telewizor LG LH3000 42cale mój xbox nie ma wejścia hdmi ale ma na tym kablu przejscie z TV na HDTV i gdy przęłącze na HDTV to pisze brak sygnału i nawet jak zmienie w ustawienia xboxa na 1080i to pisze brak sygnału. Nie wiem już co z tym robić pomoże ktoś bo grafika wygląda tragicznie aż w oczy razi:/
 

helldogs

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
To pomoże ktoś?
 

maxan

Banned
a na 720p działa? czy w ogóle nie ma obrazu po przełączeniu na hdtv ? I jeszcze jedno masz kabel od MS czy jakąś tania podróbę?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Podepnij komponentem zielony niebieski czerwony oraz dźwięk biały czerwony ustaw na hd, jak nie odpali możliwe że kabel uszkodzony, lub wejście komponent w tv, mój lg ma uszkodzony komponent, euro złącza, chinch. Lecz nie chce mi się go na gwarancję oddawać i tak nie używam tych wejść
 

helldogs

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Działa super;) podziękowania lecą dla Akira:)
 

SebeekS

Użytkownik
Użytkownik
Nie ma sensu grać na 1080p ponieważ twój telewizor i tak nie obsługuje takiej rozdzielczości, a xbox pokazuję wszystkie rozdzielczości nawet te nieobsługiwane przez tv, dlatego zostań na optymalnej.
Tutaj się troszke mylisz, jest taka funkcja której nazwy już nie pamiętam i pozwala ona na przyjmowanie cyfrowego obrazu większej rozdzielczości niż matryca telewizora a później downscalowanie go. Sprawdzałem na plazmie hd ready panasonica 42" i xbox był w stanie ustawić 1080p a na soniaku lcd 32" kolegi max 1080i czyli ulepszone 720p ( jego tv także hd ready).

Ale mógłby mi ktoś powiedzieć dlaczego na moim samsungu 32" full hd (mam 2 tv jak coś żeby nie było że tamten 42 to pomyłka ;p ) obraz jest bardziej pikselkowaty i trzeba siedzieć dalej niż na soniaku kolegi hd ready ? Obydwa 32" lcd, odświeżanie kontrasty itp. podobne :mad: Przy kupnie xboxa360 myślałem że obraz będzie lepszy niż u niego a okazał się strasznie badziewny, siedząc nawet 1m przy mojej plazmie 42" hdr nie widać aż takiej pikselozy a tutaj trzeba minimum 1,5. X'a do tego 42" raczej nie podpinam bo jest on w pokoju rodziców a 32" w moim więc wolałbym coś zaradzić niż iść tam z x'em :(.

Ps. wydawało mi się że po ustawieniu 1080p na tej plazmie obraz wyglądał lepiej
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
samsung to nie soniacz :(
 

SebeekS

Użytkownik
Użytkownik
No tak, ale jednak to full hd i takie same parametry a pikseloza dużo większa, pobawiłem się jeszcze opcjami tv troche i pomogło, ale nadal jest dużo gorzej niżna hdr :/ kupując niestety poleciałem na rozdzielczość jak debil xP ale podłączając kompa przez dvi-hdmi obraz jest piękny przynajmniej ;D
 

Do góry Bottom