Tutorial jak spolszczyć Call of Juarez: Bound in Blood

korzon1980

Użytkownik
Użytkownik
Witam
Po pierwsze spolszczenie świetnie chodzi - jestem pod wrażeniem gratuluję i dziękuję
Nie mniej jednak mam pytanie

Jeżeli spolszczoną grę (inna suma kontrolna) uruchomiłem na konsoli na koncie podpietym pod xbox live (konsola był podpieta pod sieć, konto zalogowane) ale z poziomu gry nie łączyłem się z xbox live, nie dostałem bana. To czy teraz kiedy będę grał w inne gry na xbox live z uwagi na to że wcześniej odpaliłem grę ze złą sumą kontrolną, to czy teraz mogę przez właśnie tamten fakt spodziewać się bana ?????

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Korzon1980
 

korzon1980

Użytkownik
Użytkownik
Jak jestes podlaczony , i masz spolszczonego Juareza w napedzie , to na gwiazdke spodziewaj sie prezentu
Witaj
Pisałem zapytanie do wszystkich ale nikt mi nie odpisał. Pomyślałem, że skoro na tym forum masz niezłe stanowisko i wypowiedziałeś się w tej kwestii to może dokładnie opiszesz jak to jest?
W moim przypadku - zapomniałem się, odpaliłem CoJ spolszczone kiedy byłem na koncie zalogowanym do xboxlive i pograłem sobie z 30 minut. Natomiast nie grałem w sieci, tzn nie łączyłem się przez grę do serwera xboxlive - więc czy w tym przypadku będzie przez to ban?
I kolejne pytanie jak mam dwa konta na konsoli, na jednym nie loguje się do xboxlive i nie mam podłączonego kabla wtedy gram w zapasowe moje kopie i mam osobne konto które właśnie jest podłączone do xboxlive (to właśnie na nim się zapomniałem i grałem w spolszczone CoJ) na tym koncie gram w oryginały na sieci. To przy takim układzie też mogę spodziewać się bana, czy też takie podejście i podział na konta uchroni mnie od bana?
Proszę o szczegółową odpowiedź i podzielenie się wiedzą.

Pozdrawiam i dziękuję :rolleyes:
Korzon1980
 

mic1225

Użytkownik
Użytkownik
Jak nawet nie masz płyty w napędzie to bana możesz dostać a możesz nie dostać. Co z tego, że na innym profilu odpaliłeś tą gre? :ban Przed banem nic Cię nie uchroni bo nawet nikt nie wie jak oni rozdają bany!


LUDZIE M$ DAJE BANY FALOWO A NIE POJEDYŃCZO
 

korzon1980

Użytkownik
Użytkownik
Jak nawet nie masz płyty w napędzie to bana możesz dostać a możesz nie dostać. Co z tego, że na innym profilu odpaliłeś tą gre? :ban Przed banem nic Cię nie uchroni bo nawet nikt nie wie jak oni rozdają bany!


LUDZIE M$ DAJE BANY FALOWO A NIE POJEDYŃCZO
W takim razie z tego rozumiem, że nie zależnie od tego czy podłączam się do sieci grając na kopiach czy też gram bez podłączonego kabla, tak czy owak w późniejszym czasie jak się podłączę do sieci to dostane bana?

Sprowadza się to do tego, że jak przerobiłem konsolę to później czy wcześniej będzie ban po mimo iXtreme 1.6 i sprawdzania gry w abg360 - gdzie pokazuje czy bezpiecznie czy nie?
 

igorro

Użytkownik
Użytkownik
W takim razie z tego rozumiem, że nie zależnie od tego czy podłączam się do sieci grając na kopiach czy też gram bez podłączonego kabla, tak czy owak w późniejszym czasie jak się podłączę do sieci to dostane bana?

Sprowadza się to do tego, że jak przerobiłem konsolę to później czy wcześniej będzie ban po mimo iXtreme 1.6 i sprawdzania gry w abg360 - gdzie pokazuje czy bezpiecznie czy nie?


Tak dobrze rozumiesz chociaż nie koniecznie dostaniesz bana możesz mieć szczęście i nie dostać przecież M$ nie zbanuje bo zdają sobie sprawę ze ludzie którzy grają na piratach tez kupują Golda i to dla nich zarobek.
 

korzon1980

Użytkownik
Użytkownik
Tak dobrze rozumiesz chociaż nie koniecznie dostaniesz bana możesz mieć szczęście i nie dostać przecież M$ nie zbanuje bo zdają sobie sprawę ze ludzie którzy grają na piratach tez kupują Golda i to dla nich zarobek.
A może w takim razie jest jakaś możliwość zrobienia tak żeby jednak te dane nie zostały zinterpretowane przez M$ np. zagranie teraz w niespolszczona wersje na tym koncie gdzie suma kontrolna będzie się zgadzać albo zagranie w oryginał - może dane o sumie kontrolnej zostaną nadpisane (w końcu to ta sama gra) - i dziwi mnie to że skoro nie łączyłem się z serwerem gry to i tak oni zaczytują dane o grach w które grałem...(???) - ktoś coś więcej może powiedzieć na ten temat?
 

