Tuning konsoli

Doom3d

Użytkownik
Użytkownik
Czym najlepiej pomalowac taką obudowe zwykły marker raczej sie nie nada ?
Zależy jaki efekt chcesz otrzymać, najlepiej to IMO akrylowe farby zabezpieczone później lakierem(matowym).
 

Alex1988

Banned
Użytkownik
Czym sie róznia IMO akrylowe od zwykłych farb akrylowych ?. Obódowę trzeba jakos zamtowac albo odtłuścic przed pierwsza warstwą farby ? .A lakier musi być jakiś specjalny czy zwykły lakier do drewna tesz obleci .
 

Doom3d

Użytkownik
Użytkownik
Czym sie róznia IMO akrylowe od zwykłych farb akrylowych ?. Obódowę trzeba jakos zamtowac albo odtłuścic przed pierwsza warstwą farby ? .A lakier musi być jakiś specjalny czy zwykły lakier do drewna tesz obleci .
Tak obudowe przydało by się odtłuścić chyba ,że nówka dopiero co z pudełka wyjęta. Akrylowe są to farby które w odróżnieniu od zwykłych można nakładać na inne powierzchnie (nie tylko ściana). Ale malowanie raczej nie jest zalecane przy x. Z prostej przyczy : wszystkie te obudowy są obklejone a nie pomalowane, gdyż naklejka może być łatwiej produkowana i być bardziej skąplikowana graficznie. (oczywiście te jak np. z L4D)
Pozdrawiam

Edit: IMO to nie nazwa farb tylko po angielsku In my opinion - moim zdaniem.

Edit: znowu :p coś fajnego znalazłem konsola w stylu Gow klick
 

Jasiiu18

Banned
Użytkownik
fajny jest ten xbox z ta reka :D
 

Apacer

Użytkownik
Użytkownik
Apacer - bardzo mi się podoba xbox z całym niebieskim włącznikiem (po prostu świetnie wygląda), pad też niezły.
Pod przyciskiem jest niebieski, wkoło zaś białe. Ta niebieska poświata na zgaszonym pierścieniu ładniutko wygląda.
 

randoomek

Banned
Użytkownik
Wg mnie tuning bez sensu chyba ze dla estetyki oka i zeby iks sie komponowal z pokojem .. Pady kozackie .
 

Melvin.FoX

Użytkownik
Użytkownik
Witam! Temat trochę już starawy ale postaram się go nieco ożywić. Planuje pobawić się nieco z kontrolerem i wymyśliłem ot coś takiego:
Tutorial: How To Make A Splatter Effect - YouTube
Problem tylko w tym, że poczytałem nieco komentarze i tak jak szło się domyślić - farba się ściera. Zastanawiam się jak przeprowadzić całe malowanie.
Wolałbym uniknąć matowienia pada bo musiałbym to zrobić na obu stronach, a chcę malować tylko przednią część. Druga sprawa, jeżeli po prostu użyję dobrej bazy to i jak nawet wezmę w białym kolorze to i tak jest duża szansa, że front i tył będą miały zupełnie inne odcienia. Może wystarczyłoby tylko dobrze go oczyścić, nałożyć te ślady krwi i na to nałożyć 3 warstwy bezbarwnego lakieru, żeby to utrwalić. Tylko pytanie, czy to i tak się zaraz nie zetrze? :/
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
zetrze sie bo bez matowienia pad jest sliski i podklad nie bedzie sie dobrze trzymac
 

2fat4you

Użytkownik
Użytkownik
jak chcesz zeby to dobre sie trzymalo to jedyna opcja matowienie p600-800 na to podklad do plastiku potem biala baza pozniej te krople i na to 1 warstwa bezbarwnego. i malujesz obie czesci bo kolor zawsze bedzie inny bo to plastki a nie malowany pad na bialo. a co do tego co ty chciales zrobic to by wygladalo strasznie front w lakierze a tyl normalny.a co do up nie zetrze sie tylko zluszczy bedzie platami odchodzic :p
 

Melvin.FoX

Użytkownik
Użytkownik
A jaka będzie tego trwałość po zmatowieniu, podkladzie, bazie i warstwie bezbarwnego? Będzie się to trzymać, czy powiedzmy za 3 miesiące znowu będę musiał operacje powtarzać?
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
ja pomalowałem pady, zmatowiłem, odtłuściłem, dałem podkład i dopiero kolor właściwy. kolor trzyma się do dzisiaj bez większych zadr
 

speedi93

Użytkownik
Użytkownik
no to i ja się pochwale padem.


-Niebieskie diody
-Niebieski brokatowy kawałek plastiku - 2 warstwy podkładu, 5 warstw koloru i 11 warstw lakieru bezbarwnego (tak, wiem że przesadziłem z ilością warstw ale chciałem żeby to było "wieczne") :D

Konsola też zrobiona ale idzie do poprawek, gry skończę konsolę to się pochwale.
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
to ze nalozyles 11 warst lakieru bezbarwnego nie spowoduje ze to bedzie wieczne a wrecz przeciwnie, latwiej bedzie schodzic bo powloka farb i lakieru jest strasznie gruba
 

speedi93

Użytkownik
Użytkownik
to ze nalozyles 11 warst lakieru bezbarwnego nie spowoduje ze to bedzie wieczne a wrecz przeciwnie, latwiej bedzie schodzic bo powloka farb i lakieru jest strasznie gruba
Użytkuje tego pada od 2 lat i nawet rysy na lakierze nie ma. Warstwy są cienkie i jak malowałem to co warstwę lekkie matowienie i 1 dzień suszenia w temperaturze 25st. Po skończonym malowaniu jeszcze suszyłem przez tydzień. Więc lakier jest naprawdę twardy. :)
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
co nie zmienia faktu ze wystarczy zrobic porzadnie 2 warsty, gora 3 a nie walic ile wlezie ;)
 

miwa

Świeżak
Świeżak
mi przeróbkę robił gościu aerografem z fajnymi grafikami to co mi ie podobało i od 3msc. trzyma se super wiec nie narzekam
 

speedi93

Użytkownik
Użytkownik
mi przeróbkę robił gościu aerografem z fajnymi grafikami to co mi ie podobało i od 3msc. trzyma se super wiec nie narzekam
No to zrób zdjęcie i się pochwal swoją konsolą. ;)
 

Do góry Bottom