igorro

Użytkownik
Użytkownik
Nic to nie da bo bana dostaje sie nie za same granie na piratach.
 

korzon1980

Użytkownik
Użytkownik
Nic to nie da bo bana dostaje sie nie za same granie na piratach.
Ok a jaeszcze jedne posmył mi przyszedł do głowy.
A może by tak, teraz skasować to konto i odpalić sobie nowe inne, zarejestrować kupić golda - to może oddali bana ?
Jak sądzicie ?
 

wandal10

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Mam problem z uruchomieniem xbox backup creator wyskakuje mi o to taki błąd

Run-time error 339
Component 'MSCOMCTL.OCX or one of its dependencies not correctly registered: A file is missing or invalid.

Sciagalem z innych stron jeszcze ale to samo nie mam pojecia o co chodzi. Plik jest niepoprawny ale dlaczego ...
 

Pavel

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Mam problem z uruchomieniem xbox backup creator wyskakuje mi o to taki błąd

Run-time error 339
Component 'MSCOMCTL.OCX or one of its dependencies not correctly registered: A file is missing or invalid.

Sciagalem z innych stron jeszcze ale to samo nie mam pojecia o co chodzi. Plik jest niepoprawny ale dlaczego ...
spojrz tu
Kod:
http://www.ascentive.com/support/new/support_dll.phtml?dllname=MSCOMCTL.OCX
(jak masz windowsa xp lub nizej) albo tu
Kod:
http://forums.techarena.in/vista-help/845481.htm
(jak masz viste)
 

Seawolf

Użytkownik
Użytkownik
Ja mam inny problem. Kiedy daje image tool> image browser, to nie wyskakuje mi okienko wyboru pliku, tylko od razu "image browser" pusty, chyba ze w napędzie jest płyta to wtedy jej zawartość jest tam widoczna. Miał ktoś tak? Btw. mam Win7.
 

silvarus

Świeżak
Świeżak
tez sie z tym meczylem jakis czas ale znalazlem z lewym gornym rogu menu file i cza go kliknac i wszystko bedzie ok

pozdro all
 

Seawolf

Użytkownik
Użytkownik
No rzeczywiście, głupek ze mnie :D, nie zauważyłem tej małej ikonki ;P Dzięki
 

wujekzbys

Użytkownik
Użytkownik
A ja może dodam małe spostrzeżenie, około tego tu tematu a mianowicie.
Skoro można podmienić pliki i spolszczyć jakąś grę to można pewnie też i coś pozmieniać żeby np. być nieśmiertelnym w grze albo niewidzialnym w grze na live. Piszę to dlatego gdyż zauważyłem coś takiego podczas grania na live we Frontlines Fuel of War. Są w sieci kody do zmienienia tej gry na PC żeby m.in. osiągnąć coś takiego. Więc próbowałem pozmieniać według tych wskazówek na xboxsa ale zamierzonego celu nie osiągnąłem. Ma ktoś może jakiś pomysl ??
 

KrzQ

Użytkownik
Użytkownik
A ja może dodam małe spostrzeżenie, około tego tu tematu a mianowicie.
Skoro można podmienić pliki i spolszczyć jakąś grę to można pewnie też i coś pozmieniać żeby np. być nieśmiertelnym w grze albo niewidzialnym w grze na live. Piszę to dlatego gdyż zauważyłem coś takiego podczas grania na live we Frontlines Fuel of War. Są w sieci kody do zmienienia tej gry na PC żeby m.in. osiągnąć coś takiego. Więc próbowałem pozmieniać według tych wskazówek na xboxsa ale zamierzonego celu nie osiągnąłem. Ma ktoś może jakiś pomysl ??
i po co ci to maly oszuscie
a poza tym ban pewny na milion procen na xbl
 

wujekzbys

Użytkownik
Użytkownik
Po prostu ciekawość a takiego typa można szybko rozszyfrować. Tu nie chodzi o oszustwo, gram w tę grę w sieci od ponad roku coś koło 1600 godzin i jestem znany dla tych co ze mną grają tak więc jakiekolwiek oszustwo z mojej strony odpada, bo nikt potem by ze mną nie grał ani traktował poważnie. (ale takie polepszenie skuteczności moich kulek może i by sie przydało hehehe, zwłaszcza na niemców, bo strasznie twardzi są) Zgłszam gamertagi do producenta gry, może cos z tym zrobią.
 

sebbstein

Świeżak
Świeżak
A mozna podmienić napisy w jakiś innych grach w taki sam sposób jak te w CoJ: BiB ? np Two Worlds ?
 

Lyska

Użytkownik
Użytkownik
Pomyślałem że spolszczę Call Of Jurez (część pierwsza)
Podmieniłem ten plik tak samo jak robiono to w BiB.
Miałem plik spolszczenia oczywiście do CoJ1.
Po wsadzeniu go do obrazu... ehh :(


Kod:
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
\\//\\//\\//\\//\\/█\\//\ \ \/ /┌─┐┌─┐┌─┐\\//\\//\\//\\//\\//\\//\\//\\//\\//\\
//\\//\\//\\//\█▀█\█▀█\█▀█/ /\ \ ─┤├─┐│ │//\\//\\//\\//\\//\\//\\//\\//\\//\\//
───────────────▀▀▀─▀▀▀─▀▀█──────└─┘└─┘└─┘─v1.0.1───────[http://abgx360.net]────
                       ▀▀▀
Checking for updates to GameNameLookup.csv and abgx360.dat...
     Server file GameNameLookup.csv no newer than local file - not retrieving
     Server file abgx360.dat no newer than local file - not retrieving

[COLOR="Lime"]C:\Documents and Settings\XBox\Pulpit\X-Box 360\Call of Juarez\IMAGE.dvd is valid[/COLOR]

Checking Game
     ISO: "C:\Documents and Settings\XBox\Pulpit\X-Box 360\Call of Juarez\IMAGE.000"
     Size: 7835492352 bytes (SplitVid 2nd wave)
     Files in ISO: 92, Folders in ISO: 21
     Total bytes used: 6269282432 (85.90%)
[COLOR="Lime"]Game appears to have random padding[/COLOR]

[COLOR="Red"]ERROR: "XEX2" magic was not found at the start of default.xex![/COLOR]

Checking SS
     Timestamp of Authoring: 2007/04/19 00:00:00
     Timestamp of Mastering: 2007/05/13 13:27:44
     SS CRC = CE6DC04C (RawSS = 7C9E753B)
     SS Media ID: 7AE399E563490F6F1CC079A6-60F36B7A
[COLOR="Yellow"]SS media id could not be compared to the Xex[/COLOR]

Checking DMI
     Timestamp of Authoring: 2007/04/19 00:00:00 (matches SS)
     DMI CRC = 8196EA06
     DMI Media ID: 7AE399E563490F6F1CC079A6-60F36B7A
[COLOR="Yellow"]DMI media id could not be compared to the Xex[/COLOR]

Checking PFI
     PFI CRC = A4CFB59C
[COLOR="Lime"]PFI matches known data (2nd wave)[/COLOR]

Video partition found
     Checking Video padding... [COLOR="Lime"]Video is zero padded[/COLOR]
     Video CRC = 91410773 (V0 = 81DF6964, V1 = E47F6A94)
[COLOR="Lime"]Video partition matches known data (2nd wave)[/COLOR]

[COLOR="Yellow"]Stealth status is uncertain[/COLOR]

Starting Verification
[COLOR="Yellow"]One or more CRC requirements for Verification were not met, cannot continue
Verification failed

Minimum requirement for AutoFix (Xex CRC) not met, cannot continue
AutoFix Failed, Stealth is still uncertain
[/COLOR]
Comparing L1 Video on L0 to L1 Video on L1...
[COLOR="Lime"]SplitVid is valid[/COLOR]
Checking L1 Video padding... [COLOR="Lime"][/COLOR]L1 Video is zero padded

Checking for AnyDVD style game data corruption while running CRC check...

[COLOR="White"]Checking Game CRC... [/COLOR](press Q to cancel)
 Percent  Elapsed  Estimated   Time     Average     Current     Errors    Total
    Done     Time       Time   Left       Speed       Speed  Recovered  Retries
      2%     1:22     158:38 157:16    2.3 MB/s    0.9 MB/s

Press any key to exit . . .
Tak to wygląda po spolszczeniu CoJ'a jedynki...
CRC ominąłem bo pewnie też by wyszedł błędny.
Wg mnie brakuje po prostu default.xex?

Mogę to nagrać? Tę grę po prostu chcę mieć po polsku...
Czy po prostu odwaliłem kaszankę i nie miałem tego już sprawdzać ABGX'em 360?
 

krokodyl-166

Świeżak
Świeżak
Może tak czy komuś udało się spolszczyć inną gre niż CoJ BiB
 

darthvader

Użytkownik
Użytkownik
moglby ktos wystawic tego dataen.pak polskiego, bo odsiebie zamkneli :(
 

Do góry Bottom